تور لرستان سرزمین آبشارها و دیدنی‌ها

تور لرستان سرزمین آبشارها و دیدنی‌ها

آبشارهای لرستان

آبشار بیشه

آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبای استان لرستان است. این آبشار در دل کوه‌های زاگرس در شهرستان درود جاری است. ارتفاع ابشار بیشه حدود ۵۸ متر تا سطح رودخانه است و سطحی به عرض حدود بیست متر را نیز پوشانیده است. آب آبشار از چشمه‌های متعدد تأمین می‌شود و پس از عبور از ایستگاه راه آهن بیشه، به رودخانه سزار می‌ریزد.

آبشار بیشه لرستان یکی از همان صدها چشمه‌ای است که با لطافت و زیبایی خاصی از ارتفاع ۵۸ متری به رودخانه می‌ریزد تا دل‌های مشتاقان زیبایی‌های طبیعت که از شلوغی شهر خسته‌اند را آرامش بخشد.

آبشار بیشه

به علت هم‌جواری آبشار بیشه با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن و از طرفی هوای خنک و با طراوت، این منطقه به یک جاذبه دیدنی برای گردشگران مبدل شده است. در پائین ایستگاه و در دل درختان بلند جویبارهای صاف و زلال، اقامتگاه‌های چوبی و زیبائی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد و مسافران و علاقمندان می‌توانند در آنجا به استراحت بپردازند. علاوه بر این اقامتگاه‌ها، مسافران می‌توانند در پائین آبشار بیشه و روبروی ایستگاه چادر برپا نمایند و از طبیعت لذت ببرند.

آبشار بیشه

در گذشته تنها راه ارتباطی برای رسیدن به بیشه لرستان خط آهن تهران – اهواز بود، اما اکنون راه آسفالت از طریق جاده سردشت نیز می‌تواند میزبان گردشگران باشد. طبیعت اطراف ابشاربیشه دارای پوشش گیاهی بلوط است که زیبایی چشم‌نوازی به وجود آورده است. رودخانه خروشان سزار، که از چشمه‌ها و انشعابات متعدد آبگیری می‌کند، در دل اشترانکوه پیچ و تاب می‌خورد تا نهایتاً در شمال خوزستان به سد دز بریزد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *