خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

اگر از سفرهای هیجان انگیز و پر از خطر استقبال می کنید، خطرناک ترین جاده های جهان را به شما پیشنهاد می دهیم! البته هر کدام از این جاده های شگفت انگیز و ترسناک به مناطق بسیار زیبا و روستایی منتهی می شوند که می توان گفت قسمت آرامش بخش داستان هستند.

شاید با خودتان فکر کنید که خطر این جاده ها دقیقا در چیست؟ پاسخ شما این است که فکر رفت آمد خودروهای زیاد و ترافیک و… را از سرتان بیرون کنید! خطر اصلی در این مکان ها خود جاده ها هستند.

در بعضی از این خطرناک ترین جاده های جهان حتی مسیر برای عبور دو خودرو در کنار هم ساخته نشده است و اگر خودرویی از روبروی شما بیاید دچار مشکلات جدی خواهید شد.

از عواملی که این جاده ها را خطرناک می کنند می توان عرض جاده ها، وجود پرتگاه های عمیق در کنار جاده، آب گرفتگی و ریزش بسیاری از قسمت های جاده که آن ها را دره هایی وحشتناک تبدیل می کند و بسیاری عوامل دیگر، نام برد.

خطرناک ترین جاده های جهان

 

۱- جاده یونگاس (Yungas) در بولیوی

خطرناک ترین جاده های جهان

جاده یونگاس یکی از خطرناک ترین جاده های جهان است که سالانه جان ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر در آن گرفته می شود. در این جاده از یک طرف با کوهی عظیم با شیب تند روبرو هستید و از طرف دیگر دره ای به عمیق و مه آلود به عمق ۶۰۰ متر پذیرای شماست. حتی تصور به رانندگی در چنین جاده ای نیز وحشتناک است!


۲- جاده خاردونگ لا (Khardung La) در هند

خطرناک ترین جاده های جهان

بنا به ادعای مقامات رسمی هند این جاده ۵۶۰۲ متر طول دارد. مسئولین گینس و نشنال جئوگرافیک جاده خاردونگ لا را بلندترین جاده جهان اعلام کرده اند.


۳- جاده ترانسفاگاراشان (Transfăgărășan) در رومانی

خطرناک ترین جاده های جهان

این جاده در کوهستان های کاراپاسیان (Carpathian) قرار دارد و از وسط کوه های صعب العبور فاگاراش (Făgăraș) می گذرد. بالاترین نقطه این جاده در ارتفاع ۲۰۳۴ متری قرار دارد و طولانی ترین جاده در کشور رومانی است. جاده ترانسفاگاراشان به خاطر چشم انداز بسیار زیبا و البته مسیر خطرناک خود معروف است.


۴- بزرگراه دالتون (Dalton Highway) در آلاسکا

خطرناک ترین جاده های جهان

بزرگراه دالتون خلوت ترین بزرگراه جهان است. طول آن ۶۶۶ کیلومتر و تنها سه روستا را به هم وصل می کند. این بزرگراه به برفگیرترین بزرگراه جهان مشهور است.


۵- جاده زوجی لا (Zoji La) در هند

خطرناک ترین جاده های جهان

این جاده ۹ کیلومتری شهرهای لاداخ (Ladakh) و کشمیر هند را به هم متصل می کند. گذشته از دیگر خطرات این جاده می توان به باریک بودن بیش از حد آن اشاره کرد. عبور همزمان ماشین و احشام روستاییان از این جاده صعب العبور به زحمت امکان پذیر است.


۶- جاده اقیانوس اطلس (Atlantic Ocean Road) در نروژ

خطرناک ترین جاده های جهان

جاده اقیانوس اطلس روستاهای کوچک کنار ساحل را به هم متصل می کند. با وجود خطرناک بودن، این جاده به خاطر منظره فوق العاده زیبایش از مکان های مورد علاقه گردشگران است.


۷- تونل گوولیانگ (Guoliang Tunnel) در چین

خطرناک ترین جاده های جهان

تونل گوولیانگ توسط افراد محلی ساخته شده است. این جاده که در دل کوه قرار دارد تنها راه ارتباطی بین روستای متعلق این افراد محلی و دنیای خارج بوده است. بعدها دولت با احداث یک تونل به طول ۱۲۰۰ متر در دل کوه مسیر بهتری را برای حمل و نقل این روستاییان فراهم کرد.


۸- جاده لا پاساژ دو گویس (Le Passage du Gois) در فرانسه

خطرناک ترین جاده های جهان

با توجه به شرایط سخت این جاده تنها در ساعات محدودی از روز می توان از آن برای عبور استفاده کرد زیرا در بیشتر ساعات شبانه روز به زیر آب فرو می رود. قبل از عبور از این بزرگراه ۴٫۵ کیلومتری باید از ساعات جذر و مد اطلاع داشته باشید در غیر این صورت ماشین شما غرق خواهد شد.


۹- جاده کوهستانی تیانمن (Tianmen Mountain road) در چین

خطرناک ترین جاده های جهان

این جاده کوهستانی ۱۰ کیلومتر طول و ۹۹ پیچ تند دارد و تفاوت ارتفاع بین ابتدا و انتهای آن در حدود ۱٫۰۰۰ متر است. رانندگی در این جاده به اعصابی پولادین نیاز خواهد داشت.


۱۰- جاده هانا (Hana) در هاوایی

خطرناک ترین جاده های جهان

این جاده که در جزیره ماوی (Maui) هاوایی واقع شده است و کاهولوی (Kahului) را به هانا متصل می کند. مسیر پر پیچ و خم این جاده ۵۹ پل را به هم وصل می کند که ۴۶ عدد از ان ها یک طرفه هستند. این جاده اغلب اوقات به دلیل رانش زمین بسته است.


۱۱- جاده کول دِلا بونِته (Col de la Bonette) در فرانسه

خطرناک ترین جاده های جهان

این جاده کوهستانی خطرناک در ارتفاع ۲٫۰۰۰ متری کوه های آلپ فرانسه و در کنار مرز ایتالیا واقع شده است. جاده کول د لا بونته شیب های تند و پیچ های بسیار خطرناکی دارد.


۱۲- جاده گوتهارد (Gotthard) در سویس

خطرناک ترین جاده های جهان

این جاده یکی از طولانی ترین جاده های کوهستانی در قلب کوه های آلپ است. جاده گوتهارد ۶۴ کیلومتر طول داشته و به صورت زیگزاگ از این طرف به آن طرف می رود. منظره زیبای این جاده و محیط اطراف آن مسافران را شگفت زده می کند.


۱۳- جاده قفقاز (Caucasus) در روسیه

خطرناک ترین جاده های جهان

این جاده باریک کوهستانی شهرهای سوچی (Sochi) و ریتسا (Ritsa) را به هم متصل می کند. جاده قفقاز زیبا و در عین حال ترسناک است و ارزش دستکم یک بار دیدن را خوهد داشت.


۱۴- پل اِشیما اوهاشی (Eshima Ohashi bridge) در ژاپن

خطرناک ترین جاده های جهان

اشیما اوهاشی اگرچه تنها یک پل است اما به اندازه موارد قبلی خطرناک به نظر می رسد. این پل شهرهای ساکایمیناتو (Sakaiminato) و ماتسوئه (Matsue) را به هم متصل می کند. طول این پل ۱٫۷ کیلومتر و عرض آن ۱۱۳ متر است. از نمای دور بالا رفتن از این پل غیر ممکن به نظر می رسد. ارتفاع زیاد این پل به کشتی ها امکان می دهد که به راحتی از زیر آن عبور کنند.


۱۵- جاده کولیما (Kolima) در روسیه

خطرناک ترین جاده های جهان

به انتهای لیست خطرناک ترین جاده های جهان رسیدیم. عنوان رسمی این جاده که شهرهای یاکوتسک (Yakutsk) و ماگدان (Magadan) را به هم متصل می کند کولیما است اما مردم محلی آن را جاده مرگ می نامند. ۹۰ کیلومتر اولیه این جاده در سال ۱۹۳۲ توسط زندانیان ساخته شد و ساخت آن در سال ۱۹۵۳ به پایان رسید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *