تاکسی‌های استان مرکزی به یاری گردشگری آمدند

تاکسی‌های استان مرکزی به یاری گردشگری آمدند

علیرضا ایزدی، مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در مورد تأثیر بخش حمل و نقل در توسعه گردشگری گفت: با هدف بالا بردن سطح آگاهی رانندگان درباره اصول رفتار با گردشگران و شناخت جاذبه‌‏های طبیعی، تاریخی، فرهنگی، معنوی و آشنا کردن آنان با مسیرهای گردشگری استان، آموزش نحوه برخورد با گردشگران، ویژه رانندگان تاکسی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: در این دوره آموزشی رانندگان تاکسی تحت پوشش سازمان تاکسیرانی اراک حضور داشتند. در این دوره آموزشی آشنایی رانندگان با گردشگر و تاثیر حضور گردشگران در اقتصاد استان و همچنین چگونگی رفتار با گردشگر و مهارت ارتباطی و روش های ارتباط کاری با گردشگر و درک گردشگر  توضیح داده شد، در ضمن به کلیه رانندگان بروشورهای جاذبه های گردشگری استان نیز ارائه شد.

ایزدی درباره مسئولان این پروژه گفت: این دوره آموزشی با همکاری تاکسیرانی اراک و به همت مؤسسه آموزشی ساتراس با تدریس مهندس نظام آبادی در سالن همایشهای پارک علم و فن آوری اراک برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با اشاره به اهمیت خوش خلق بودن رانندگان تاکسی خاطرنشان کرد: کمترین نقشی که در این حوزه می‌توان متصور شد این است که یک راننده تاکسی با حسن خلق و لحن مناسب بتواند حس و حال عمومی مسافران خود را اندکی بهبود بخشد. در صورتی‌ که آراستگی اخلاقی و ظاهری توسط اکثریت رانندگان تاکسی رعایت شود دیدگاه عمومی جامعه را به این شغل تغییر خواهد داد.

او در پایان افزود: فارغ از مباحث اقتصادی، تاکسیرانی از مشاغل تاثیرگذار در ارتقاء فرهنگ جامعه و کیفیت محیط محسوب می‌شود.

سهمیه بنزین ویژه نوروز؛ حقیقت یا شایعه؟ + فیلم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *