بازار چین اولین ماموریت کمیته تورهای ورودی شد

بازار چین اولین ماموریت کمیته تورهای ورودی شد

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران درباره تشکیل کمیته تورهای ورودی در این انجمن با وجود داشتن یک جامعه فعال در این حوزه به نام جامعه تورگردانان کشور گفت: همه تشکل‌ها متعلق به انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی است ما فعالیت موازی با جامعه تورگردانان ایران انجام نداده ایم.

وی گفت: اکنون سازمان میراث فرهنگی فارغ از اینکه چقدر آمارهایی که می‌دهد درست باشد اعلام می‌کند که در سال گذشته حدود هشت میلیون نفر از ایران به کشورهای خارجی سفر کرده اند. این به خاطر فعالیت ٩٩ درصدی دفتر خدمات مسافرتی در خروج مسافر از ایران است. وظیفه ما این است که کار ملی انجام دهیم. دوستانی که در جامعه فعالیت می‌کنند، بیشتر علاقه دارند که در حوزه اروپا بوده و از اروپا گردشگر بیاورند. اکنون حدود ٣٠٠ هزار نفر اروپایی به ایران می‌آید در حالی که در کمیته تورهای ورودی اولویت اول ما کشورهای اروپایی نیست. چون همه در این حوزه فعال شده اند ما تلاش می‌کنیم به سمت کشورهای دیگر و آسیایی برویم. اکنون اولین گروه ما به چین برای شرکت در یک نمایشگاه گردشگری اعزام شده است تا در این حوزه بیشتر فعالیت کند؛ چون چین یکی از مهمترین مقاصد و اهداف ماست.

رفیعی بیان کرد: دایره فعالیت ما محدود به کشور و یا آژانس‌های خاصی نمی‌شود. هر دفتری که بخواهد در این کمیته حضور داشته باشد منعی ندارد در اساسنامه انجمن ١٨ کمیته تعریف شده بود که در حال راه اندازی آنها هستم. یکی از این کمیته‌ها تورهای ورودی است، دیگری کمیته حقوقی و یا کمیته مالی است.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران همچنین درباره مقاصد گردشگری ایرانی‌ها پس از افزایش نرخ دلار و یورو گفت:

اکنون کشورهایی مانند ارمنستان آذربایجان و گرجستان نسبت به ترکیه مسافر بیشتری از ایران می‌گیرند چون میزان سفر ایرانی‌ها به ترکیه کاهش پیدا کرده است. بیشتر ایرانی‌ها چند بار به ترکیه رفته اند و می‌خواهند مقاصد دیگری را امتحان کنند. سفر به اروپا سختی‌های خود را دارد. کشورهایی مانند مالزی پرواز مستقیم زیادی داشت اما اکنون پروازها به این سمت نیز کاهش پیدا کرده و تورهای آن گران است. بنابراین مقاصد سفر بیشتر، کشورهای شمالی است چون نزدیک تر و قیمت‌ها هم پایین‌تر است. سفر به صربستان نیز کم شده چون سال گذشته دوباره ویزای خود را برای ایرانی‌ها اجرایی کرد.

بازار چین اولین ماموریت کمیته تورهای ورودی شد

منبع

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *