۶ جاذبه‌ی گردشگری روسیه که نباید از دست دهید

۶ جاذبه‌ی گردشگری روسیه که نباید از دست دهید

کشور روسیه نه تنها از بزرگ ترین کشورهای جهان به حساب می آید بلکه یکی از کشورهایی است که بیشترین عجایب در دنیا را به خود اختصاص داده است. این کشور با داشتن جاذبه ها و عجایب زیاد توانسته تعداد زیادی از گردشگران و توریست ها را از سراسر جهان به خود جذب کند. در این مطلب قصد داریم چند نمونه از عجایب که در واقع گنجینه‌ های این کشور بسیار بزرگ هستند را برای شما باز گو کنیم تا در هنگام سفر به کشور روسیه اطلاعات کافی درباره اماکن زیبا و گردشگری روسیه را داشته باشد. برای داشتن سفری خوش و پر از آرامش تور لحظه آخری توریاب را رزرو کنید و برای خود لحظاتی خوش را رقم بزنید. در ادامه با ما همراه باشید.

صخره های مَن پاپونیر (Manpupuner)

جاذبه‌های گردشگری روسیه
جاذبه‌های گردشگری روسیه

صخره های من پایونیر یکی از عجایب و گنجینه‌های بسیار عجیب کشور روسیه است که توانسته گردشگران و توریست ها را حیرت زده کند. صخره های من پایونیر مکانی فرهنگی و تاریخی است که در ترویتسکی – پیکورسکی کشور روسیه و نزدیک به غرب کوه های زیبای اورال واقع شده است. جالب ترین و عجیب ترین قسمت این صخره ها اسکال غیر طبیعی آن‌ها است که بر اثر تغییرات آب و هوا بعد از گذشت سال‌های بسیار طولانی به این شکل در آمده اند. این صخره‌ ها ارتفاعی حدود ۴۰ متر دارند.

کاخ پتر هوف

جاذبه‌های گردشگری روسیه
جاذبه‌های گردشگری روسیه

کاخ پتر فوف که یکی از یکی از میراث جهانی سازمان یونسکو است در شهر پتر گوف که یکی از شهر های منطقه فدرال سن پترزبورگ واقع شده است. این کاخ بسیار زیبا و با شکوه مجموعه ای از باغ‌ های زیبا و خارق العاده را در خود جای داده است.  این باغ به نام Russian Versailles نیز شناخته می شود. اگر قصد سفر به این کشور پهناور را دارید و می خواهید سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید با رزرو تور روسیه به این هدف تحقق ببخشید.

مجسمه مامایِف کورگان (Mamayev Kurgan)

جاذبه‌های گردشگری روسیه
جاذبه‌های گردشگری روسیه

مجسمه مامایف کورگان در یکی از مناطق بسیار بلند همراه با منظره شهر ولگوگراد در بخش جنوبی کشور بسیار بزرگ روسیه واقع شده است. این مجسمه زیبا و با شکوه به یاد بود جنگ استالینگراد که یکی از مرگبار ترین و وحشتناک ترین جنگ‌ های در طول جنگ نهانی دوم بود ساخته شده است. این مجسمه در سال ۱۹۶۷ بنا شد و امروزه به یکی از جاذبه ‌های گردشگری و گنجینه‌ های ارزشمند کشور روسیه تبدیل شده است. در حال حاضر این مجسمه عظیم  بلند ترین مجسمه در جهان است که تصویر یک زن را به نمایش می گذارد. همچنین می توانید با استفاده از تور روسیه اقامتی خوش را برای خود و خانواده رقم بزنید.

دریاچه بایکال (Lake Baikal)

جاذبه‌های گردشگری روسیه
جاذبه‌های گردشگری روسیه

بی شک این دریاچه را می‌توان یکی از زیبا ترین و عجیب ترین در یا چه ها در جهان دانست. چرا که این دریاچه ۲ میلیون کیلومتر مربح از آب های جهان را در خود جای داده است. این دریاچه بزرگترین دریاچه  جهان است که دارای آب های تازه است.  این دریاچه بسیار عظیم و با شکوه حدود ۲۰ درصد از آب های تازه  و یخ نزده را در خود جای داده است. این دریاچه یکی از کهن ترین و بزرگ ترین دریاچه هایی است که در جهان وجود دارد. به گفته باستان شناسان این دریاچه در گذشته ۹ های بسیار بسیار دور یک دره شکاف خورده بوده است که بعد از گذشت زمین به دریاچه تبدیل شده.

کلیسای سنت باسیل (Saint Basil’s Cathedral)

جاذبه‌های گردشگری روسیه
جاذبه‌های گردشگری روسیه

کلیسای سنت باسیل در شهر مسکو در کشور روسیه قرار دارد. این این کلیسا به کلیسای قیصریه مقدس نیز معروف است که یکی از زیبا ترین و معروف ترین گنجینه ها و عجایب موجود در کشور روسیه است. گردشگران و مسافران بسیار زیادی از سراسر جهان به بهانه بازدید از این کلسیا روانه کشور روسیه می شوند. جالب است بدانید که این کلیسا در لیست میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شده است.  این کلیسا توانسته در لیست ۷ مورد از عجایب کشور روسیه قرار بگیرد. کلیسای سنت باسیل در بین سال های ۱۵۵۵ تا ۱۵۶۱ به دستور ایوان مخوف ساخته شد. این کلیسا تا قبل از ساخته شدن برج ناقوس بزرگ ایوان (Ivan the Great Bell Tower) بلند ترین ساختمان شهر بود. اگر به دنبال سفری خوش و به دور از دغدغه هستید با تور لحظه آخری لست تورز به خواسته خود برسید.

کوه اِلبروس

جاذبه‌های گردشگری روسیه
جاذبه‌های گردشگری روسیه

کوه البرو یکی که یکی از نماد‌های کشور روسیه است به عنوان بلند ترین کوه قاره اروپا نیز شناخته می شود. این کوه دهمین قله برجسته جهان نیز هست. این کوه که یک آتشفشان خاموش است در نزدیکی مرز دو کشور روسیه و گرجستان قرار دارد. این کوه بسیار بزرگ و شگفت انگیز دارای دو قله است که هر دو آن ها آتشفشانی هستند. کوه البروس جزء رشته کوه قفقاز به حساب می آید که دارای ارتفاع ۵۶۴۲   متر است. ناگفته نماند که برخی از مردم بر این باور هستند که کوه بلان بلند ترین کوه قاره اروپا است و از کوه البروس نیز بلند تر است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *