حقایق جالب و خواندنی در مورد ژاپن

حقایق جالب و خواندنی در مورد ژاپن

ژاپن با جمعیتی در حدود ۱۲۸ میلیون نفر دهمین کشور پرجمعیت جهان است. توکیو پایتخت ژاپن با بالغ بر ۳۵ میلیون نفر جمعیت از بزرگترین و گرانترین پایتخت‌های جهان به شمار می‌آید. ژاپنی‌ها کشورشان را «نیپون کوکو» خطاب می‌کنند که به معنی خاستگاه خورشید است. ژاپن اولین کشوری است که خورشید در آن طلوع می کند. مطالعات باستان شناسی سابقه سکونت انسان در این کشور را از دوران پارینه‌سنگی‌پسین می‌داند. ژاپن کشوری کوهستانی است و بیشتر جزایر آن آتشفشانی است و بشدت زلزله‌خیز است، آمار نشان می‌دهد که سالانه در حدود ۱۵۰۰ زمین لرزه در آنجا روی می‌دهد. در این مقاله از نظاره قصد داریم حقایق جالب و خواندنی در مورد ژاپن را بررسی کنیم.

حقایق خواندنی در مورد ژاپن
حقایق خواندنی در مورد ژاپن

۱٫ بیشتر مساحت ژاپن را کوه تشکیل می دهد.

در واقع ۷۰ درصد از مساحت کشور ژاپن را کوه ها شامل دو آتشفشان تشکیل می دهند.

۳٫ ژاپن عاشق قهوه است.

ژاپن وارد کننده چیزی برابر با ۸۵ درصد از تولید سالانه قهوه جاماییکا است.

۵٫ دندان های نامنظم امروزه مد هستند.

جوان های ژاپنی امروزه علاقه زیادی به دندان های نامنظم یا به اصطلاح “دندان های بی قاعده” پیدا کرده اند. به این شکل از دندان ها در زبان ژاپنی یایبا (Yaeba) گفته می شود. در تصویر زیر، حالت قبل و بعد یک دختر جوان ژاپنی یایبا شده را مشاهده می کنید.

حقایق خواندنی در مورد ژاپن
حقایق خواندنی در مورد ژاپن

۷٫ مرغ سوخاری کنتاکی غذا کریستمس است.

اگرچه ژاپنی ها به صورت سنتی کریستمس را جشن نمی گیرند، اما شعب رستوران های مرغ کنتاکی (KFC) در میان خارجی هایی که در ژاپن زندگی می کنند بسیار پرطرفدار شده اند چرا که این خارجی ها نمی توانند در این موقع از سال در هیج جایی در ژاپن بوقلمون یا مرغ کامل تهیه کنند.

۸٫ شصت را مخفی می کنند.

خرافه ای همه گیر در ژاپن وجود دارد که بر طبق آن اگر کسی از کنار تابوت فرد دیگری رد شود باید شصت خود را مخفی کند. انگشت شصت در کشور ژاپن به انگشت والدین شهرت دارد و مخفی کردن آن به معنی حفاظت از پدر و مادر است.

۱۰٫ کافه خرگوش ها

در معبد سنسوجی (Senso-ji) ژاپن معبدی در چند طبقه وجود دارد که در آن انواع مختلفی از گونه ای خرگوش یافت می شوند. که همه آن ها نیز منتظر شما هستند تا آن ها را بغل کنید. در این کافه ابتدا باید دست هایتان را بشویید، سپس یک خرگوش را برای بغل گرفتن انتخاب کنید (این کار از آنچه که شما فکر می کنید بسیار سخت تر است چرا که انتخاب از میان آن همه خرگوش دماغ آویزان کار مشکلی است). کار بعدی این است که سبد حاوی خرگوش را به میز خود ببرید و با خرگوش خود آشنا شوید. هزینه این کافه برای نیم ساعت ۱۵ یورو است که در صورت پوشاندن لباس به خرگوش ها هزینه اضافی دریافت می شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *