بهترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟

مهاجرت و نقل‌ مکان به یک کشور جدید می‌تواند یک پیشنهاد هیجان‌انگیز باشد و به هردلیلی که باشد برای بسیاری از افراد گزینه‌ای برای بهبود‌بخشی به سبک زندگی است، از همین جهت انتخاب مکان مناسب اهمیت زیادی دارد. قوانین مهاجرت در کشورهای مختلف متفاوت است. بهترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟ در این مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت را معرفی می‌کنیم.

 • کانادا

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

براساس سنجش کیفیت زندگی توسط یک موسسه بین‌المللی که در آن کشورهای مختلف با یکدیگر قیاس شده‌اند، کشور در بین برترین کشورهای مهاجر بذیر قرار گرفته است. این کشور غنی از منابع طبیعی مختلف و نفت است که از این حیث کشور ثروتمندی شناخته می‌شود. کمترین میزان جرم و جنایت در کانادا به ثبت رسیده است و مردم آن از رفاه کامل اجتماعی برخوردار هستند. در ارزیابی‌های رضایت‌ از زندگی، شهروندان این کشور امتیاز ۷٫۴ از ۱۰ را برخوردار هستند که تمام این نکات آن را به یک مقصد دلخواه برای مهاجرپذیری تبدیل کرده است.

 • ایالت متحده

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

درحالی که رییس جمهور ایالت متحده نگرشی منفی در مورد مهاجرت دارد، اما این کشور همچنان یکی از مقاصد برتر برای مهاجرت می‌باشد و بیش‌از هر کشوری، مهاجران زیادی را در خود جای داده است. ایالت متحده یک کشور چندملیتی می‌باشد که افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. ایالت متحده از لحاظ آموزشی رتبه برتر را در جهان دارد و بهترین دانشگاه‌های دنیا در این کشور قرار گرفته‌اند. اقتصاد ایالت متحده به دلیل بالا بودن حجم صادرات،واردات و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به عنوان اقتصاد پویا در جهان شناخته می‌شود. برای دریافت ویزای آمریکا  و کارت سبز (Green card) باید زمان زیادی را باید صرف کرد.

 • آلمان

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

آلمان یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت می‌باشد. این کشور از لحاظ کیفیت آموزشی و سطح رفاه اجتماعی در جایگاه مناسبی قرار دارد و میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. همچنین شایان ذکر است مهاجرت آلمان مزایای زیادی دارد و اگر بتوانید شهروندی این کشور را بگیرید، می‌توانید به راحتی به کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا سفر کنید و با فرهنگ‌های مختلف مردم اروپا آشنا شوید.

 • سنگاپور

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

سنگاپور کشوری کوچک در جنوب شرق آسیا قرار دارد و در زیرشاخه‌های مهتلف رتبه‌ی بالایی را به‌دست آورده است. سیستم مهاجرت و شهروندی در این کشور بسیار لیبرال می‌باشد و میزان آمار بی‌کاری در این کشور صفر است. این کشور هرساله پذیرای هزاران مهاجر از کشورهای مختلف از جمله چین، هندوستان، اندونزی و مالزی می‌باشد. افرادی که دارای تحصیلات و سوابق کاری عالی باشند امکان اخذ ویزای اقامتی یک‌ساله را برای دریافت شغل مناسب می‌دهد.

 • استرالیا

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

استرالیا، رتبه‌ی با رفاه‌ترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است. شما می‌توانید علاوه بر مجارت آسوده، می‌توانید آن‌جا را خانه‌ی خود بدانید. به طوری قوانین مهاجرت در این کشور بسیار ساده است و شهروندان آن از سطح رفاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند. نظام آموزشی بی‌عیب و نقص، دستمزد عالی حتی برای کارآموزان، امکانات پزشکی عالی، و شهروندان دوست‌داشتنی از مزیت‌های مهاجرت به این کشور زیبا است.

 • امارات متحده

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

امارات متحده‌ی عربی از جمله کشورهایی است که مهاجران زیادی را از سرتاسر جهان جذب می‌کند. در این کشور شهروندان مجبور به پرداخت مالیات نیستند و سطح جرم و جنایت بسیار پایین گزارش شده است. امارات متحده عربی یک کشور ثروتمند است که بسیاری از درآمد آن وابسته به نفت و صنعت گردشگری می‌باشد. همچنین هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های آن به نسبت سایر دانشگاه غربی پایین‌تر است و سطح علمی آن نسبتاً بالا است. تمامی این امکانات امارات را به کشوری بی‌نظیر برای مهاجرت تبدیل کرده است.

 • برزیل

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

برزیل یک کشور دوستداشتنی و ثروتمند می‌باشد که از ساختار اجتماعی قوی با فرهنگ غنی برخوردار است. این کشور به عنوان موتور محرکه‌ی اقتصادی در جهان شناخته می‌شود و میزان بی‌کاری بسیار پایین است. علاوه بر اوضاع اقتصادی خوب مهاجران در این کشور آب‌وهوای خوب، ساحلی و دارای آفتاب گرم را تجربه می‌کنند.

 • نیوزلند

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

نیوزلند یکی از زیباترین کشورها در جهان است و به دنبال جمعیت جوان‌تری از کارگران می‌باشد و از همین جهت مهاجران را به‌سادگی می‌پذیرد. این کشور نسبت به وسعت‌اش، همچنان فقط ۵٫۴ میلیون نفر جمعتی را در خود جای داده است که در مقایسه با کشورهای مهاجرپذیر، جمعیت کمی دارد. در این کشور میزان جرم و جنایت بسیار پایین گزارش شده است، سطح آموزشی و کیفیت زندگی در آن بسیار بالا می‌باشد. اما یکی از ایراداتی که می‌توان به آن نسبت داد هزینه‌های زندگی در آن است که کمی گران به‌نظر می‌رسد.

 • سوئد

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

هنگامی که صحبت از آموزش‌وپرورش به میان می‌آید، سوئد یکی از مناسب‌ترین کشورها در این زمینه محسوب می‌شود. کلیه‌ی خدمات آموزشی در این کشور کاملاً به صورت رایگان است و جالب است بدانید دانش‌آموزان دبیرستانی برای رفتن به مدرسه به صورت ماهیانه ۱۸۵ دلار آمریکا دریافت می‌کنند. از همین جهت حجم زیادی از مهاجران به این کشور می‌روند. فرآیند مهاجرت به این کشور بسیار ساده است و شما تنها نیاز دارید یک تقاضا نامه را در اینترنت پر کنید.

 • نروژ

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

اگر به دنبال یک کشوری با امنیت بالا برای مهاجرت می‌گردید، توصیه بسیاری از کارشناسان نروژ است. در این کشور علاوه بر امنیت بالا سطح آموزشی بالایی وجود دارد و همانند سوئد کلیه‌ی خدمات آموزشی آن به صورت کاملاً رایگان در نظر گرفته شده است. همچنین علاوه بر این عوامل ذکر شده این کشور دارای آب‌وهوای مطلوبی است و طبیعت آن در نوع خود بی‌نظیر است. قوانین مهاجرت در این کشور بسیار ساده در نظر گرفته شده است.

 • اتریش

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

با دارا بودن فرهنگ غنی، اتریش به یکی از بهترین‌ها در جهان است و بر طبق بررسی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۱۷ این کشور از لحاظ شاخص‌های کیفیت زندگی در رتبه‌ی ۲۱ قرار گرفته است. در این کشور فرصت‌های بی‌نظیر شغلی وجود دارد که از این جهت مهاجران زیادی را به خود کشانده است. هزینه‌ی زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی پایین می‌باشد و تمامی این امکانات اتریش را مبدل به کشوری کرده است که هر فردی زندگی در آن را دلپسند و مطبوع می‌یابد. علاوه بر این اتریش یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این کشور را بهترین مکان برای زندگی تبدیل کرده است.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *