دلیل سقوط هواپیمای اکراینی مشخص شد

دلیل سقوط هواپیمای اکراینی مشخص شد

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با تکذیب شایعاتی که درباره سقوط هواپیمای اکراینی در تهران شکل گرفته گفت: نقص فنی هواپیما باعث آتش‌سوزی و سقوط آن شده است.

وی شایعاتی که رسانه‌های خارجی درباره غیرطبیعی بودن سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه امام خمینی پراکنده بودند را رد کرد و گفت: شایعاتی مبنی بر تروریستی بودن، انفجار یا تیراندازی به هواپیما به عنوان علت بروز سانحه و سقوط هواپیمای ۷۳۷ اوکراینی درست نیست و نقص فنی دلیل این حادثه بوده است.

محمد اسلامی در ادامه افزود: نقص هواپیما باعث ایجاد آتش‌سوزی و در ادامه قطع سیستم‌های مخابراتی و کنترلی آن شد که به سقوط هواپیما منجر شد. شاهدان عینی نیز این موضوع را دیده و تایید می‌کنند.

اسلامی درباره سرنوشت جعبه سیاه هواپیما و در پاشخ به این سوال که آیا جعبه سیاه به شرکت سازنده هواپیما برگردانده می‌شود گفت: این اتفاق نخواهد افتاد و جعبه سیاه این هواپیما در ایران و توسط گروه بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری به اضافه اعضای صلاحیت دار شرکت سازنده این هواپیما مورد بررسی قرار گرفته و خوانده می‌شود. بنابراین باید منتظر انتشار گزارش نهایی پس از خوانده شدن جعبه سیاه این هواپیما ماند.

واکنش رئیس جمهور اکراین به حادثه سقوط هواپیما

سقوط هواپیمای اوکراینی در جنوب تهران + عکس و فیلم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *