تحصیل در دانشگاه ورشو لهستان

تحصیل در دانشگاه ورشو لهستان

 دانشگاه ورشو، بزرگ‌ترین دانشگاه لهستان است که در پایتخت این کشور، ورشو قرار دارد. این دانشگاه یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان و برترین دانشگاه لهستان است.

این دانشگاه که در سال ۱۸۱۶ میلادی تاسیس شده است، شامل ۲۰ دانشکده و همچنین بسیاری از واحدهای پژوهشی وابسته و مستقل است.

در این دانشگاه حدود ۲۰۰ برنامه آموزشی و تحصیلی در رشته‌های مختلف در حال انجام است. در حال حاضر در این دانشگاه بیش از ۵۰ هزار دانشجو در تمامی مقاطع مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه با ۱۰۰۰ دانشگاه خارجی در بیش از ۷۰ کشور جهان از طریق توافقنامه‌های دو جانبه و مشارکت در برنامه‌های علمی اتحادیه اروپا در ارتباط است.

گفتنی است که این دانشگاه با دانشگاه آزاد واحد “علوم و تحقیقات” نیز این توافقنامه را امضا کرده است. براساس این موافقت‌نامه، دانشگاه ورشو و واحد علوم و تحقیقات از دانشجویان مبادله‌ای از طریق ارائه اطلاعات پیش از سفر و اطلاع رسانی پس از ورود به مقصد، مدارک لازمه اخذ ویزا و اطلاعات لازم برای یافتن مسکن مناسب حمایت می‌کنند.

سالانه بیش از ۲۰۰۰ پروژه تحقیقاتی در این دانشگاه انجام می‌شود. در دانشگاه ورشو بیش از ۳۵۰۰ پژوهشگر مشغول به فعالیت‌ هستند. از این رو این دانشگاه یک فرصت مناسب برای متقاضیان تحصیل در اروپا می‌باشد.

دانشگاه ورشو لهستان

با توجه به تعداد کل دانشگاه‌های تحقیقاتی که به ۲۰ هزار می‌رسد، دانشگاه ورشو در میان دو درصد از بهترین دانشگاه‌های جهان است. براساس یک رتبه‌بندی بین‌المللی، همچنین بهترین دانشگاه لهستان و یکی از دانشگاه‌های برتر در اروپا است.

دانشگاه ورشو بزرگترین پژوهش‌ها را در نوع خود در اروپا با نظارت بر مشاغل دانشجویان سابق انجام می‌دهد. نتایج نشان می‌دهد که داشتن مدرک از دانشگاه ورشو امتیاز مهمی در بازار کار است. ۹۴ درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به یافتن شغل بوده‌اند.

سالیانه حدود ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و هر ساله طیف بسیار گسترده ای از دوره‌ها در زمینه‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی به متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌گردد.

این دانشگاه در پایتخت لهستان، یکی از پویا­ترین شهرهای در حال توسعه اروپا واقع شده است. ورشو مرکز زندگی سیاسی و اقتصادی است و چشم انداز اجتماعی و فرهنگی پر جنب و جوشی دارد. این شهر به طور پیوسته در رتبه بندی جهان از جذاب‌ترین مکانها برای زندگی است.

تاکنون فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به کسب پنج جایزه نوبل در رشته‌های مختلف شده‌اند.

تحصیل پزشکی در لهستان

بخش انگلیسی زبان دانشکده پزشکی دانشگاه ورشو در سال ۱۹۹۳ میلادی تاسیس شده است. در این دانشگاه دو سیستم برای پذیرفته‌شدگان رشته پزشکی ارائه می‌شود.

برای مخاطبینی که از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شده‌اند، یک برنامه شش ساله برای گذراندن این رشته ارائه می‌شود و برای مخاطبینی که فارغ التحصیل دوره کالج هستند این برنامه چهار سال است. رشته “دندانپزشکی” و “داروسازی” در این دانشگاه به طور معمول پنج سال به طول می انجامد.

برخی از مزیت‌های تحصیل پزشکی در لهستان

  • بالاترین سطح کیفیت آموزشی
  • داشتن پنج بیمارستان تخصصی و ۱۱ بیمارستان آموزشی ویژه دانشجویان
  • هزینه پایین دانشگاهها
  • هزینه پایین زندگی دانشجویی در لهستان
  • مدارک دانشگاهی معتبر

هزینه تحصیل در لهستان

هزینه زندگی دانشجویی در این کشور در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد به نحوی که هزینه مایحتاج اولیه زندگی برای یک دانشجو در این کشور ماهانه به طور متوسط چیزی بین۲۰۰ الی۵۰۰ یورو است که این مبلغ شامل مکان زندگی، غذا و حمل و نقل وی خواهد بود.

این مبلغ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. به نحوی که این مبلغ در کشوری مثل آلمان تنها هزینه خوابگاه است. شهریه دانشگاهها در این کشور به طور متوسط در یک سال بین ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو بسته به رشته انتخابی دانشجو متغیر است.

سال تحصیلی در لهستان

سال تحصیلی در این کشور، به دو ترم پاییز(اکتبر تا اواسط فوریه) و ترم بهار( اواسط فوریه تا ژوئن ) تقسیم می‌شود و در پایان هر ترم آموزشی امتحان پایان ترم از دانشجویان گرفته می شود. تدریس در طول ترم به صورت سخنرانی‌ها، کلاس‌ها، سمینارها، کلاس‌های آزمایشگاهی و کارگاهی و همچنین بحث‌های گروهی است. هم‌اکنون این دانشگاه رتبه ۳۶۶ جهان و در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *