گرجستان بهتر است یا ترکیه؟

گرجستان بهتر است یا ترکیه؟

با آمدن تابستان و تعظیلی مدارس بسیاری از خانواده‌ها این فصل را برای سفر انتخاب می‌کنندو به مسافرت می‌روند، اما انتخاب بهترین مکان برای سفر برای خانواده‌ها یک چالش بزرگ محسوب می‌شود. در چند سال گذشته تور گرجستان و تور ترکیه با رونق زیادی مواجه شده است و در بین گردشگران ایرانی در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته است. اما سوال اصلی بین خانواده‌ها این است که گرجستان بهتر است یا ترکیه؟

سفر به گرجستان یا ترکیه
سفر به گرجستان یا ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران، و با جاذبه‌های گردشگری فراوان است. از گنبدهای زیبای تور استانبول تا خرابه‌‌های رومی در امتداد سواحل غربی و جنوبی، از سواحل آنتالیا و استراحتگاه‌‌های ساحلی دریای مدیترانه تا کوه‌های مه آلود در شرق دریای سیاه. صدها جاذبه گردشگری ترکیه را تبدیل به یکی از بهترین مقصدهای گردشگری کرده است. با توجه به اینکه سفر به کشور ترکیه بدون نیاز به ویزا برای ایرانیان امکان‌پذیر است، این کشور از جمله مقصدهای سفر ایرانیان به خصوص در تعطیلات تابستان به حساب می‌آید.

در فرهنگ ترکیه، میزبانی از میهمانان یک افتخار بزرگ به شمار می‌رود و میهمانان به سادگی نمی‌توانند خانه میزبان را ترک کنند. در یک دیدار شبانه، برای شام و خوردن چای و شیرینی زمانی که میزبان ظرف میوه را می‌آورد، میهمانان کم‌کم دم از رفتن و خداحافظی می‌زنند اما هم میزبان و هم میهمانان می‌دانند که ترک آن منزل ممکن است مدتی به طول بیانجامد.

گرجستان نیز از جمله کشورهای با فرهنگ غنی و شهرهای زیباست که سالانه میزبان گردشگران فراوانی از سراسر جهان است. این کشور در سواحل دریای سیاه قرار داشته و به نوعی مرز بین اروپا و آسیا محسوب می‌شود. گرجستان در سال‌های اخیر توجه زیادی به صنعت گردشگری داشته و امکانات فراوانی نیز برای توریست‌ها فراهم کرده است. به همین دلیل با توجه به وجود زیبایی‌های طبیعی در این کشور و از طرفی ایجاد امکانات رفاهی، مورد توجه گردشگران قرار گرقته است. لازم به ذکر است که سفر به کشور گرجستان نیز نیازی به ویزا نداشته و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید. مردم گرجستان در عرض چند ثانیه آشنایی، به گونه ای با شما برخورد می کنند، گویی از اعضای خانواده آنها هستید. آنها مردم خوش قلبی هستند و ارتباط گرمی با شما برقرار می کنند و احترام و علاقه خاصی برای یکدیگر قائلند، به عبارت دیگر شما در تور تفلیس و یا تور باتومی احساس غربت نخواهید کرد. آنها از هر فرصتی برای شادی استفاده می کند. موسیقی از مهمترین بخش های زندگی عامیانه آنها می باشد و برای نوازنده های خیابانی و اعضای ارکستر سمفونیک به یک اندازه احترام قائلند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *