نکات سفر به هند

نکات سفر به هند

کشور ۷۲ملت یعنی هندوستان می‌تواند یکی از بهترین و جذاب‌ترین مقاصد سفر برای گردشگران ایرانی باشد. تور هند یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای سفر به این کشور است اما اگر جدا از تور سفر می‌کنید، بهتر است با نکات سفر به هند آشنا باشید.

کشور هند کشوری بزرگ و با جمعیت بالا است که دنیای رنگارنگی از طعم و عطر ادویه‌ها، معبدها و دین‌های مختلف در آن جای گرفته‌اند. از برج‌ها و آسمان‌خراش‌های مدرن گرفته تا خانه‌ها و کلبه‌های روستایی در این کشور به چشمتان می‌خورد. باید زمان زیادی در اختیار داشته باشید تا بتوانید از تمام جاذبه‌های دیدنی هند بازدید کنید. تنها ۳۲ اثر تاریخی این کشور در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است! حساب مابقی آن‌ها را به خودتان می‌سپاریم.

حالا قرار است تعدادی از نکات سفر به هند را برایتان بازگو کنیم که با دانستن آن‌ها احتمال به مشکل خوردن در طول سفرتان را تا پایین‌ترین حد ممکن کاهش دهیم. دلیل اصرار ما برای خواندن نکاتی که در سفر به هند باید رعایت کرد نظرات گردشگران است. گروهی از گردشگران به قدری از سفر به این کشور راضی هستند که حاضرند چند بار دیگر هم به آن سر بزنند. اما از طرفی گروهی دیگر آن‌قدر در طول سفر اذیت شده‌اند که هرگز  دوباره وارد این کشور نمی‌شوند.

ادیان مختلف در هند

لباس مناسب برای سفر به هند بپوشید

فرهنگ هند، فرهنگی نسبتاً سنتی ایت و پوشیدن لباس‌های باز در آن جایی ندارد. یکی دیگر از نکات سفر به هند که بهتر است آن را رعایت کنید، پوشیدن لباس مناسب است. البته نه این که فکر کنید باید حجاب بگیرید؛ پوشیدن لباس‌هایی که بازوها و پاها را بپوشاند برای احترام گذاشتن به مردم و فرهنگ این کشور بهتر است.

لباس مناسب برای سفر به هند بپوشید

مراقب کفش‌هایتان باشید

در کشور هندوستان قبل از وارد شدن به هر مکانی اول به جلوی در ورودی نگاه کنید. اگر توده‌ای از کفش‌ها را دیدید شما هم حتماً اول کفشتان را دربیاورید بعد داخل شوید. اما هرگز کفشتان را جلوی در رها نکنید؛ چون احتمال این که برگردید و خبری از کفشتان نباشد خیلی بالاست!

شاید باورتان نشود اما افرادی در این کشور به شغل نگهداری از کفش مشغول هستند. یعنی نزدیک ورودی جاذبه‌های دیدنی می‌نشینند و به ازای مواظبت کردن از کفش‌هایتان مبلغی از شما دریافت می‌کنند که معمولاً  ۱۰روپیه است.

پس حواستان باشد که یا کفش‌هایتان را همراه خود به داخل ببرید و یا با کمک این افراد از کفشتان محافظت کنید.

مراقب کفش‌هایتان باشید

در استفاده از زبان بدنتان دقت کنید

در کشور هند، پا به عنوان عضوی کثیف شناخته می‌شود به همین دلیل مثلاً اشاره کردن به چیزی با پا و یا لمس کردن چیزی با کمک پا، امری ناشایست محسوب می‌شود. پس سعی کنید از چنین رفتارهایی بپرهیزید. همچنین غذاخوردن یا تحویل دادن چیزی با دست چپ هم ناخوشایند تلقی می‌شود. پس به شدت مراقب زبان بدنتان باشید و اگر اشتباهاً کاری مغایر فرهنگ هندی‌ها انجام دادید عذرخواهی کنید.

زمان در هند جور دیگری می‌گذرد

ابتدای مقاله هم به شما گوشزد کردیم که هند کشوری بزرگ و پرجمعیت است. پس طبیعی است که ترافیک زیادی در خیابان‌های این کشور ببینید و مسیرهای کوتاه را در زمان‌های طولانی طی کنید. اگر کسی به شما قول بدهد که تا ۱۰دقیقه‌ی دیگر به شما ملحق می‌شود ولی بیشتر از نیم ساعت بعد این اتفاق بیافتد، خیلی ناراحت نشوید. چون حجم ترافیک در این کشور غیرقابل پیش‌بینی است. در کل یکی از مهم‌ترین نکات سفر به هند سخت‌گیر نبودن است.

زمان در هند جور دیگری می‌گذرد

ایمن باشید

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات سفر به هند، رعایت کردن نکات ایمنی سفر است. البته کار عاقلانه این است که این نکات را در همه‌ی سفرهایتان گوشه‌ی ذهن قرار دهید، حتی سفرهای داخلی. مثلاً پول نقد زیاد همراهتان نباشد و حواستان به جیب‌برها و کیف‌قاپ‌ها باشد. در کوچه‌ها و محله‌های خلوت به تنهایی قدم نزنید و مدارکتان را در جایی امن نگه دارید.

نسبت به سروصدا حساس نباشید

اگر قرار باشد برای هر بوق زدنی در خیابان خونسردی خودتان را از دست بدهید، پس تمام مدت سفرتان به هند باید عصبانی باشید! چون هندی‌ها عاشق بوق زدن هستند. اگر خیلی از سروصدای خیابان‌ها خسته شدید می‌توانید از یم هندزفری استفاده کنید تا به جای صدای بوق ماشین‌ها، صدای موزیک موردعلاقه‌تان را بشنوید. از دیگر نکات سفر به هند این است که همیشه به‌خاطر داشته باشید که فقط برای چند روز در این کشور هستید؛ پس این چند روز را با عادات مردم این کشور همراه باشید تا دوباره به وطن و زندگی نرمال خود برگردید.

مراقب خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی که می‌خورید باشید

یکی از اساسی‌ترین نکات سفر به هند توجه به آب آشامیدنی می‌باشد. به قدری باید به این نکته دقت کنید که حتی از نوشیدنی‌هایی که یخ در آن‌ها قرار دارد، استفاده نکنید. پلمپ آب معدنی‌هایی که می‌خرید را هم حتماً چک کنید تا از تمیز بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. بهتر است از امتحان کردن غذاهای خیابانی در هندوستان هم پرهیز کنید تا بیمار نشوید.

مراقب خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی که می‌خورید باشید

خودتان را زیاد خسته نکنید

هندوستان مهد تاریخ و جاذبه‌های دیدنی استو کشوری که هر شهرش دنیایی از دیدنی‌ها را در خودش دارد. اما نمی‌توان در مدت یک هفته همه‌ی دیدنی‌ها و همه‌ی شهرها را گشت! پس زیاد خودتان را خسته نکنید و در بازدید از جاذبه‌های این کشور عجول نباشید. معمولاً سه شهر آگرا، جیپور و دهلی مقصد تورهای هند هستند که مثلث طلایی سفر به هند محسوب می‌شوند. آژانس مسافرتی سالیان سفر هم با تور دهلی آگرا جیپور با بهترین قیمت‌ها در خدمت مسافران این کشور قرار دارد.

واکسن برای سفر به هند

سازمان بهداشت جهانی برای اطمینان حاصل کردن از سلامت کسانی که به کشور هند سفر می‌کنند تزریق بعضی از واکسن‌ها را توصیه کرده است. واکسن تب زرد یکی از الزامات دریافت ویزای هند است. جدا از آن واکسن سرخک، اوریون، سرخچه، هپاتیت Aو B، تیفوس و کزاز از جمله مواردی است که برای سفر به هند پیشنهاد شده است.

 واکسن برای سفر به هند

۸ جاذبه مشهور در آگرا، هند که نباید از دست بدهید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *