کاهش هزینه‌های سفر

کاهش هزینه‌های سفر

کاهش هزینه‌های سفر یک چالش برای گردشگران محسوب می‌شود که انجام آن لذت سفر را دو چندان می‌کند. کاهش هزینه‌های سفر بخشی است که بسیاری از افراد به دنبال آن می‌گردد و ترفند‌های صرفه‌جویی در سفر مهارتی است که بسیاری از افراد آن را ندارند. این هزینه‌ها شامل محل اقامت، تهیه‌ی بلیط، هزینه‌های خورد و خوراک و بسیاری دیگر است که در این مقاله قصد داریم به بررسی این عوامل بپردازیم.

  • آپارتمان اجاره کنید یا به جای آن در یک هتل اقامت نمائید

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

چنانچه در یکی از هتل‌های کسل‌کننده‌ی شهر اقامت نمائید، از فضای شهر غافل می‌شوید. در واقع، بخش اصلی بسیاری از مکان‌های گردشگری در جوار مناطقی است که بومی‌ها زندگی و کار می‌کنند.

بنابراین اجاره‌ی یک آپارتمان مثلاً در تور ارمنستان به جای رزرو هتل، انتخاب هوشمندانه‌تری است. به ویژه اگر قصد دارید مدت زمان طولانی‌تر در آن شهر اقامت کنید. بدین ترتیب، نه تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی نموده‌اید، بلکه با اجتماع بومیان نیز در هم آمیخته‌اید.

اقامت در خوابگاه‌های اشتراکی نیز یکی دیگر از روش‌های سیاحت به مکان‌های مختلف است، بی‌آنکه هزینه‌ی فراوانی جهت اقامت صرف نموده باشید. با ثبت نام در برخی وب‌سایت ها، هم می‌توانید با افرادی که منزل خود را به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار می‌دهند، آشنا ‌شوید، هم می‌توانید منزل خود را با دیگران به اشتراک ‌بگذارید.

  • به فرودگاهی در نزدیکی مقصد پرواز کنید

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

پرواز به فرودگاه‌های بزرگ معمولاً بسیار ارزان‌تر است. هنگامی که قصد سفر دارید این امر را مد نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر قصد بازدید از شهر تفلیس در تور گرجستان را دارید، بهتر و ارزان‌تر است که بلیطی ارزان‌ قیمت‌تر به باتومی بخرید و سپس با قطار به تفلیس بروید.

  • پروازهای ارزان قیمت اغلب صبح‌ خیلی زود یا نیمه‌های شب پرواز می‌کنند

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

پروازهای صبح زود یا نیمه شب از محبوبیت چندانی برخوردار نیستند، بنابراین ارزان‌ترند. حال آنکه، برنامه‌ریزی پرواز در چنین ساعاتی از شبانه روز کمک می‌کند تا روزهای فوق‌العاده‌ی بیشتری را در سواحل تور آنتالیا سپری کنید، به ویژه اگر تعطیلات شما چندان طولانی نیست.

  • به جای استفاده از اتوبوس‌های گردشگری، از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

مشاهده‌ی بسیاری مناظر اصلی کشورهای اروپایی فقط از طریق پنجره‌ی اتوبوس‌های معمولی شهر امکان‌پذیر است.

به عنوان مثال، در برلین، اتوبوس عمومی ارزانترین تور گردشگری را ارائه می‌دهد. در ونیز، خط قایق عمومی از فرودگاه تا مرکز شهر را می‌پیماید. بلیط یک طرفه‌ی این قایق شش برابر ارزان‌تر از کرایه‌ی یک قایق خصوصی است.

  • یک اتاق در هتلی نامشخص رزرو کنید

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

این مورد یکی دیگر از انتخاب‌های فوق‌العاده برای افرادی که در صدد صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستند و از تجربیات جدید نمی‌هراسند، می‌باشد. اتاق در هتل نامشخص، اتاق‌های اجاره نشده در هتل‌ها هستند که با وجه کمتر اجاره داده می‌شوند و اغلب با هزینه‌ایی بین ۳۰ تا ۵۰٪ کمتر از هزینه‌ی اصلی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. تنها نکته‌‌ی منفی در این فرایند، عدم اطلاع قبلی از هتلی که رزرو نموده‌اید، می‌باشد.

  • کارت موزه بخرید

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

کارت موزه، کارتی شخصی است و اجازه‌ی ورود به تمام موزه‌های شهر را به مدت یک، دو و یا سه روز صادر می‌کند. این نوع کارت‌ها در اکثر شهرهای مهم دنیا ارائه می‌شوند.

چنانچه قصد دارید ظرف مدت کوتاهی از تمام موزه‌ها بازدید کنید، هزینه‌ی کمتری بپردازید و زمان کمتری در صف انتظار بایستید، پس خرید یکی از این کارت‌ها قطعاً ارزشمند خواهند بود.

  • از قبل درباره‌ی نحوه‌ی پرداخت‌ها فکر کنید

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

چنانچه اغلب با یورو خرید می‌کنید، بهتر است به جای کارت اعتباریVisa از MasterCard استفاده کنید. علت آن کاملاً ساده است؛ بر خلاف MasterCard ،استفاده از کارت اعتباری Visa مستلزم هزینه‌ی تغییر کارت و شارژ مجدد است.

با این وجود، در برخی از کشورها پرداخت با کارت اعتباری اختیاری نیست. بنابراین، برای اجتناب از نرخ بالای مبادلات، بهتر است پیش از سفر وجوه خود را تبدیل نمائید. و البته مقداری پول نقد همراه داشته باشید.

  • خود را با ناهاری کامل مجهز کنید

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

معمولاً اغلب کافه‌ها و رستوران‌ها در وعده‌ی شام بیشترین مشتری را دارند. به همین دلیل تخفیفات ویژه‌ایی برای صبحانه و ناهار ارائه می‌دهند. و البته قانون طلایی را فراموش نکنید: صبحانه‌ را تنها میل کنید، ناهارتان را با یکی از دوستانتان شریک شوید و شام را به دشمنتان ببخشید.

  • خطوط هوایی کم‌هزینه را فراموش نکنید، و به دنبال بلیط‌های تخفیف‌دار باشید

کاهش هزینه‌های سفر
کاهش هزینه‌های سفر

خطوط هوایی هر از گاهی پروازهای تخفیف‌دار ارائه می‌دهند. برای آنکه از تاریخ تخفیف‌های ارائه شده از سوی آن‌ها مطلع شوید، به خبرنامه‌ی اینترنتی آن‌ها مراجعه نمائید. گزینه‌ی خوب دیگری که می‌توان مدنظر داشت، استفاده از هواپیماهای ارزان‌تر است. اما، لطفاً فراموش نکنید؛ که گاه در صورت رزرو پروازهای ارزان قیمت، خطوط هوایی برای حمل بار و غذا هزینه‌ی اضافی بر شما تحمیل می‌کنند. در اینگونه موارد، بهتر است سبک سفر کنید و یک میان‌وعده با خود به هواپیما ببرید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *