راهنمای سفر به کرمانشاه

راهنمای سفر به کرمانشاه

کرمانشاه در دوره پادشاهان ساسانی از رونق و اعتبار خاصی برخوردار بود و از این دوره آثار تاریخی بیشماری همچون مجموعه ارزشمند طاق بستان بجا مانده که حوادث مهمی مانند مراسم تاج گذاری خسرو پرویز و دیگر پادشاهان این دوره را به تصویر کشیده است. شهرت محوطه تاریخی بیستون به ویژه نقش برجسته و کتیبه داریوش اول نیز بر علاقه مندان تاریخ و فرهنگ پوشیده نیست. استان کرمانشاه علاوه بر جاذبه های تاریخی منحصر به فرد، به دلیل تنوع اقلیمی، طبیعت بکر و زیبایی را نیز در خود جای داده است.

هزینه‌ سفر به کرمانشاه

راهنمای سفر به کرمانشاه
راهنمای سفر به کرمانشاه

یک راه ساده برای رفتن به کرمانشاه این است که از سایت‌های فروش آنلاین، بلیت رزرو کنید، به فرودگاه مهرآباد بروید و حدود یک ساعت بعد در کرمانشاه باشید. قیمت بلیت کرمانشاه هم‌اکنون از ۱۴۵ هزار تومان شروع می‌شود و بسته به نوع هواپیما و شرکت هواپیمایی به ۴۴۳ هزار تومان می‌رسد.

۷۹ هزار تومان بلیت قطار تهران به کرمانشاه است. اگر با قطار سفر کنید حدود ۱۱ ساعت در راه هستید. قیمت بلیت اتوبوس ۳۲ هزار تا ۵۵ هزار تومان است.

برای سفر با ماشین شخصی بیشتر از ۵۰۰ کیلومتر پیش رو دارید که حدود ۵۰ لیتر بنزین لازم دارد. هزینه‌های برگشت و رفت و آمد در مقصد به این رقم‌ها اضافه می‌شوند.

متوسط هزینه اقامت در کرمانشاه

راهنمای سفر به کرمانشاه
راهنمای سفر به کرمانشاه

میان هتل‌های کرمانشاه هم گزینه‌ی لوکس وجود دارد و هم ارزان. حدود ۲۸۰ هزار تومان هزینه‌ی یک شب اقامت در این هتل‌ها است. ۱۲۷ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت رزرو هتل متوسط در کرمانشاه است. اگر مایل هستید هزینه‌ی اقامت را پایین بیاورید، از هتل‌های ۱ و ۲ ستاره انتخاب کنید که قیمتی حدود ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومان دارند.

متوسط هزینه خورد و خوراک در کرمانشاه

راهنمای سفر به کرمانشاه
راهنمای سفر به کرمانشاه

غذای خوب و خوشمزه در کرمانشاه فراوان است. رستوران‌های زیادی هستند که خوراک باکیفیت سر میز شما می‌آورند. قیمت متوسط غذا حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان است، با درنظر گرفتن نوشیدنی، پیش‌غذا و دسر بیشتر خواهد شد. ولی امکان سفارش غذای ارزان‌تر و نیز خوراک گران‌تر هم مهیا است. بستگی دارد کدام رستوران و کدام غذای منو را انتخاب کنید.

هزینه حمل و نقل در کرمانشاه

علاوه بر تاکسی‌های خطی و گردشی، می‌توانید از تاکسی بی‌سیم ۱۸۸۱ و اتوبوس درون شهری برای رفت و آمد در کرمانشاه بهره ببرید.

هزینه بازدید از جاذبه‌های کرمانشاه

مجموعه‌ی طاق بستان از ۸ صبح تا ساعت ۱۹ در تابستان و تا ۱۷:۳۰ در زمستان پذیرای گردشگران است. بلیت ورودی آن سه هزار تومان است که برای گردشگران خارجی ۲۰ هزار تومان حساب می‌شود.

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در کرمانشاه

مسافری که در هتل لوکس اقامت کند و بهترین رستوران‌های کرمانشاه را برای صرف غذا انتخاب کند، در روز نخست سفر حدود ۴۲۰ هزار تومان هزینه می‌کند.

بخش مهم سفر آشنایی با فرهنگ، آثار تاریخی و طبیعی و دیدنی‌های شهر مقصد است. پس می‌توانید هزینه‌ی هتل را کم کنید. با انتخاب یکی از هتل‌های میان‌رده با حدود ۲۲۰ هزار تومان یک روز را در کرمانشاه گذرانده‌اید.

ارزان‌تر هم می‌شود. با غذای مختصر و هتل ارزان‌تر، امکان گذراندن یک شب و یک روز را با هزینه‌ی حدود ۱۵۰ هزار تومان دارید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *