آشنایی با فستیوال‌های مهم استانبول

آشنایی با فستیوال‌های مهم استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه محسوب می‌شود و در آن فستیوال‌های مهمی اعم از جشنواره‌ی فیلم و موسیقی و بسیاری دیگر برپا می‌شود که علاقه‌مندان زیادی را در تور استانبول مجذوب خود می‌کند. در این مقاله از نظاره قصد داریم به آشنایی با فستیوال‌های مهم استانبول بپردازیم.

مردم استانبول مشتاقانه منتظر فرارسیدن بهار و ماه آوریل هستند. شکوفه زدن گل‌های لاله اضافه شدن ماهی تازه به منوی رستوران‌ها از جذابیت‎های این ماه برای مردم محلی است.

فستیوال‌های مهم استانبول
فستیوال‌های مهم استانبول
  • فستیوال بین‌المللی فیلم استانبول
   اگر عاشق بهترین فیلم‌های ترکی هستید این فستیوال را از دست ندهید (http://film.iksv.org). این فستیوال در اوایل ماه آوریل در سینماهای سراسر استانبول برگزار می‌شود و فیلم‌های قدیمی و به روز سینمای ترکیه و جهان در آن نمایش داده می‌شود.

ژوئن/ خرداد و تیر

ژوئن ماه تابستان است و زندگی پر از راحتی است. در بازارها گیلاس شیرین و آلوی سبز به وفو پیدا می‎شود و کافه‎های فضای باز منطقه بوسفر پرطرفدار.

فستیوال‌های مهم استانبول
فستیوال‌های مهم استانبول
  • فستیوال موسیقی استانبول
   در مهم‌ترین فستیوال هنر شهر استانبول نمایش‌هایی شامل اپرا، رقص، کنسرت‌ها و رسیتال‌های موسیقی برگزار می‌شود. نمایش‌های این فستیوال اغلب در سطح بین‌المللی شناخته‌شده هستند و بیشتر آنها در فضای به یادماندنی Irini Aya برگزار می‌شود.

جولای/ تیر و مرداد

در این ماه هوا گرم است و بسیاری از محلی‎ها در سواحل مدیترانه مستقر می‌شوند. آنهایی که در شهر می‌مانند با خنکی و آرامش موسیقی جَز گرما را به مهار خود در می‌آورند.

فستیوال‌های مهم استانبول
فستیوال‌های مهم استانبول
  • فستیوال One  Love افس پیلسن (Efes Pilsen)
   بانی این فستیوال دو روزه موسیقی (www.oneloveistanbul.com) اصلی‌ترین برگزارکننده کنسرت‌های راک و پاپ در ترکیه است، یعنی پوزیتیو (Pozitif). در این فستیوال اجراهای بین‌المللی مختلفی در سبک‌های متفاوت نمایش داده می‌شود: از پانک تا پاپ و موسیقی الکترونیک و رقص.
فستیوال‌های مهم استانبول
فستیوال‌های مهم استانبول
  • فستیوال موسیقی Jazz
   در این فستیوال (http://caz.iksv.org) ترکیب هیجان‌انگیزی از موسیقی جَز، الکترونیک، درام اند بیس، موسیقی جهانی و راک را خواهید دید. محل برگزاری این فستیوال در سالن موسیقی شیشنه و پارک‌های شهر است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *