برترین رستوران‌های تفلیس

برترین رستوران‌های تفلیس

گرجستان در چند سال گذشته رشد زیادی در حوزه‌ی گردشگری کرده است و هرساله گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا از آن بازدید می‌کنند. یکی از شهرهای توریستی گرجستان شهر تفلیس است که جاذبه‌های گردشگری زیادی را در دل خود جای داده است. یکی از ویژگی‌هایی که افراد را به سفر به تفلیس ترغیب می‌کند رستوران‌های بی‌نظیر و غذاهای عالی آن می‌باشد. در این مقاله قصد داریم برترین رستوران‌های تفلیس را معرفی کنیم.

رستوران شاوی لومی | Shavi Lomi

شاوی لومی یکی از بهترین رستوران های تفلیس است و البته از اولین رستوران هایی که غذاهای سنتی را با غذاهای مدرن ترکیب کرد. این رستوران صمیمی و راحت با میز و صندلی های زیبا، فرش های قدیمی و وسایلی که گرجی ها قرن هاست استفاده می کنند تزئین شده است. اگر دوست دارید با سفارش یک غذا طعم چندین غذای گرجی را با هم بچشید گوبی سفارش دهید؛ این بشقاب بزرگ شامل انواع طعم های مختلف مثل pkhali گرجی، نان ذرت، ترشی و پنیر است که مطمئنا از این همه طعم و رنگ خوشتان می آید. توصیه می‌شود که در تور تفلیس این رستوران بی‌نظیر را از دست ندهید.

رستوران‌های برتر تفلیس
رستوران‌های برتر تفلیس

رستوران آمرا | Amra

با ورود به این رستوران اول از همه تحت تاثیر محیط صمیمی و دوستانه ی آن قرار می گیرید، دکوراسیون و طراحی داخلی با چیدمان جذاب و زیبا محیطی گرم و راحت را به وجود آورده که دوست دارید چند ساعتی را در آنجا بگذرانید. تخصص این رستوران پخت غذاهای خطه ی آبخازیان است مثلا نوع خاصی از خاچاپوری به اسم آچما را درست می کند که شبیه لاساگنای پنیری است. اگر تا به حال در سفر به گرجستان خینکالی و خاچاپوری های خوشمزه را امتحان کرده اید دیگر وقتش است تا در رستوران آرما غذاهای متنوع دیگر را سفارش دهید که کمتر در دیگر رستوران های تفلیس پیدا می شود.

رستوران ماپشالیا | Mapshalia

ماپشالیا جواهر پنهان تفلیس است جایی که می توانید غذاهای مخصوص مگرلی بخورید. این رستوران طرفداران زیادی را دارد این را می توانید از تعداد زیاد مشتریانش به آسانی حدس بزنید. پیشنهاد می کنیم در رستوران ماپشالیا غذاهایی مثل ایلارجی، خورشت گوشت، سوسیس گرجی و … سفارش دهید.

رستوران‌های برتر تفلیس
رستوران‌های برتر تفلیس

رستوران Tsiskvili

رستوران محبوب دیگر برای امتحان غذاهای گرجی! این رسوران که در بیرون شهر قرار دارد نمایش های شاد و مهیج هم دارد که شما را با فرهنگ این سرزمین آشنا می کند. غذاهای منو متنوع است و مسافران تور گرجستان را شگفت‌زده می‌کند. شما می‌توانید در منوی آن به غیر از غذاهای گرجی غذاهای اروپایی و گیاهی هم پیدا می شود.

رستوران زاخاریچ | Zakharich

در این رستوران خینکالی های خوشمزه و اصیلی درست می شود، خینکالی هایی که با رستوران های دیگر فرق زیادی دارند: این خینکالی ها با گوشت بره تهیه می شوند. از طرفی خمیر این خینکالی ها بر عکس دیگر رستوران های شهر با دست درست می شود برای همین دامپلینگ ها ضخیم تر هستند و پف بیشتری دارند.

رستوران ساخاچاپور | Sakhachapure

به دنبال خوشمزه ترین غذاها هستید؟ اگر دوست دارید انواع چاخاپوری ها را امتحان کنید به رستوران ساخاچاپور بروید درسته که قیمت غذاهای این رستوران کمی از جاهای دیگر گران تر است اما در عوض خاچاپوری ها هم بزرگتر هستند و هم متنوع تر. شاید بخواهید غذایی به غیر از خاچاپوری سفارش دهید در این صورت غذاهایی مثل پیتزا، سوپن، سالاد و انواع دسرها را هم می توانید انتخاب کنید. نظر شما درباره این رستوران های تفلیس چیست؟ رستوران هایی که غذاهای معروف خوشمزه ای درست می کنند.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *