پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا یک راه حل هوشمندانه است. بگذارید همه چیز را کامل تعریف کنیم: حتماً می‌دانید که برای سفر به بسیاری از کشورهای خارجی احتیاج است که ویزای آن کشور را دریافت کنید. برای ویزا گرفتن هم لازم است یک سری مدارک مهیا کنید و بعد وقت سفارت کشور مورد نظرتان را بگیرید. آفیسر سفارت مدارک شما را چک می‌کند و بعد از آن نتیجه‌ی ویزا از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

اگر ویزا نشده باشید که دلایل ریجکت شدنتان به شما اطلاع داده می‌شود. اما اگر جواب ویزای شما مثبت باشد باید دو مرحله‌ی دیگر را بگذرانید. مرحله اول این است که باید انگشت‌نگاری انجام دهید. انجام انگشت‌نگاری در سفارت کشور مورد نظر امکان‌پذیر است. اما مسئله اینجاست که اگر سفارت کشور مقصدتان در ایران تعطیل شده باشد و فعالیتی در زمینه ویزا نداشته باشد باید چه کار کنیم؟

پاسخ این است: باید به کشوری سفر کنید که سفارت فعال برای مقصد شما دارد و ادامه‌ی مراحل دریافت ویزا را آن‌جا انجام دهید. معمولاً متقاضیان ویزا در این شرایط، کشورهای همسایه را برای این سفر انتخاب می‌کنند که خب کار عاقلانه‌ای هم هست. به این ترتیب هم کمتر هزینه می‌کنند هم از نظر زمانی وقت کمتری می‌گیرد.

بعد از انگشت‌نگاری، پاسپورتتان را به سفارت تحویل می‌دهید تا سفارت بعد از طی شدن مراحل اداری، لیبل یا مهر ویزا را روی آن درج کند. پس شما به ایران برمی‌گردید؛ چون این کار زمان‌بر است و اقامت در آن کشور می‌تواند هزینه‌های اضافی برایتان بتراشد.

پیکاپ ویزا آمریکا

بخش آزاردهنده‌ی دریافت ویزا این است که شما باید یک‌بار دیگر هم تن به سفر اجباری دهید تا پاسپورت مهر شده‌تان را تحویل بگیرید. بسیاری از مسافرها از انجام این مرحله فراری هستند! اکثر آن‌ها حال‌وحوصله‌ی مرخصی گرفتن و نشستن در پروازها را برای گرفتن پاسپورتشان ندارند. در همین لحظه است که یک قهرمان آن‌ها را از این کار نجات می‌دهد و آن هم کسی نیست جز “پیکاپ ویزا“.

با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا دیگر احتیاجی نیست که شما سفر بار دوم را تجربه کنید. شما یک نماینده‌ی قانونی برای خودتان انتخاب می‌کنید و به آن وکالت می‌دهید تا بتواند از طرف شما کارهایتان را انجام دهد و پاسپورتتان را تحویل بگیرد.

انتخاب یک شخص مطمئن و معتبر در این زمینه کار سختی نیست؛ می‌توانید از کمک آژانس‌های معروف، آژانس مسافرتی سالیان سفر در این مورد بهره ببرید.

برای چه کشورهایی پیکاپ ویزا می‌گیرند؟

در حال حاضر سه کشور آمریکا، کانادا و انگلیس در ایران سفارت ندارند، پس لازم می‌شود که برای ویزای این سه مورد از یک کشور واسطه کمک بگیرید. سفارت این کشورها در ترکیه، امارات و ارمنستان فعال هستند و اکثر متقاضیان ایرانی به این مقاصد سفر می‌کنند. خدماتی مثل وقت سفارت انگلیس، کانادا یا آمریکا و پیکاپ ویزای انگلیس، کانادا یا آمریکا برای همین امر در دسترس شما قرار دارند.

پیکاپ ویزا کانادا

کشورهای همسایه برای پیکاپ ویزا

معمولاً مسافران از کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان برای دریافت ویزای کانادا، انگلیس یا آمریکا کمک می‌گیرند. استانبول، آنکارا، دبی، ابوظبی و ایروان شهرهای معروفی در زمینه‌ی دریافت ویزای این سه کشور برای ایرانیان هستند. حتی تورهایی تحت عنوان تور انگشت‌نگاری برگزار می‌شود و یک راهنما در زمینه‌ی انجام امور مربوط به سفارت به افراد حاضر در این گروه کمک می‌کند.

پیکاپ ویزا با پیکاپ پاسپورت فرقی می‌کند؟

این سوالی است که برای بسیاری از مسافران پیش می‌آید. و اما پاسخ این سوال: در واقع این دو کلمه با هم تفاوتی ندارند و پیکاپ ویزا همان پیکاپ پاسپورت است.

 

لغو ویزای ایران برای هنگ‌کنگی‌ها | دارندگان گذرنامه هنگ‌کنگ از امروز بدون ویزا به ایران می‌آیند

ویزای شینگن جعلی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *