طولانی ترین پرواز مستقیم جهان به زمین نشست + فیلم

طولانی ترین پرواز مستقیم جهان به زمین نشست + فیلم

شرکت هواپیمایی کانتاس که خبر از انجام طولانی ترین پرواز مستقیم جهان داده بود، به این وعده‌ی خود جامه‌ی عمل پوشاند. این پرواز آزمایشی تقریباً ۲۰ساعت زمان لازم داشت و هیچ شرکت هواپیمایی تاکنون موفق به انجام آن نشده بود. شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا با بوئینگ ۷۸۹ موفق به انجام این پرواز شد.

مبدأ این پرواز فرودگاه جان اف کندی نیویورک بوده که ساعت ۹شب جمعه (به وقت شرق آمریکا) از زمین بلند شد و ساعت ۷صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) در سیدنی به زمین نشست.

پروازهای طولانی مدت که در مسیر شرق به غرب یا برعکس آن انجام می‌گیرد به‌خاطر تفاوت زمانی زیادی که در مبدأ و مقصد وجود دارد اختلالاتی در بدن انسان ایجاد می‌کند. به این اختلالات جت لگ (jetlag) یا پرواززدگی می‌گویند که شامل سرگیجه، خستگی، سستی، زودرنجی و سردرد می‌شود. به همین دلیل چند تن از پزشکان و دانشمندان در این پرواز حضور داشتند تا تأثیر جت لگ را روی عملکرد خلبانان و مسافران بررسی کنند.

مدت زمان این پرواز از نیویورک تا سیدنی، ۱۹ساعت و ۱۶دقیقه گزارش شده و مسافت ۱۶هزار کیلومتری طی این پرواز پیموده شده است.شرکت هواپیمایی کانتاس قصد دارد پرواز دیگری از لندن به سیدنی انجام دهد که زمان آن یک ساعت طولانی‌تر از نیویورک تا سیدنی خواهد بود.

کادر پرواز زنانه در هواپیمایی عمان ایر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *