تعداد ستاره‌های هتل‌ها به چه معناست؟

تعداد ستاره‌های هتل‌ها به چه معناست؟

هتل‌ها معمولاً براساس تعداد ستاره‌هایشان رتبه‌بندی می‌شوند و این ستاره‌ها نشان‌دهنده‌ی کیفیت خدماتی است که در اختیار مسافران قرار می‌دهند. جالب است بدانید برخی از هتل‌ها می‌توانند از نهادها و وب‌سایت‌ای مختلف ستاره‌های متفاوتی را دریافت کنند. به عنوان نمونه برخی نهادها در ایالت متحده، سازمان ملی گردشگری این کشور، وب‌سایت‌های گردشگری و راهنمای رزو هتل هرکدام براساس معیارهای خودشان ستاره‌های یک هتل را تعیین کنند. اما به طورکلی می‌توان تعداد ستاره‌های یک هتل را می‌توان بر حسب کیفیت خدمات آن ارزیابی کرد.

هتل پنج ستاره *****

این دسته از هتل ها از خانواده هتل های لوکس و مجلل می باشند. تمام امکانات در این هتل ها در بالاترین سطح قرار دارند و اغلب شباهت هایی بین هتل های پنج ستاره در سرتاسر دنیا دیده میشود. از لحاظ اتاق ها از اتاق های بزرگ تا اتاق های بسیار بزرگ که در برخی مواقع نزدیک به ۱۰۰۰ متر فضا را به یک سوییت اختصاص می دهند. اتاق هایی شیک با تخت هایی بزرگ و تزیین شده، وجود امکانات رفاهی و تفریحی داخل اتاق مانند باشگاه های ورزشی و جکوزی، وجود مبلمان های بزرگ و شیک، وجود بوفه هایی کامل در اتاق ها برای رفاه هرچه بیشتر مسافران، برخورد عالی و خاص پرسنل با مسافران که کمتر در هتل های دیگر می توان دید. وجود فروشگاه های بزرگ در این هتل ها نیز می تواند بسیاری از نیاز های مسافران را برطرف کند. تنها ایرادی که به این دسته هتل ها می توان گرفت، هزینه اقامت گران در آن ها نسبت به دیگر هتل ها می باشد. البته همان طور که گفته شد هتل ها در کشورهای مختلف همانند تور ترکیه و حتی در یک شهر نیز اختلافاتی با هتل های هم ستاره خود دارند. در بازار متنوع هتل های امروزی هر هتلی با ارائه روشی جدید سعی در جذب میهمانان و گردشگران بیشتری را دارند که این امری کاملا طبیعی بوده.

هتل چهار ستاره ****

هتل های چهار ستاره سبکی متفاوت تر از هتل هایی با ستاره های کمتر را به خود اختصاص داده اند. از ویژگی های این هتل ها تفاوت چشمگیر آنها از بدو ورود به لابی تا فضای درون اتاق هاست. هتل هایی بسیار بزرگ و شیک و تمیز با امکاناتی کامل در همه زمینه ها از اتاق های لوکس و بزرگ گرفته تا رستوران ها و کافی شاپ های متنوع. اغلب در هتل های چهار ستاره فضاهای تفریحی بزرگی از جمله استخر ها، اتاق های ماساژ و سالن های ورزشی بزرگ وجود دارد. از لحاظ پرسنل و برخورد، پرسنلی متخصص و خوش برخورد در این هتل ها به چشم می خورد که نشان از انتخاب دقیق آنهاست. امکاناتی نظیر ترانسفر به برخی مقاصد به صورت رایگان نیز در برخی از این هتل ها دیده می شود. در کشور ما در صورت رزرو هر یک از هتل های کیش به صورت آنلاین از طریق وب سایت ایران هتل آنلاین به عنوان مثال هتل‌های تور گرجستان را می توانید از خدمات ترانسفر رایگان بهره برده و اقامت در بهترین هتل ها را تجربه کنید.

تعداد ستاره‌های هتل
تعداد ستاره‌های هتل

هتل سه ستاره ***

تفاوت ها در سطح خدمات و امکانات در بین هتل ها، اغلب در هتل های سه ستاره نسبت به دو گروه قبل چشمگیر تر هستند. هتل های سه ستاره با اتاق های بزرگ، فضای اتاق ها تمیز تر و شیک تر از انواع قبل، حمام هایی با امکانات بیشتر، وسایل شخصی موجود در اتاق و حمام ها، از جمله حوله و انواع مواد شوینده و نظافتی، لابی های بزرگتر و پرسنل بیشتر، خود را از هتل هایی در سطح پایین تر جدا کرده اند. در بیشتر هتل های سه ستاره، انواع خدمات و سرو غذا را در اتاق ارائه میدهند که در هتل های دو و تک ستاره کمتر دیده می شود. استخر و حتی باشگاه کوچک ورزشی را در برخی از این هتل ها می توان دید که خود از نشانه های تمایز بین این هتل ها و هتل های در سطح پایین تر می باشند. رستوران های بزرگ و منوی غذایی کامل تر و کیفیت غذای بالاتری نسبت به هتل های دو ستاره در این هتل ها دیده می شود. هتل های سه ستاره امکان انتخاب اتاق های متنوع تری را با نور و تهویه تحت کنترل برای مسافران فراهم می کنند. با رزرو هتل در تهران و سایر شهرهای ایران می توان به فراوانی این هتل ها نسبت به هتل های دیگر در کشور پی برد.

هتل دو ستاره **

هتل های دو ستاره اغلب با هتل های تک ستاره مشترکات زیادی دارند، البته از نکات قابل توجه و چشمگیر آنها وجود اتاق هایی کوچک ولی تمیز تر از هتل های تک ستاره هستند. در بیشتر هتل های دو ستاره حمام و سرویس بهداشتی به صورت مجزا بوده و امکانات اولیه هم چون تلوزیون و تلفن جهت تماس در هر اتاق موجود است. از لحاظ رستوران، هتل های دو ستاره نیز با هم تفاوت هایی دارند ولی غالبا یک رستوران کوچک در این هتل ها فعال می باشد و کمتر دیده شده خدماتی درون اتاق ها ارائه شود. این هتل ها نیز به لحاظ قیمتی و کیفیتی مورد توجه بسیاری از مسافران از جمله زائران در شهر های مذهبی و زیارتی کشور قرار گرفته اند.

هتل تک ستاره *

هتل تک ستاره چه نوع هتلی است و تفاوت آن با دیگر هتل ها در چیست؟ شاید این سوالی باشد که همیشه در ذهن ما نقش بسته است. در واقع هتل های تک ستاره به دلیل هتل بودن از قوانین هتل ها پیروی می کنند و از دسته بندی آنها خارج نیستند، ولی به لحاظ کیفیت و خدمات ارائه شده در پایین ترین سطح قرار می گیرند. هتل هایی با تعداد اتاق هایی کم، در فضایی کوچک و اغلب در کنار پایانه ها و مراکز پر تردد. در بیشتر این هتل های تک ستاره امکانات اولیه مانند حمام و سرویس بهداشتی در قسمت های عمومی قرار گرفته و اشتراکا مورد استفاده قرار می گیرند. البته برخی از این هتل ها قادر به ارائه خدمات رستورانی نیز می باشند. از دیگر نکات مورد توجه در این هتل ها تعداد پرسنل کم و محدود آن ها می باشد. البته از مزایای چشم گیر آنها هزینه های پایین و مقرون و به صرفه بودن آنهاست که همیشه طرفداران خاص خود را دارند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *