آمستردام مالیات گردشگری را افزایش می‌دهد

آمستردام مالیات گردشگری را افزایش می‌دهد

آمستردام از افزایش مالیات گردشگری این شهر تا سقف ده درصد برای بازدیدکنندگانش خبر داد.

به گزارش ای توربو نیوز از اول ژانویه سال ۲۰۲۰، شهر آمستردام برای گردشگرانش مالیات بیشتری در نظر خواهد گرفت. بر اساس این گزارش گردشگرانی که در هتل‌ها و کمپ‌ها اقامت می‌کنند، باید نسبت به مالیات ۷درصدی گذشته، مبلغ بیشتری را به عنوان مالیات بپردازند. برای هر شب اقامت در هتل‌های آمستردام به ازای یک نفر مبلغ ۳ یورو و برای اقامت در کمپ‌ها مبلغ ۱ یورو در نظر گرفته شده است.

شرکت‌هایی که فعالیت‌های مرتبط با کشتی‌های تفریحی انجام می‌دهند نیز باید به ازای هر یک نفر ۸ یورو مالیات پرداخت کنند. این مالیات فقط شامل گردشگرانی که ساکن آمستردام نیستند، می‌شود. این شهر هر سال حدود ۱۷ میلیون نفر گردشگر دارد. طبق گفته‌ی مقامات این شهر، این تصمیم برای ایجاد تعادل در تعداد گردشگران خارجی گرفته شده است.

به خاطر پیش‌بینی افزایش ۵۰ درصدی گردشگران از ۱۸ میلیون به ۲۹ میلیون بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۳۰، بورد گردشگری هلند تصمیم دارد که دیگر برای شهرهای بزرگی مثل آمستردام تبلیغ نکند. در عوض حالا قرار بر این است تا اولویت‌های این سازمان به حفظ فرهنگ و توانایی دسترسی به مناطق دیدنی این شهر برای ساکنانش تغییر پیدا کند؛ ساکنان این شهر به خاطر ازدحام گردشگران و حجم بالای زباله نارضایتی‌های خود را اعلام کرده‌اند. مقامات هلندی در تلاشند با محدود کردن میزان افرادی که به این شهر وارد می‌شوند، از حجم CO2 تولیدی شهر بکاهند.

اخذ ویزای توریستی هلند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *