استفاده از کارت بانکی برای مسافران گرجستان

استفاده از کارت بانکی برای مسافران گرجستان

رابطه‌ی دو کشور ایران و گرجستان در طول تاریخ بسیار حسنه بوده است و آداب‌وفرهنگ دو کشور به یکدیگر بسیار نزدیک است. در دوران اصلاحات که “میخائیل ساکاشولی” روایط ایران و گرجستان پیشرفت زیادی کرد , در اکثر مواقع به سوی ایران واکنش نشان داده است. در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی همکاری‌های دو کشور بیش از گذشته شده است و سفر رییس مجلس گرجستان به ایران در سال گذشته در راستای تقویت ابعاد فرهنگی قابل ارزیابی است. شایان ذکر است که این کشور در صنعت گردشگری پیشرفت زیادی کرده است و دو شهر توریستی باتومی و تفلیس در بین ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است. امروزه استفاده از کارت بانکی برای مسافران گرجستان مسیر شده است و بازدید کنندگان تور گرجستان می‌توانند از این پس از دستگاه ATM می‌توانند پول برداشت کنند.

مسعود کرباسیان با اشاره به وجود بستر مناسب برای توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه توریسم پیشنهاد کرد زمینه همکاری‌های بانکی دو کشور به شکلی فراهم شود که امکان استفاده از کارت بانکی شهروندان ایران و گرجستان در کشور مقابل به وجود بیاید.

وی با تاکید بر اینکه برقراری روابط نزدیک با جمهوری اسلامی ایران از محورهای اصلی سیاست خارجی دولت گرجستان است، آمادگی این کشور را برای توسعه سطح همکاری های در زمینه‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی با ایران اعلام کرد. پیش از این نیز درباره امکان استفاده کارت‌های بانکی بین ایران و ترکیه تصمیماتی گرفته شده بود. کشور گرجستان به دلیل حذف ویزا برای ایرانیان یکی از مقاصد گردشگری ایران است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *