امن ترین خطوط هوایی جهان

امن ترین خطوط هوایی جهان

سقوط هواپیما می‌تواند یکی از وحشتناک‌ترین حوادثی باشد که اتفاق میافتد. خوشبختانه رقم حوادث هواپیمایی خیلی کم است و به ندرت این اتفاق پیش می‌آید که خبری از سقوط هواپیما بشنویم. ایرلاین‌های زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که از هواپیماهای مجهز و امن برای پروازهایشان استفاده می‌کنند. در این مقاله امن ترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۹ را با هم بررسی خواهیم کرد.

امن ترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۹

قرار است با توجه به آمارهایی که سایت AirlineRatings.com در دسترس عموم قرار داده است، خطوط هوایی کشورهای مختلف را با هم مقایسه کنیم تا با امن ترین خطوط هوایی جهان آشنا شویم. کوچک‌ترین حادثه‌ای می‌تواند ایرلاین‌ها را برای تنزل رتبه در لیست امن ترین خطوط هوایی جهان تهدید کند. حتی اگر سقوطی رخ ندهد هم ممکن است ایرلاین‌ها از لیست امن‌ترین‌ها خارج شوند.

مثلاً شرکت Southwest که یکی از ایمن‌ترین خطوط هوایی به شمار می‌رفت به‌خاطر حادثه‌ای که برای یکی از سرنشینانش رخ داد، دچار بدنامی بزرگی شد. در این حادثه شیشه پنجره هواپیما شکسته شد و زنی که روی صندلی کنار پنجره نشسته بود، جان خود را از دست داد. این اولین حادثه منجر به مرگ در پروازهای این ایرلاین بود. Southwest که از سال ۱۹۷۱ آغاز به کار کرده بود تا قبل از این اتفاق فقط یک بار دچار سانحه شده بود که آن هم سقوط هواپیما نبود. سال ۲۰۰۵ یکی از هواپیماهای این ایرلاین به‌خاطر برف شدید در فرودگاه شیکاگو فرود آمد، اما سر خورد و به طرف خیابان رفت. هواپیما بعد از ورود به خیابان با یک ماشین اصابت کرد و مرگ یک پسر ۶ساله را رقم زد.

همان‌طور که گفتیم هیچ کدام از این حوادث سقوط هواپیما نیستند اما باعث مرگ شده‌اند و همین باعث ناامن شدن ایرلاین‌های مربوطه می‌شود. اهمیت دادن به تعمیر و نگهداری از هواپیماها، آمار تصادفات و سوانح هوایی پایین، سودآوری و… از جمله عواملی هستند که به بالا رفتن یک شرکت هواپیمایی در لیست امن ترین خطوط هوایی جهان کمک می‌کند.

اما برگردیم سراغ لیست امن ترین خطوط هوایی جهان؛ شرکت هواپیمایی کانتاس چندین سال که صدرنشین این لیست است و در سال ۲۰۱۹ هم توانسته جایگاه خودش را حفظ کند. کانتاس (Qantas) یک شرکت هواپیمایی متعلق به استرالیاست که از سال ۱۹۲۱ فعالیت خودش را آغاز کرده و تا کنون با قدرت پابرجاست. در طی ۹۹سال فعالیت این شرکت هواپیمایی، ۸ حادثه منجر به فوت برای آن رخ داده که ۴تای آن به قبل از سال ۱۹۵۱ برمی‌گردد و ۴تای دیگر در دوران جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده است.

امن ترین خطوط هوایی جهان هواپیمایی ایرنیوزیلند

بعد از کانتاس که استرالیایی است، هواپیمایی ایرنیوزلند و آلاسکا ایرویز به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کرده‌اند. در ادامه لیست ۲۰ تا از امن ترین خطوط هواپیمایی جهان را برای شما تهیه کرده‌ایم:

۱٫     هواپیمایی کانتاس (Qantas)

۲٫     شرکت هواپیمایی ایرنیوزلند (Air New Zealand)

۳٫     آلاسکا ایرلاینز (Alaska Airlines)

۴٫     آل نیپون ایرویز (All Nippon Airways)

۵٫     امریکن ایرلاینز (American Airlines)

۶٫     آسترین ایرلاینز (Austrian Airlines)

۷٫     بریتیش ایرویز (British Airways)

۸٫     کاتای پسیفیک ایرویز  (Cathay Pacific Airways)

۹٫     شرکت هواپیمایی امارات (Emirates)

۱۰٫هواپیمایی اوا ایر (EVA Air)

۱۱٫شرکت هواپیمایی فینر (Finnair)

۱۲٫هاوایین ایرلاینز (Hawaiian Airlines)

۱۳٫شرکت هواپیمایی کی ال ام (KLM)

۱۴٫هواپیمایی لوفت هانزا (Lufthansa)

۱۵٫شرکت هواپیمایی قطر ایرویز (Qatar Airways)

۱۶٫اسکاندیناوین ایرلاین سیستم (Scandinavian Airline System)

۱۷٫سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines)

۱۸٫شرکت هواپیمایی سوئیس (Swiss)

۱۹٫یونایتد ایرلاینز (United Airlines)

۲۰٫گروه هواپیمایی های ویرجین (Virgin group of airlines)

امن ترین خطوط هوایی جهان

بدترین خطوط هواپیمایی دنیا

در مقابل هر بهترینی یک بدترین هم وجود دارد. اگر لیست امن ترین خطوط هوایی جهان را از آخر به اول بخوانید به ترتیب با خطرناک‌ترین هواپیمایی‌های جهان آشنا می‌شوید. بدترین ایرلاین‌ها امروز در کشورهای اندونزی، نپال و سورینام در حال فعالیت هستند. در ادامه تعدادی از بدنام‌ترین ایرلاین‌های دنیا را به شما معرفی می‌کنیم:

۱٫     Bulgaria Air

۲٫     Air China

۳٫     Ryanair

۴٫     SmartWings

۵٫     TunisAir

۶٫     easyJet

۷٫     Turkmenistan Airlines

۸٫     American Airlines

۹٫     Cubana Airline

۱۰٫LionAir

۱۱٫Frontier Airline

هواپیمایی که امسال پرواز کرد و پارسال فرود آمد!

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *