درخواست گیلانی‌ها برای ثبت جهانی ماسوله

درخواست گیلانی‌ها برای ثبت جهانی ماسوله

شهرود امیرانتخابی، مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان در جلسه ستاد خدمات سفر استان گیلان به موضوع ثبت جهانی ماسوله اشاره کرد و گفت: ماسوله سال ۵۴ به ثبت ملی رسیده و طی ۴۴ سال گذشته هیچ اقدامی دیگری انجام نگرفته است.

امیرانتخابی با بیان این که استان گیلان یکی از گردشگرپذیرترین استان‌های ایران است گفت: ایجاد آمادگی بیشتر و بهتر جهت پذیرایی از مسافران نوروزی گیلان ضرورت دارد.

وی با اشاره به سیل و اتفاقاتی که در سال ۹۸ رخ داده اظهار کرد: تغییرات آب و هوایی و وقوع سیل ویرانگر در استان های گلستان و فارس و لرستان و خوزستان نوروز را به عزای عمومی تبدیل کرد و استان گیلان نیز در حالت آماده باش جهت مقابله با طغیان احتمالی رودخانه ها بود. همچنین از نظر تاسیسات گردشگری اعم از اقامتگاه و تخت وضعیت مناسبی فراهم نکرده بودیم و بسیاری از هتل ها با کنسلی مواجه شدند.

آقای امیرانتخابی با اشاره به آمارهایی مربوط به بهار ۹۸ و کاهش حجم مسافران ورودی در نوروز ۹۸ افزود: نوروز ۹۸ وضعیت گردشگری مناسبی نداشتیم، اما امسال پیش بینی می کنیم شاهد افزایش ورود مسافران به استان باشیم لذا نیازمند برنامه ریزی منسجم هستیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان گیلان هدف خود را این گونه تعریف کرد: یکی از اهداف ستاد خدمات سفر استان رونق گردشگری داخلی و ایجاد نشاط اجتماعی است.

او در مورد رونق صنعت گردشگری گیلان و جذب گردشگران خارجی افزود: ثبت جهانی جنگل های هیرکانی و ثبت جهانی روستای قاسم آباد به عنوان اولین روستای ثبت جهانی شده از جمله اقدامات مهم طی یکسال گذشته بوده است. این ثبت ها تاثیر مثبتی بر جذب گردشگران خارجی خواهد داشت.

و در پایان ضمن اشاره به ثبت جهانی ماسوله گفت: ماسوله سال ۵۴ به ثبت ملی رسیده و طی ۴۴ سال گذشته هیچ اقدامی دیگری انجام نگرفته است لذا اگر بتوانیم پرونده ثبت جهانی ماسوله را ارائه کنیم به نقطه عطفی در جذب گردشگران خارجی تبدیل می شود.

دوتار ایرانی ثبت جهانی شد

شیراز در چند قدمی ثبت جهانی شدن

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *