آمریکا شرکت هواپیمایی ماهان و شرکت کشتیرانی ایران را تحریم کرد.

آمریکا شرکت هواپیمایی ماهان و شرکت کشتیرانی ایران را تحریم کرد.

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه تحریم جدیدی علیه کشور ایران اعمال کرد. دولت آمریکا در ادامه سیاست فشار حداکثری به ایران چند شرکت فعال ایرانی در زمینه حمل‌ونقل و حتی چند فرد را تحت تحریم قرار داد. دلیل این تحریم هم کمک به انتقال سلاح‌های کشتار جمعی بیان شده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ضمن اعلام تحریم‌های جدید بر چند شرکت هواپیمایی و یک شبکه دریایی ایرانی، علت اصلی این تحریم‌ها را انتقال سلاح‌های کشتار جمعی و ارسال سلاح و تجهیزات به یمن عنوان کرد. شرکت هواپیمایی ماهان که قبلاً هم تحت تحریم آمریکا قرار داشت، برای بار دوم در لیست تحریم‌های جدید قرار گرفت. این بار سه شرکت هواپیمایی دیگر هم به دلیل ارتباط با شرکت ماهان در لیست تحریم دیده شدند.

«گیت ویک» GATEWICK مستقر در امارات،‌ «گومی» GOMEI که مقر آن در هنگ کنگ است و «جهان دستینیشنز» JAHAN DESTINATIONS، سه شرکت خدمات هوایی و گردشگری هستند که نامشان در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا گنجانده شده است.

آقای عبدالحسین خدری، مدیر عامل شرکت خدری جهان دریا از جمله افرادی است که به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران همکاری با آن‌ها مورد تحریم قرار گفته است. دو شرکت دریایی به نام خدری جهان دریا و راه ابریشم دریایی هم به‌خاطر همکاری با ایشان به فهرست تحریمی‌ها اضافه شدند.

تحریم شرکت هواپیمایی ماهان و شرکت کشتیرانی ایران

دوشنبه دوم دی ماه خط جدید هواپیمایی وارش به مقصد بیشکک، پایتخت قرقیزستان آغاز به کار می‌کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *