شرایط جدید صدور ویزا شنگن

شرایط جدید صدور ویزا شنگن

شورای اتحادیه اروپا از افزایش ۳۳٫۳ درصدی هزینه‌های مربوط به صدور ویزای شنگن و شرایط جدید صدور ویزا شنگن خبر داد و قانونی در مورد این مسئله به تصویب رساند. بر اساس مصوبه شورای اتحادیه اروپا کسانی که تقاضای دریافت ویزای شنگن دارند ژانویه سال ۲۰۲۰ باید هزینه بیشتری بپردازند. به این ترتیب از ژانویه سال ۲۰۲۰ به بعد به جای پرداخت ۶۰ یورو باید ۸۰ یورو برای دریافت ویزای شنگن پرداخت شود.

شرایط جدید صدور ویزا شنگن

از آن جا که معمولا یک ماه زمان لازم است تا مصوبه‌ی این شورا به صورت رسمی منتشر شود، پیش‌بینی می‌شود که این قانون از ژانویه سال بعد یعنی ۲۰۲۰به مرحله اجرایی می‌رسد. در این مصوبه شرایط جدید صدور ویزا شنگن هم آورده شده است. هدف از این شرایط جدید این است که دریافت ویزا برای اشخاصی که به صورت مرتب و چندین بار در سال به کشورهای حوزه اتحادیه‌ی شنگن سفر می‌کنند، راحت‌تر شود. یعنی کسانی که سابقه‌ی سفر بهتری دارند بتوانند راحت‌تر ویزای شنگن دریافت کنند.

همچنین این قانون می‌خواهد فاصله زمانی بین درخواست اخذ ویزای شنگن تا زمان شروع سفر را به ۱۵روز کاهش دهد. علاوه بر آن قصد دارد اعتبار ویزای شنگن را از ۳ماه به ۶ماه افزایش دهد.

تکنه مثبت دیگر این مصوبه این است که قصد دارد برای آن دسته از مسافرانی که سفرهای زیادی به کشورهای حوزه شنگن داشته‌اند، صدور ویزای ۱ساله تا ۵ ساله را امکان‌پذیر کند. پیمان شنگن در سال ۱۹۸۵ بین ۵کشور بسته شد و امروزه ۲۶کشور عضو آن هستند. این پیمان امکان مسافرت بدون ویزا، مبادله کالا و سرمایه و نیروی کار را در بین کشورهای عضو آن فراهم می‌کند.

اخذ ویزای توریستی هلند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *