معرفی زیباترین دریاچه‌های دنیا

معرفی زیباترین دریاچه‌های دنیا

دریاچه‌ها یکی از زیباترین شگفتی‌های روی کره‌ی زمین هستند که زیبایی زیادی را در گوشه کنار جهان ایجاد کرده است. انتخاب از میان دریاچه‌ی کوچک و برکه‌های پوشیده از چمن تا آب‌هایی همانند اقیانوس که سرتاسر زمین یافت می‌شوند بسیار پیچیده و دشوار است. جالب است بدانید بسیاری از این دریاچه‌ها به مرور زمان تغییر از لحاظ اندازه و رنگ تغییر کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی زیباترین دریاچه‌های دنیا بپردازیم.

دریاچه عروس دریایی

دریاچه عروس دریایی

این دریاچه در میان اقیانوس و درون جزیره ای به نام “پالائو” قرار دارد. این جزیره به عنوان یکی از کوچکترین کشورهای دنیا به حساب می آید که نام آن کمتر گفته می شود. دریاچه عروس دریایی دارای زیبایی خاصی است چرا که هزاران عروس دریایی در آن محبوس شده اند و تمام فضای اب را پوشانده اند. این موجودات روزانه چندین بار عرض دریاچه را به امید راهی برای فرار از آن طی می کنند و محیطی جالب را به وجود آورده اند.

دریاچه جوشان

دریاچه جوشان

در جمهوری “دومنیک” دریاچه ای قرار دارد که هیچکس نمی تواند وارد آن شود. این دریاچه دمایی بالاتر از ۲۰۰ درجه فارنهایت دارد و همیشه در نقطه جوش خود قرار دارد. دلیل این گرمی این است که دریاچه براثر فعالیت های آتش فشانی به وچود آمده است. در این دریاچه تنها باکتری ها زندگی می کنند زیرا هیچ موجودی نمی تواند به خاطر گرمای زیاد وارد آن شوند.

دریاچه متان

دریاچه متان

روسیه میزبان دریاچه “بایکال” است که به عنوان دریاچه متان شناخته میشود. این دریاچه همیشه حلقه هایی از متان را در اطراف خود ایجاد می کند. این حلقه ها البته نزدیک به ۴ کیلومتر قطر دارند و از روی زمین قابل مشاهده نیستند. گاز متان این دریاچه منطقه را از نظر زیستی آلوده کرده است ولی درنوع خود یکی از شگفت انگیزترین دریاچه های دنیا است.

دریاچه‌های ترکیه

ترکیه حدود ۶۵ دریاچه کوچک و بزرگ، با مساحت کلی نه هزار کیلومترمربع، دارد. بیشتر دریاچه‌های ترکیه دارای آب شیرین هستند و تنها تعداد کمی از آنها آب شور دارند. از نظر تعداد و حجم آب، دریاچه‌های آناتولی شرقی بالاترین میزان ذخیره آبی را دارند. دریاچه آب‌ شور وان (Van)، بزرگ‌ترین دریاچه ترکیه، در این قسمت واقع شده است. دریاچه‌های زیادی نیز در مناطق غربی ترکیه قرار گرفته‌اند که دریاچه‌ بیشهر (Beysehir) ودریاچه‌ اگیردیر (Egirdir) از آن جمله‌اند. توصیه می‌شود در تور ترکیه این دریاچه‌های شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

دریاچه خونین

دریاچه خونین

یکی از متفاوت ترین دریاچه های دنیا در بولیوی قرار دارد، این دریاچه به نام “لاگو” شناخته می شود و آب آن به طرز عجیبی قرمز است. علت اصلی این رنگ ان است که جلبک و موجودات قرمز بسیاری در این دریاچه زندگی می کنند. درون این دریاچه جزیره ای از جنس سدیم بورات که یک ماده شوینده است دیده میشود و شکل جالبی به دریاچه داده است. “لاگو” یکی از زیستگاه های اصلی برای فلامینگوهاست زیرا آن ها به رنگ قرمز علاقمندهستند.

دریاچه آسفالت

دریاچه آسفالت

یکی از متفاوت ترین دریاچه های دنیا در “ترینیداد و توباگو” قرار دارد. دریاچه “پیتچ” به عنوان بزرگترین دریاچه آسفالت مایع در دنیا شناخته می شود زیرا به جای اب درون آن تنها قیر واسفالت مایع دیده میشود. کارشناسان دلیل اصلی به وجود آمدن این دریاچه را فشارهایی می دانند که لایه های زیرین زمین به منابع نفت وارد کرده اند سپس این نفت ها از دل زمین خارج و وارد این دریاچه شده اند. با توجه به نفتی بودن این دریاچه تا به حال فسیل های مختلفی نیز در ان پیدا شده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *