برف و کولاک مسافران گردنه الماس را غافلگیر کرد

برف و کولاک مسافران گردنه الماس را غافلگیر کرد

بارش ناگهانی برف سنگین در جاده گردنه الماس باعث توقف تعداد زیادی از خودروها در این مسیر شد. گردنه الماس که در جاده ارتباطی خلخال به اسالم قرار دارد، به خاطر برف سنگین و کولاک دچار یخبندان شد. خودروهایی که در این مسیر تردد داشتند به خاطر نیاز به زنجیر چرخ بالاجبار در میان راه توقف کردند.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال در مورد این موضوع گفت: با وجود بارش برف سنگین همراه با کولاک شدید و محدودیت دید ناشی از کولاک تلاش شبانه‌روزی راهداران این اداره  مانع از مسدود شدن راه پوشیده از برف خلخال – اسالم شده و سرنشینان ده‌ها خودرو گرفتار در کولاک این جاده با کمک راهداران به مقاصد خود در خلخال و گیلان هدایت شدند.

معروف خسروی با بیان این مسئله از بارش برف در مناطق کوهستانی خلخال نیز خبر داد.

وی در ادامه افزود: بسیاری از رانندگان خودروهای عبوری فاقد زنجیرچرخ در گردنه الماس به محض برخورد با سطح برفی و لغزنده جاده در جاده کوهستانی خلخال – اسالم مجبور به توقف می‌شوند.

آقای خسروی با اشاره به تلاش راهداران در این مسیر گفت: سطح جاده در گردنه الماس از بامداد امروز بارها برف‌روبی ، بازگشایی و نمک‌پاشی شده ولی به علت ادامه بارش برف سنگین همراه با کولاک عبور از این گردنه تنها با استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

وی با توصیه به رانندگان برای داشتن زنجیرچرخ و سایر لوازم گرمازای زمستانی در زمان حرکت به سمت گردنه الماس از رانندگان خواست تا بدون زنجیرچرخ راهی این جاده نشوند. وی در این باره افزود: حرکت رانندگان خودروهای فاقد زنجیرچرخ در این مسیر علاوه بر گرفتاری خود آنها موجب راه‌بندان مقطعی و توقف سایر وسایط نقلیه در حال حرکت در این مسیر می‌شود.

خسوری از باز بودن سایر راه‌های اصلی، فرعی و روستایی خلخال خبر داد و از مسافران خواست تا قبل از سفر با استفاده از تلفن راهداری شهرستان، از آخرین وضعیت جاده مطاع شوند.

رییس اداره هواشناسی خلخال نیز گفت: دمای هوا در خلخال یک درجه زیر صفر است که در مقایسه با روز قبل ۲ درجه سردتر شده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *