راهنمای سفر به پنانگ، مالزی

راهنمای سفر به پنانگ، مالزی

ایالت کوچکی به نام پنانگ یا پینانگ در کشور مالزی قرار دارد که از لحاظ جغرافیایی در ساحل شمال غربی این کشور واقع شده است. مساحت پنانگ ۱۰۴۶ کیلومترمربع بوده و به عبارتی می تواند دومین ایالت کوچک مالزی به شمار بیاید. جمعیت این شهر طبق آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۷ انجام شده، ۱,۷۴۶,۳۰۰ نفر بوده است. پنانگ یکی از شهرهای توریستی و جذاب مالزی است. در این مقاله از نظاره قصد داریم راهنمای سفر به پنانگ، مالزی را بررسی کنیم.

مختصری از تاریخ پنانگ

قدمت شهر پنانگ در کشور مالزی به سده چهارم بر می گردد. مطابق با منابعی که وجود دارد، این جزیره در سده نوزدهم توسط دریانوردان چینی ساخته شده بوده است. علاوه بر این بخش هایی از یک سنگ نوشته به زبان سنسکریت متعلق به سده چهارم در نواحی شرقی این جزیره پیدا شده است. در سال ۱۵۹۲ میلادی اولین کشتی اروپایی به این جزیره وارد شد ولی هرگز به مبدا خود برنگشت و در دریا غرق شد. در سده هفدهم میلادی که توجه اروپاییان به شرق آسیا افزایش یافت، جزیره پنانگ به عنوان بندر و پایگاه مورد توجه انگلیسی ها نیز قرار گرفت و آنها در ۱۷۸۵ آنجا را که تقریباً غیرمسکونی بود و همچنین بخشی از سرزمین کداح نیز بشمار می رفت، از سلطان کداح اجاره کردند. در ۱۷۸۶ فراسیس لایت از مأموران کمپانی هند شرقی اقامتگاهی را در این جزیره پایه‌ریزی کرد و آن را به افتخار جرج سوم پادشاه انگلستان جرج تاون نامیده شد.

راهنمای سفر به پنانگ
راهنمای سفر به پنانگ

بهترین زمان سفر به پنانگ

هوا معتدل و مرطوب است؛ به همین خاطر تور مالزی درتمام فصول سال جذابیت‌های خاص خود را دارد. به هر حال به مانند تمام کشورهای جنوب شرق آسیا، آب و هوای مالزی هم دربهار و تابستان لطف دیگری دارد و اتفاقاً تورهای مالزی هم در این زمان‌ها از سال به اوج فعالیت می‌رسند.

غذاهای پنانگ

شف طعم هایی‌نو و آشنایی با آداب غذایی سرزمین‌هایی دیگر تجربه ای توصیف نشدنی است و شما با هر هدفی در حال سفر باشید می توانید این لذت را تجربه کنید. غذاهای مالایی بسیار لذیذ هستند که هر توریستی با انتخاب تور مالزی باید آن‌ها را امتحان کند. غذاهای مالایی تلفیقی از غذاهای ژاپنی، ویتنامی، تایلندی و اروپایی هستند و جالب است بدانید در رستوران‌های مالزی نوع چیدمان غذا در ظروف بسیار مهم تلقی می‌شوند، بسیاری از رستوران‌ها در مالزی گواهی غذای حلال دارند. به‌علاوه اگر اهل تست کردن غذاهای جدید نیستید، می‌توانید در تور مالزی از فست‌فودهای مک‌دونالد، کی اف سی و یا ساب وی استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *