اولین تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر هزینه سفر | درخواست افزایش قیمت کرایه سواری‌های بین‌شهری

اولین تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر هزینه سفر | درخواست افزایش قیمت کرایه سواری‌های بین‌شهری

رئیس اتحادیه سواری کرایه از درخواست افزایش کرایه سواری‌های بین‌شهری خبر داد.

سهمیه‌بندی بنزین شب گذشته برای تمام وسایل نقلیه بنزین‌سوز انجام شد و به این ترتیب ضمن مشخص شدن میزان سهمیه سوخت هر نوع خودرو، قیمت هر لیتر بنزین معمولی سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان تعیین شد.  

یکی از سئوالاتی که در اولین ساعات تغییر قیمت بنزین و سهمیه بندی شدن آن مطرح شد این بود که آیا کرایه‌های تاکسی‌های بین شهری که جابجایی مسافران سفرهای بین شهرهای مختلف را برعهده دارند بار دیگر گران خواهد شد یا با توجه به اینکه در بند ۶ اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران آمده است تمهیدات لازم برای جلوگیری از افزایش نرخ کرایه‌ها اتحاذ می‌شود. نرخ این تاکسی‌ها امسال یک بار تغییر کرده و نرخ‌ها افزایش یافته است.  

رحمت محمدعلی رئیس اتحادیه سواری کرایه ساعاتی پس از این تغییر قیمت بنزین می‌گوید: یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که میزان سهمیه بنزین ۴۵ هزار نفر اعضای اتحادیه سواری کرایه که با خودروهای شخصی در جاده‌های بین شهری فعالیت می‌کنند مانند مردم عادی ۶۰ لیتر در ماه در نظر گرفته شده و این در حالی است که رانندگان این اتحادیه ماهانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ لیتر بنزین مصرف می‌کنند.

وی افزود: در همین راستا ضمن پیگیری برای افزایش سهمیه بنزین رانندگان اتحادیه سواری کرایه، فردا با سازمان راهداری و دیگر دستگاه‌های متولی جلساتی برگزار خواهیم کرد تا در مورد میزان افزایش نرخ کرایه سواری‌ها بحث و بررسی کنیم.

رئیس اتحادیه سواری کرایه ادامه داد: از سال گذشته که بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور اجازه افزایش نرخ‌ها و قیمت‌ها بدون تایید سازمان حمایت را نداشتیم، ۲۰ درصد نرخ کرایه را از ابتدای امسال با تایید این دستگاه نظارتی افزایش دادیم و در پی افزایش جدید قیمت بنزین حتما باید نرخ هایمان را افزایش دهیم.

محمدعلی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته اگر سهمیه‌ اصلاح شده برای رانندگان ما کمتر از هزار لیتر باشد باید قیمت کرایه ۱۰ درصد و اگر بین هزار تا ۱۲۰۰ لیتر باشد نرخ کرایه باید ۱۰ درصد افزایش یابد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه سهمیه بنزین ۶۰ لیتری رانندگان ما همین امروز به اتمام رسیده است، از فردا صبح پیگیر موضوع خواهیم بود.

قطار گردشگری کویر راه‌اندازی شد | جزئیات قیمت، مسیر و ثبت نام

منبع: چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *