پگاسوس ایرلاین معروف‌ترین شرکت هواپیمایی ترکیه

پگاسوس ایرلاین معروف‌ترین شرکت هواپیمایی ترکیه

بیشتر کسانی که قصد خرید بلیط پروازهای خارجی را دارند از خدمات شرکت پگاسوس ایرلاین استفاده می‌کنند. این شرکت با بلیط‌های ارزان قیمتی که برای مسافرانش صادر می‌کند، محبوبیت زیادی بین مسافران برای خودش دست و پا کرده و طرفداران زیادی دارد. با ما همراه باشید تا بیشتر با پگاسوس ایرلاین آشنا شوید.

تاریخچه پگاسوس ایرلاین ترکیه

شرکت‌های سیلک ایر و نت ایر که با هم شریک بودند، در سال ۱۹۸۹ تصمیم گرفتند شرکت پگاسوس ایرلاین را هم تاسیس کنند. آن‌ها با همکاریشرکت ایرلینگاس موفق شدند این کار را عملی کنند. اولین پرواز پگاسوس ایرلاین روز ۱۵ام آوریل سال ۱۹۹۰ انجام شد و فعالیت این شرکت رسماً آغاز شد.

سال ۲۰۰۵ زمانی که علی سابانجی مدیریت پگاسوس را به عهده گرفت، هدف شرکت و سیاست کاریش را به سمت ارائه‌ی ارزان‌ترین بلیط‌ها به مسافران جهت داد. همین موضوع باعث محبوبیتش بین مسافران شد و خیلی زود به دومین شرکت هواپیمایی ترکیه تبدیل شد.

شرکت پگاسوس ایرلاین اولین ایرلاینی است که با استفاده از سیستم Low Cost Tickets به مسافرانش خدمات ارائه می‌دهد. این شرکت با حذف کردن هزینه‌ی پذیرایی در هواپیما توانسته بلیط‌های ارزان‌تری برای مسافرانش مهیا کند. پگاسوس ایرلاین از ایران به تمام شهرهای ترکیه پرواز چارتر ارائه می‌دهد.

پگاسوس ایرلاین

قوانین مربوط به بار در شرکت هواپیمایی پگاسوس

 • شما در زمان انتخاب پروازتان از سه پکیج می‌توانید استفاده کنید:
 1. پکیج اسنشیالز (Essentials): که میزان بار مجاز در این نوع پرواز ۱۵کیلوگرم برای سفرهای داخلی و ۲۰کیلوگرم برای سفرهای خارجی است.
 2. پکیج ادونتیج (Advantage): 5کیلوگرم بار برای هر مسافر مجاز است که همراه داشته باشد و امکان انتخاب صندلی هم برایتان وجود دارد.
 3. پکیج اکسترا (Extras): در این نوع اجازه‌ی حمل ۱۰کیلوگرم بار را دارید و مثل نمونه‌ی قبلی می‌توانید محل صندلیتان را انتخاب کنید. غذای گرم هم در این پرواز قابل سفارش است.
 • اگر وسیله‌ای را گم کردید حتماً به انتظامات فرودگاه خبر دهید.
 • این شرکت در مقابل شکسته شدن یا گم شدن وسایلتان مسئولیتی قبول نمی‌کند. پس در زمان بستن چمدانتان حتماً دقت کنید.
 • کیف همراهتان نباید از ۸کیلوگرم بیشتر وزن داشته باشد. این کیف در کابین بالای سرتان یا در کنار صندلیتان قرار می‌گیرد.

 نکاتی در مورد پگاسوس ایرلاین

 • ۷۲ساعت قبل از پرواز هواپیما و تا ۴۰ دقیقه قبل از آنبه صورت آنلاین می‌توانید چک-این کنید.
 • صندلی‌های هواپیما همگی استاندارد هستند.
 • مهمانداران هواپیماهای شرکت پگاسوس از ملیت‌های مختلف استخدام شده‌اند و مراحل آموزشی مختلفی را گذرانده‌اند. آن‌ها می‌توانند به زبان‌های متفاوتی هم صحبت کنند.
 • در زمان پرواز می‌توانید نوشیدنی‌های داغ هم سفارش دهید البته هزینه‌ی آن را باید جداگانه پرداخت کنید.
 • برای اطلاع از تخفیف‌های این شرکت باید به سایت ترکیه‌ای آن سر بزنید.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *