برآورد هزینه‌‌های سفر به جزیره‌ی کیش

برآورد هزینه‌‌های سفر به جزیره‌ی کیش

کیش بهشتی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود و بسیاری از گردشگران این جزیره را برای گشت‌وگذار انتخاب می‌کنند. در کیش جاذبه‌های مختلفی قرار گرفته است و هتل‌های آن خدمات خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند که همین امر جذابیت‌های سفر به این منطقه را دو چندان کرده است. بسیاری از افرادی که برای اولین‌بار جزیره‌ی کیش سفر می‌کنند،دوست‌ دارند در این جزیره زندگی کنند و از خدمات رفاهی آن استفاده کنند. کیش یکی از امن‌ترین مناطق‌ دنیاست و برای افرادی که دغدغه‌ی زندگی درشهرهای شلوغ را دارند و به‌دنبال آرامش هستند، توصیه می‌شود که جزیره‌ی کیش را از دست ندهند. در ادامه برآورد هزینه‌های سفر به جزیره‌ی کیش را بررسی می‌کنیم.

برآورد هزینه‌های سفر به کیش
برآورد هزینه‌های سفر به کیش

بلیت هواپیمای تهران به کیش قیمت‌های متفاوتی دارد و با توجه به این‌که چه فصلی از سال باشد و از کدام شرکت هواپیمایی بلیت بخرید، بالا و پایین می‌شود. قیمت این بلیت از ۷۹ هزار تا ۴۹۰ هزار تومان است.

راه‌های سخت‌تری نیز برای رسیدن به کیش وجود دارد. اگر بخواهید زمینی سفر کنید، ابتدا به بندرعباس و از آنجا به بندر چارک بروید. فاصله‌ی بندرعباس تا بندر چارک حدود ۲۹۰ کیلومتر و فاصله‌ی دریایی چارک تا کیش حدود دو و نیم ساعت است. اما آنچه بعد از این همه سختی به‌دست خواهید آورد، حمل خودرو با لندینگ کرافت و استفاده از ماشین شخصی در کیش است.

هزینه‌ی انتقال ماشین شما از چارک به کیش ۱۷۵ هزار تومان و از کیش به چارک ۱۶۵ هزار تومان است. ۲۰ هزار تومان هم عوارض ورود خودرو به کیش را می‌پردازید.

فراموش نکنید مدارک کامل خودرو و برگ معاینه فنی را همراه داشته باشید. بهتر است پیش از ورود به کیش، شرایط ویژه‌ی رانندگی در کیش را مانند بیشترین سرعت مجاز و موارد دیگر را بپرسید.

اگر نخواهید با ماشین شخصی سفر کنید، با اتوبوس یا قطار به بندر عباس و از آنجا زمینی به بندر لنگه و درنهایت به بندر چارک یا بندر آفتاب می‌رسید.

بلیت قطار تهران به بندرعباس از ۶۷ تا ۱۱۷ هزار تومان متغیر است. قیمت بلیت اتوبوس از تهران تا بندرعباس از ۵۳ تا ۸۹ هزار تومان است.

قیمت بلیت شناور مسافربری از چارک به کیش ۳۲ هزار و برگشت آن ۳۵ هزار تومان است. بلیت شناور مسافربری از آفتاب به کیش ۲۹ هزار و برگشت آن ۳۳ هزار تومان خواهد بود.

متوسط هزینه اقامت در کیش

برآورد هزینه‌های سفر به کیش
برآورد هزینه‌های سفر به کیش

هتل‌های لوکس کیش از ۱۹۵ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر شب اقامت دریافت می‌کنند. قیمت هتل‌های میان‌رده در کیش ۱۳۵ هزار تا ۳۲۰ هزار تومان است. اگر ارزان سفر می‌کنید، حدود ۶۵ تا ۱۵۰ هزار تومان را برای هر شب اقامت در هتل‌های ارزان کیش درنظر داشته باشید.

می‌توانید همه‌ی هتل‌های کیش را ببینید، اطلاعات و قیمت‌های آن‌ها را بررسی کنید و در پایان بهترین هتلی را که با بودجه‌ی شما هماهنگ است، انتخاب کنید.

متوسط هزینه خورد و خوراک در کیش

برآورد هزینه‌های سفر به کیش
برآورد هزینه‌های سفر به کیش

وقتی به جزیره سفر می‌کنید، باید توقع قیمت بالای مواد غذایی را داشته باشید. اما خوشبختانه در کیش آنقدر رستوران‌های جورواجور خواهید یافت که می‌توانید متناسب با بودجه‌ی سفرتان غذا میل کنید.

قیمت یک وعده غذا در رستوران‌های معمولی کیش از حدود ۱۷ هزار تومان شروع می‌شود و در رستوران‌های لوکس به ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد. پیشنهاد می‌کنیم غذاهای دریایی انتخاب کنید که از سلامت و تازگی آن‌ها خیال‌تان راحت باشد.

هزینه حمل و نقل در کیش

برآورد هزینه‌های سفر به کیش
برآورد هزینه‌های سفر به کیش

کرایه تاکسی در کیش ارزان نیست. اما شما بین تاکسی خطی زرد، تاکسی تلفنی دربستی سفید رنگ و مینی‌بوس امکان انتخاب دارید.

تاکسی‌ها براساس تاکسی‌متر کار می‌کنند و نرخ آن‌ها در روز و از نیمه شب به بعد متفاوت است؛ این نرخ تا نیمه شب ۶ هزار تومان و از ۱۲ شب تا ۶ صبح مبلغ هفت هزار و ۵۰۰ تومان است. قیمت اجاره‌ی ماشین بدون راننده از ۱۸۰ هزار تومان برای ۲۴ ساعت آغاز می‌شود.

تور کیش

برآورد هزینه‌های سفر به کیش
برآورد هزینه‌های سفر به کیش

همیشه این امکان وجود دارد که به‌تنهایی برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید. اما گزینه‌ی دیگر رزرو تور است. در این صورت چه اتفاقی می‌افتد و چه تفاوت‌هایی دارد؟

باتوجه به شرایطی که تور برای شما درنظر گرفته است، بخشی از هزینه‌های رفت‌‌ و آمد مانند ترانسفر فرودگاه و بازدید از جاذبه‌های گردشگری رایگان یا به قیمت کمتر خواهد بود. ضمن این‌که از امکان تخفیف هتل‌ها بهره‌مند می‌شوید و درمجموع سفر ارزان‌تری خواهید داشت.

قیمت تورها براساس مدت سفر، رده‌ی هتل، و شرکت هواپیمای متفاوت است. می‌توانید بخش تور کیش را بررسی کنید و ببینید که برای شما سفر با تور مناسب‌تر است یا سفر شخصی. قیمت‌ها از ۳۳۵ هزار ۹۹۵ هزار تومان متغیر است.

هزینه بازدید از جاذبه‌های کیش

برآورد هزینه‌های سفر به کیش
برآورد هزینه‌های سفر به کیش

قیمت بلیت خانه مردم‌شناسی کیش ۱۰ هزار تومان، ورودی شهر زیرزمینی کاریز ۲۰ هزار تومان، هزینه‌ی پارک آبی اوشن برای نصف روز ۹۰ هزار تومان، و هزینه‌ی بازدید از باغ پرندگان، پارک دلفین‌ها و کلاسیک شو ۱۱۲ هزار تومان است.

هزینه تفریح و سرگرمی در کیش

برآورد هزینه‌های سفر به کیش
برآورد هزینه‌های سفر به کیش

اگر اهل تفریح‌های آبی و ورزش‌های دریایی باشید، کیش بهشت سرگرمی برای شما است. فلای بورد، پدل بورد،‌ پاراسل،‌ قایق بنانا، جت اسکی، شاتل و اسکوتر زیردریایی بخشی از سرگرمی‌های آبی در کیش هستند.

اگر اهل تفریح‌های آبی باشید، کیش بهشت سرگرمی برای شما است. جالب است بدانید در قشم نیز تفریحات آبی و سرگرمی‌های مختلفی قرار دارد که تور قشم را با رونق مواجه شده است.

برای بهره بردن از این سرگرمی‌ها، از حدود ۳۰ هزار تومان برای بنانا تا ۱۵۰ هزار تومان برای فلای بورد می‌پردازید. می‌توانید با انواع قایق از بادبانی، پدالی، پارویی تا تندرو روی آب‌های آبی خلیج فارس گردش کنید و برای نیم ساعت از ۱۰ تا ۱۱۰ هزار تومان پرداخت کنید.

تور سافاری از آن تجربه‌های تکرارنشدنی است که قیمت آن ۶۵ یا ۱۰۰ هزار تومان است. اما جذاب‌ترین کاری که می‌توانید در کیش انجام دهید، تجربه‌ی غواصی است. برای هر ۲۰ دقیقه‌ غواصی در آب‌های خلیج فارس مبلغ ۶۵ هزار تومان می‌پردازید. بلیت ورودی کشتی‌های تفریحی از ۳۰ تا ۷۰ هزار تومان است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *