موزه سمیه، بزرگ ترین مجموعه سکه در جهان

موزه سمیه، بزرگ ترین مجموعه سکه در جهان

موزه سمیه یکی از شگفت انگیز ترین موزه ها برای علاقه مندان به تاریخ می باشد. این موزه زیبا با معماری عجیبش در مکزیکوسیتی در کشور مکزیک قرار گرفته است. موزه سمیه یکی از آثار فرناندو رومرو، معمار معروف مکزیکی بوده است.

موزه سمیه، بزرگ ترین مجموعه سکه در جهان

داستان عاشقانه جذابی در پشت این موزه نهفته است! این موزه بعد از درگذشت “سمیه جمایل” همسر “کارلوس اسلیم” میلیاردر مکزیکی و ثروتمندترین مرد جهان در سال ۲۰۰۷ به نام سمیه شناخته می شود. جالب است بدانید که این موزه در سال ۲۰۱۳ با حضور یک میلیون و ۹۵۰ هزار بازدیدکننده رتبه ۵۶ پربازدید ترین موزه های جهان را به خود اختصاص داد و پس از آن در همان سال در صدر لیست پربازدیدترین موزه های هنر مکزیک قرار گرفت.

موزه سمیه، بزرگ ترین مجموعه سکه در جهان

در موزه سمیه ار بیش از  ۶۰ هزار قطعه هنری نگهداری می شود که عمدتا مربوط به آثار اروپایی و مکزیکی می شود. البته علت معروف شدن این موزه بیشتر به خاطر بزرگترین مجموعه سکه‌های پیش از استعمار جهانی است که در آن نگهداری می‌شود.

موزه سمیه، بزرگ ترین مجموعه سکه در جهان

البته غیر از مجموعه سکه ها آثار دیگری از جمله: مجسمه مرد متفکر اثر آگوست رودن، مجسمه نوازنده ترومپت ساخته سالوادور دالی، مجسمه عشق پنهانی ساخته آنتونیو روستی و آثاری از پل سزان، کلود مونه و لئوناردو داوینچی در این موزه نگهداری می شوند.

از معروف ترین آثار نقاشی که مربوط به بزرگ ترین هنرمندان این عرصه می شوند می توان به آثاری از پابلو پیکاسو و وینسنت ون گوگ نام برد.

بد نیست بدانید که این موزه در واقع یک مجموعه خصوصی از کارلوس اسلم می باشد و بازدید از آن از طبقه انتهایی به سطح همکف به این قرار است که باید به ترتیب بخش‌ های مجسمه‌های رودین و سالوادور دالی، اشیا، نوشته ها، عکس ها و مجلات مجموعه ی شخصی سوفیا لورن بازیگر ایتالیایی، آثار قرن ۱۹ هنرمندان مکزیک همراه با آثار هنرمندان اروپایی، آثار هنرمندان اروپایی، گالری های موقت، طلا، نقره و سکه و آثار دکوراتیو و گالری های موقت هنرمندان اروپایی و مکزیکی را دید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *