ناشناخته‌ترین جاذبه‌های گردشگری آسیا

ناشناخته‌ترین جاذبه‌های گردشگری آسیا

به‌طور معمول بازدید از جاذبه‌های گردشگری در کشورهای آسیایی هزینه‌ی کم‌تری را به گردشگران تحمیل می‌کند.  این قاره مملو از جاذبه‌های توریستی زیادی است که گردشگران را حیرت‌زده می‌کند، از بلندترین پل شیشه‌ای جهان در چین گرفته تا شهرهای مرموز در کامبوج. موسسه‌ی world travel awards هرساله لیستی از برترین جاذبه‌های گردشگری دنیا، سواحل تویستی، برترین خطوط هواپیمایی و بهترین هتل‌های دنیا را معرفی می‌کند. این موسسه ناشناخته‌ترین جاذبه‌های گردشگری آسیا را معرفی کرده است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 •  ژاپن، جزیره ایریوموت

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

اگر پا به جزیره ایرموت ژاپن یکی از بگذارید قدم بر یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری آسیا گذاشته اید که می توانید نسبت به آن حس تملک پیدا کنید. در این جزیره دور افتاده ژاپنی همین قدر بدانید که ۹۰ درصد سطح آن با درختان مختلف به صورتی متراکم پوشیده شده است. بیشترین نوع این درختان به مانگرو تعلق دارد و مکانی است رویایی برای کسانی که به غواصی علاقه دارند. با رفتن به سواحل جزیره ایریوموت می توانید به این رویای خود برسید و البته با اجاره کردن یک قایق از گشت زدن در اطراف این جزیره ژاپنی لذت ببرید.

 •  میانمار، ساحل نابولی

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

دومین مکان های پر رمز و راز آسیا در کشور میانمار قرار دارد. ساحل نابولی که در شمال ماونماگان (Maungmagan) جا خوش کرده است در حقیقت یک گنج مخفی شده در قاره آسیا است. این ساحل زیبا دارای ماسه هایی است به رنگ طلایی که زیر نور خورشید همچون براده هایی زرین می درخشند. سواحل طلایی میانمار با تخته سنگ هایی از جنس گرانیت به قسمت های متعدد تقسیم شده است. برای بهتر دیدن این منظره رویایی در این مکان ناشناخته کم توریست می توانید به پاگودایی بروید که در انتهای شمالی ساحل نابولی قرار دارد. با رفتن به این پاگودا هم می توانید سری به رستوران کوچک آن بزنید و هم مبهوت زیبایی این مکان بی نظیر از مکان های شگفت انگیز در قاره آسیا بشوید.

 •  اندونزی، جزایر راجا آمپات

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

اگر از آن دست گردشگرانی هستید که به دیدن دنیای رنگارنگ زیر آب علاقه دارید و می خواهید از دیدن سه چهارم از گونه های مرجانی تمام دنیا در یک جا لذت ببرید، بدون هیچ تردیدی این مکان ناشناخته جایی نیست جز جزایر راجا آمپات واقع در اندونزی یکی دیگر از کشورهای قاره آسیا. این جزیره از مکان های شگفت انگیز در قاره آسیا که دارای جمعیت بومی کمی نیز هست علاوه بر داشتن دنیایی بی نظیر در زیر آب های خود، غارهای دیدنی و تالاب هایی ناشناخته را نیز در خود جای داده است و ماسه های سفید سواحل راجا آمپات در کنار جنگل های بی نظیرش رویایی است که شاید در خواب هم ندیده باشید.

 •  هنگ کنک، خلیج تای لانگ وان

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

موج سواری، مسیرهای زیبای کوهستانی و پیاده روی در سواحل بکر و دیدنی را می توانید در خلیج تای لانگ وان هنگ کنک تجربه کنید. این مکان ناشناخته در جنوب شرقی آسیا قطعا برای گردشگرانی که به موج سواری علاقه ای وافر دارند می تواند مکانی بهشتی باشد و تجربه ای فراموش ناشدنی.

 •  لائوس، چامپاساک

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

شهر پاکسه در لائوس یکی از شهرهای پر گردشگر این کشور آسیایی است که توریست ها برای دیدن عجیب ترین جاذبه های گردشگری آسیا به این مکان سفر  می کنند. اما همین کشور لائوس در یکی از شهرهای خود یک مکان ناشناخته دارد که اگر زیباتر از پاکسه نباشد چیزی هم از آن کم ندارد. نام این مکان ناشناخته چامپاساک است که در خود باقی مانده های خرابه های دوران پادشاهی را جای داده است. باز مانده هایی از دوران آنگکور در این شهر وجود دارد که در کنار طبیعت زیبای آن می تواند در آینده یکی از جاهای شلوغ گردشگری شود. چامپاساک در حال حاضر نیز دارای امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران است.

 •  بالی، ساحل گرین بول

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

حتما با شنیدن نام بالی خواهید گفت که این منطقه به هیچ عنوان نمی تواند یک مکان های پر رمز و راز آسیایی باشد اما سواحل رویایی گرین بول به دلیل مسیری که رسیدن به آن کمی دشواری دارد، از شلوغی ها و گزند گردشگران بالی در امان مانده است و درخشش ماسه های بکر آن در کنار خلوتی باور نکردنی مکانی است رویایی برای گردشگرانی که هوس سفر به عجیب ترین جاذبه های گردشگری آسیا را در سر می پرورانند. شنا و استراحت در خنکای غارهای اطراف ساحل گرین بول از دیگر کارهایی است که می توانید به آن فکر کنید.

 • ۷) تایلند، جزیره ی کو آدنگ

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

صخره های مرجانی بی نظیر و دیدنی و تپه های پر از درخت و سر سبز همگی در جزیره ای به وسعت ۳۰ کیلومتر پنهان شده اند. نام این مکان ناشناخته قاره آسیا جزیره کو آ دنگ در کشور تایلند است که در پارک ملی دریایی با نام تاروتائو واقع شده است. برای بازدید از این مکان ناشناخته در تور تایلند باید کمی تعجیل داشته باشید، چرا که مدتی است تیم های غواصی و گاهی اسنورکلینگ برای دیدن صخره های مرجانی فوق العاده این جزیره آسیایی به آن جا می آیند و کم کم نام آن در بین غواصان به سر زبان ها افتاده است.

 • میانمار، مجمع الجزایر مرگویی

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

شاید باورتان نشود اما در قاره آسیا بخشی وجود دارد که دارای هشتصد جزیره است و سواحل این جزایر بی شمار همگی از دیدنی ترین و بی نقص ترین سواحل جهان است. این مکان نانشاخته و عجیب مجمع الجزایر مرگویی است که در میانمار قرار دارد. علاوه بر دیدنی بودن سواحل این مکان ناشناخته برای گردشگران دنیای متنوع زیر آب آن نیز برای غواص ها و  اهالی علاقه مند به دنیای زیر آب نیز بهشتی است که می تواند روزی معبد و وعده گاه غواص های جهان شود.

 •  ژاپن، جزیره یاکوشیما

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

اگر می خواهید در میان درختانی با عمر چند هزار سال و نواحی مرتفع کوهستانی قدم بزنید و مشغول اکتشاف بشوید، باید به ساحل شهر کیوشو در کشور ژاپن سفر کنید. هر چند جزیره یاکوشیما مکان چندان ناشناخته ای در قاره آسیا نیست و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، اما چندان مورد استقبال گردشگران قرار نگرفته است و یکی از آن مکان هایی است که می توانید از قدم زدن در سکوت و طبیعت بکر آن لذت ببرید.

 •  کره جنوبی، جزیره ی آلوندو

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

صخره های شیب دار و دیدنی در کنار مناطق فوق العاده آتشفشانی در کنار شهرهای بندری و یک خط ساحلی ناهموار منظره ای است که می توانید در جزیره آلوندو کره جنوبی ان را ببینید. این مکان ناشناخته آسیا به دلیل ان که در فصول بارانی از آب پوشیده می شود دارای پوشش گیاهی فوق العاده و دیدنی است که می تواند یکی از دل انگیز ترین سفرهای برای شما ایجاد کند.

 • تایلند، جزایر سیمیلن

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

شاید دلیل ناشناخته ماندن جزایر سیمیلین در آسیا این باشد که کشور تایلند دارای مکان ها دیدنی بی شماری است. این یازده جزیره واقع در پارک ملی کشور تایلند با نام مو کوه (Mu Koh ) که با نام جزایر سیمیلین مشهور هستند با داشتن صخره های مرجانی شگفت انگیز و آب هایی بسیار شفاف یکی از دیدنی های بی نظیر کره زمین است. تعریف از دنیای زیر آب این صخره های مرجانی قطعا کاری بیهوده است باید برای پی بردن به زیبایی های شکوهمند آن لباس غواصی به تن کنید و با چشمان خود ان را تماشا کنید.

 • فیلیپین، ساحل ناکپان

مکان‌های ناشناخته در آسیا
مکان‌های ناشناخته در آسیا

آیا تاکنون تجربه دیدن آسمانی صاف و پرستاره را در کنار ساحلی آرام و زیبا داشته اید؟ ساحل ناکپان فیلیپین نام این مکان است که در قاره آسیا هنوز نا شناخته باقی مانده است. شاید دلیل خلوت ماندن این ساحل بکر با آسمان بی نظیرش این باشد که برای رسیدن به این مکان افسانه ای باید از سه چرخه یا موتور استفاده کنید. البته ساحل ناکپان که در نزدیکی ال نیدوی فیلیپین قرار دارد، تنها یک رستوران محلی خوب دارد که در کنار چند اغذیه فروشی و اقامتگاه توان میزبانی همین میزان گردشگر را دارد. پس برای حس آرامشی افسانه ای در میان دریا و آسمان و بدون درگیر شدن در شلوغی های خاص این مکان ها، ساحل ناکپان فیلیپین را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *