واکنش معاون گردشگری درباره پرداخت پورسانت به راهنمایان گردشگری

واکنش معاون گردشگری درباره پرداخت پورسانت به راهنمایان گردشگری

معاون گردشگری کشور درباره پرداخت پورسانت به راهنمایان گردشگری گفت: پرداخت انعام به راهنمایان گردشگری یک موضوع عرفی در کل دنیاست اما در یک صورت برخورد خواهیم کرد.

ولی تیموری درباره پرداخت پورسانت به راهنمایان گردشگری از طرف برخی از صاحبان خدمات گفت: بهتر است به جای استفاده از لغت «پورسانت» از لغت «انعام» یا همان «تیپ» استفاده کنیم. این موضوع عرفی رایج در حوزه گردشگری است و مسافران براساس رضایت از خدمات به راهنمایان انعام می‌دهند، ممکن است برخی از صاحبان خدمات گردشگری نیز به راهنمایان انعام بدهند.

او در واکنش به محاسبه این موضوع بین توافقات مالی راهنمایان گردشگری و آژانس‌ها گفت: حقوق و مزایای راهنماها براساس خدمات متقابل تعیین می‌شود اما اینکه موضوع دریافت انعام وارد این توافقات شود، صحیح نیست.

معاون گردشگری کشور گفت: حقی برای دریافت انعام توسط راهنمایان قائل نیستیم و این موضوع را عرفی می‌دانیم و برای همین وارد ضابطه‌مند کردن این قضیه نمی‌شویم.

تیموری درباره افزایش قیمت احتمالی خدمات گردشگری به دلیل پرداخت پورسانت به راهنمایان گردشگری گفت: چنین موضوعی تخلف است که برای پرداخت انعام به راهنما، قیمت خدمات را افزایش دهند و با مراکزی که چنین اقدامی کنند، برخورد می‌شود.

منبع

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *