زیباترین شهر ایران کدام است؟

زیباترین شهر ایران کدام است؟

تصور کنید یک توریست خارجی مهمان خانه‌ی شما می‌شود و یک سوال از شما می‌پرسد: “زیباترین شهر ایران کدام است؟” شما چطور به این سؤال پاسخ می‌دهید؟ می‌توانید فقط یکی از شهرها را به عنوان بهترین و زیباترین شهر ایران معرفی کنید؟ در این مقاله قرار است از جنبه‌های مختلف شهرهای کشورمان ایران را بررسی کنیم تا بتوانیم جوابی برای این قبیل سؤالات پیدا کنیم.

شاید اگر این سؤال از شما پرسیده شود یکی از شهرهایی که از نظر شما زیبا بوده و قبلاً به آن سفر کرده‌اید را به عنوان جواب به زبان بیاورید. هر کدام از شهرهای ایران زیبایی خاص خودشان را دارند؛ به‌طوری‌که لقب‌های مختلفی را به آن‌ها نسبت داده‌اند. یکی را عروس شهرهای ایران معرفی می‌کنند یکی را سرسبزترین و خوش آب‌وهواترین. پس این که شما از کدام شهر خوشتان آمده و آن را پسندیده‌اید تا حدود زیادی به سلیقه‌ی شما بستگی دارد.

ممکن است کسی زیبایی یک شهر را در سرسبز بودن آن ببیند و دیگری فضای مدرن شهری را بپسندد. یا ممکن است شهری که جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بیشتر و باارزش‌تری دارد را به عنوان زیباترین شهر ایران بشناسید. پس انتخاب زیباترین شهر به توقعات شما از یک شهر وابسته است. ما امروز چند مورد از زیباترین شهرهای ایران برای مسافرت را در این مقاله ذکر کرده‌ایم.

زیباترین شهر ایران برای مسافرت

در این مسئله که ایران کشور زیبایی است شکی نیست. پیدا کردن مقصدی برای سفر که بتوانی در آن به راحتی به کوه، دریا، کویر و جنگل دسترسی داشته باشید، برای هر گردشگری یک رویاست. این که بتوانید با چند ساعت رانندگی یا نشستن در قطار وارد یک اقلیم کاملاً متفاوت بشوید موهبتی است که در هر کشوری از آن بهره‌مند نمی‌شوید.

خوشبختانه ما همه‌ی این ویژگی‌ها را در ایران داریم. تاریخ غنی و آثار باستانی ارزشمندی هم در هر گوشه از خاک سرزمینمان نهفته شده است. پس چه اهل طبیعت‌گردی باشید و چه اهل گردش و بازدید از موزه و جاذبه‌های تاریخی، در ایران به خواسته‌ی قلبتان می‌رسید.

اما برای مقایسه‌ی شهرهای ایران به سراغ سایت‌های خارجی رفته‌ایم. با کمک سایت   لیستی با عنوان زیباترین شهر ایران به ترتیب زیر تهیه کرده‌ایم. شهرهایی که اگر برای بار اول به آن‌ها سفر می‌کنید، قطعاً برای همیشه حس‌وحال خوب آن‌ها را فراموش نخواهید کرد‎.

  1. اصفهان
  2. شیراز
  3. پاسارگاد و پرسپولیس
  4. یزد
  5. کاشان
  6. جزیره قشم
  7. اهواز

اصفهان

به غیر از این موارد اگر به دنبال یک مقصد سرسبز و دلربا برای سفر چند روزه در شمال ایران می‌گردید، بهترین گزینه برای شما “رامسر” است. همان عروس شهرهای ایران که کمی قبل‌تر نام آن را به میان آورده بودیم. رامسر تلاقی جنگل و دریاست. جایی که تا نزدیکی ساحل درختان انبوه پربرگ را به چشم می‌بینید. با کمک تله‌کابین رامسر می‌توانید بین چنگل و دریا جابه‌جا شوید و چشمانتان را با منظره‌ی بکر این شهر روشن کنید.

رامسر

اگر به سراغ گردشگران خارجی بروید و از آن‌ها بخواهید زیباترین شهر ایران را نام ببرند، اکثراً شهر شیراز را معرفی می‌کنند. الحق که زیبایی و جذابیت شهر شیراز را نمی‌توان انکار کرد. شیراز همزمان هم طبیعت خوبی دارد و هم جاذبه‌های دیدنی بی‌نظیرش، تا ابد در ذهن مهمانانش حک می‌شود. فصل بهار که از راه می‌رسد، قدم زدن در کوچه و خیابان‌های این شهر با بوی خوش بهارنارنج همراه می‌شود. یک کاسه فالوده‌ی شیرازی در این حال‌وهوا می‌تواند به اندازه‌ی یک غذای بهشتی خوشمزه باشد.

تخت جمشید

بهار و تابستان، پاییز یا زمستان، فرقی نمی‌کند در چه فصلی قصد سفر رفتن داشته باشید؛ به هر حال شهری در ایران پیدا می‌شود که بتواند سفری خاطره‌انگیز و به یادماندنی برای شما رقم بزند. آژانس سالیان سفر برای مقاصد داخلی مثل قشم و کیش تورهای مختلفی در برنامه‌های روزانه‌ی خود جای داده که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با استفاده از تور کیش یا تور لحظه آخری کیش می‌توانید با هزینه‌ی کمتری سفر به این جزیره‌ی دیدنی را تجربه کنید. مخصوصاً در پاییز که جزیره‌ی کیش از نظر آب‌وهوا در وضعیت مساعدتری قرار دارد.

عجیب ترین روستاهای ایران که اسمشان را نشنیده‌اید!

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *