از برترین جاذبه‌های دیدنی آلمان دیدن کنید

از برترین جاذبه‌های دیدنی آلمان دیدن کنید

آلمان یکی از کشورهای مطرح در قاره اروپا می‌باشد؛ که می‌توان با استفاده از رزرو یک تور توریستی آلمان با قیمت مناسب به این کشور زیبا سفر کرد. آلمان که به‌عنوان چهارمین کشور مطرح اتحادیه اروپا در سطح جهان شناخته شده است. دارای جنگل‌ها و رودخانه‌های بسیار زیبایی برای جذب توریست­های گوناگون از سراسر جهان می‌باشد؛ بنابراین هرساله افراد زیادی با رزرو تور توریستی آلمان به این کشور زیبا سفر می‌کنند. توصیه می‌شود از برترین جاذبه‌های دیدنی آلمان دیدن کنید، در ادامه‌ی این مقاله از نظاره با ما همراه باشید.

 دروازه براندنبورگ برلین  (Berlin’s Brandenburg Gate)

جاذبه های دیدنی آلمان
جاذبه های دیدنی آلمان

دروازه براندنبورگ در سال ۱۷۹۱ به دستور فردریک ویلیام دوم ساخته شده است. این بنا اولین ساختمان نئوکلاسیک شهر بود .  این دروازه دارای ارتفاع ۲۶ متر و عرض ۱۱ متر است . ۱۲ ستون یعنی ۶ ستون در هر سمت وجود دارد . در پشت دروازه چهار ارابه اسب پر زرق و برق وجود دارداست که جلوه ای خاص به دروازه داده اند . براندنبورگ بدون شک برترین ساختار آکادمیک است و برای چند دهه نماد تقسیم برلین به شرق و غرب بود.

کلیسای جامع کلن  (Cologne Cathedral)

جاذبه های دیدنی آلمان
جاذبه های دیدنی آلمان

کلیسای جامع سنت پیتر و سنت ماری ، از برجسته ترین بناهای شهر کلن است . این شاهکار معماری باستانی گوتیک ، یکی از بزرگترین کلیساهای اروپا ، که ساخت آن در سال ۱۲۴۸ آغاز شد و بلندپروازانه ترین پروژه دوره قرون وسطی بود . نمایشگاه های پانوراما از برجهای جنوبی ، شیشه های رنگارنگ قرن دوازدهم و سیزدهم ، اسکلت سه پادشاه مقدس و یا موبدان اشکانی و خزانه داری با اشیاء با ارزش  از علل معروفیتکلیسای جامع کلن هستند.

روستاک (Rostock)

جاذبه های دیدنی آلمان
جاذبه های دیدنی آلمان

اگر چه شهر روستاک در جریان جنگ جهانی دوم تقریبا کاملا نابود شد اما هنوز هم ساختمان های تاریخی دیدنی ای در آن به چشم می خورد و البته باید باغ وحش و سواحل زیبای آلمان را هم به آن اضافه کرد. در سفر به آلمان و بازدید از شهر روستاک حتما زمانی را به بازدید از Petrikirche و بالا رفتن از برج آن اختصاص دهید.

هلیگولند (Heligoland)

جاذبه های دیدنی آلمان
جاذبه های دیدنی آلمان

گاهی در زندگی همه ی ما لحظه هایی وجود دارد که واقعا دوست داریم برای مدت کمی هم که شده همه چیز را رها کنیم، اگر این احساس را در خود دارید باید به هلیگولند بروید. این جزیره در دریای شمالی قرار دارد  به خاطر نبود ترافیک در آن بسیار مشهور است. این جزیره فقط با قایق و کشتی قابل دسترسی است و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شمال آلمان برای یک سفر یک روزه است.

کوه های هارز (Harz Mountains)

جاذبه های دیدنی آلمان
جاذبه های دیدنی آلمان

در شمال آلمان رشته کوهی به نام رشته کوه های هارز قرار دارد که به چشم اندازهای فوق العاده دیدنی و زیبایش مشهور است. در این کوه ها همچنین تعدادی از زیباترین شهرها و روستاها قرار دارد که با چشم اندازی به کوه ها و طبیعت بکر، یک جای عالی برای تمدد اعصاب است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *