اهمیت بیمه‌ی مسافرتی چیست؟

اهمیت بیمه‌ی مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی ابزار مناسبی است برای حفظ سلامتی و ایمنی در مقابل اتفاق‌هایی که در حین سفر ممکن است برای شما رخ دهد. به طوری که می‌توان استرس‌های ناشی از سفر را کاهش داد و سفر ایمن برای شما رقم خواهد خورد. در طول سفر تمامی حوادث از تاخیر در پرواز گرفته تا شکستگی دوربین فیم‌برداری و یا حتی سرقت اموال و اشیای دیگر، به طور کامل تحت پوشش این بیمه قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال فردی با تور ارمنستان قصد سفر و اقامت چند روزه را در این کشور دارد و چمدان خود را در فرودگاه گم ‌می‌کند و یا به سرقت می‌رود، بیمه مسافرتی متعهد می‌شود هزینه‌های وی را پرداخت کند و شما را در شرایط سخت یاری کند. اهمیت بیمه‌ی مسافرتی چیست؟

چرا باید یک نوع از انواع بیمه سفر را داشته باشیم

بیمه مسافرتی
بیمه مسافرتی

استفاده از انواع بیمه سفر به شما مزایایی برای برطرف کردن مشکلات سفر و نگرانی ها می دهد.

این نگرانی می تواند از مسمومیت غذایی، غذای و نامناسب و گرمازدگی به وجود آمده باشد که احتیاج به بستری در بیمارستان داشته است. هزینه بیمار تا سقف بیمه نامه قابل پرداخت بوده و اگر نیاز به انتقال به مرکز مجهز داشته بیمه این انتقال را انجام داده و یا اینکه شخص را کاملا رایگان به کشور خودش باز می گرداند. اگر مشکل گم شدن چمدان در فرودگاه باشد، در این صورت احتیاج به وسایل ضروری دارید یا حتی به سرقت رفتن کیف پول و مدارک باشد، شما احتیاج به پول و مدارک جدید دارید. پس از گذشت چند ساعت از مفقود شدن کیف پول یا چمدان شرکت های ارائه دهنده بیمه سفر شما را به هتل برده و چند روز بعد به صورت رایگان شما را به کشور خود باز می گردانند و یا به دلایلی همچون فوت مجبور به بازگشت باشید بیمه جسد را به کشور خودش باز می گرداند. این ها تنها بخشی از اهمیت بیمه سفر در مسافرت خارج از کشور است.

اسامی شرکت های ارائه دهنده بیمه سفر

شرکت های مختلفی مانند بیمه سامان، بیمه پارسیان، بیمه کوثر، بیمه کار آفرین، بیمه ملت، بیمه ما، بیمه پاسارگاد، بیمه نوین، بیمه دی و بیمه رازی با همکاری شرکت های مختلف خارجی به شما انواع بیمه سفر را ارائه می دهند که البته لازم است شرایط بیمه نامه در بین انواع بیمه سفر به صورت کامل مطالعه شده باشد زیرا هر یک از شرکت های ارائه دهنده بیمه سفر خدماتی مختص به شرکت خود به شما ارائه می دهند.

مدت اعتبار انواع بیمه سفر

این مدت اعتبار از زمان خروج مسافر آغاز و تا زمان بازگشت آن ادامه داشته پس حق بیمه مسافرتی با توجه به مدت زمان سفر و نیز متناسب با استفاده از پوشش های مورد نیاز متغیر است. قبل از اقدام به خرید انواع بیمه سفر حتما باید از پوشش های بیمه نامه آگاهی داشت زیرا ممکن است با پرداخت هزینه ای در همان حدود بتوان بیمه ای بهتر خریداری کرد به طور مثال یک شرکت بیمه در تور ترکیه بیمه نامه ای با تعهد ۳۰ هزار یورو با مبلغ ۸۱۹۰۰ تومان صادر کرده و شرکت دیگری همین بیمه را با تعهد ۵۰ هزار یورو با مبلغ ۸۹۰۰۰ تومان به فروش می رساند.

داشتن بیمه نامه تا چه حد اجبار است؟

بسیاری از تورهای مسافرتی مخصوصا برای افراد مسن برای سفر شرط اجباری خرید بیمه نامه را داشته اند البته باید توجه داشت که هزینه بیمه نامه در مقایسه با هزینه سفر بسیار کم است بنابراین برای داشتن سفری بهتر اهمیت بیمه سفر مطرح می شود.

مدت زمان صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه زمان زیادی را صرف نمی برد و این بر اهمیت بیمه سفر می افزاید. فقط باید توجه داشت که برای سفر به هر کدام از کشورها باید بیمه نامه مخصوص آن کشور را تهیه کرد.

بیمه خودروی بین الملل

برای سفرهای خارجی می توان برای خودروها بیمه کارت سبز که بین المللی است را تهیه کرد. این بیمه برای سفر به کشورهایی چون اروپا، عراق، مراکش و تونس استفاده می شود. بیمه کارت سبز در ایران فقط در شرکت بیمه ایران صادر شده و این بیمه در زمینه بیمه شخص ثالث است و برای رانندگانی که به طور موقت قصد عبور و تردد در کشورهایی که با این بیمه قرار داد دارند، تهیه شده و در صورت بروز تصادف یا در صورت نیاز در مرز و داخل کشور ارائه می شود.

بیمه کارت سبز

بیمه کارت سبز
بیمه کارت سبز

شما می توانید با مراجعه به سایت ایران و معرفی بیمه کارت سبز (iraninsurance.ir) یا با تماس با شماره ۲۴۵۵۱۲۰۲ اداره کارت سبز بیمه جمهوری اسلامی ایران و ۸۸۷۳۲۳۳۶ شعبه مطهری بیمه ایران می توانید پاسخ سوالات خود را درباره اهمیت بیمه سفر بیابید.

قیمت بیمه نامه سبز

قیمت این بیمه با توجه به نوع خودرو که میزان ریسک خودرو را تعیین می کند و نیز مدت زمان سفر متغییر است. برای مثال برای سفری شش ماه با خودروی پرادو به اروپا تقریبا هزینه ای در حدود یک میلیون و دویست و نود و هفت هزار تومان برای خرید بیمه نامه سبز باید پرداخت. برای دست یابی به قیمت دقیق این بیمه نامه شعبه مطهری تهران پاسخگوی شماست.

بیمه نامه برای کشورهایی به غیر از کشورهای کارت سبز

اگر قصد سفر به کشورهایی که زیر پوشش بیمه کارت سبز نیستند را دارید باید پس از خروج از مرز با توجه به زمان اقامتی که در آن کشور می خواهید داشته باشید، بیمه تهیه کنید. برای مثال اگر قصد دارید از مرز ترکمنستان خارج شده و به کشورهای آسیای میانه سفر کنید پس از خروج از مرز لطف آباد، باجگیران و یا سرخس می توانید از شرکت های ارائه دهنده بیمه سفر ترکمنی بیمه خود را تهیه کنید.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *