پوشیدن کفش در هواپیما کار درستی است؟

پوشیدن کفش در هواپیما کار درستی است؟

حتما شما هم در پروازهای طولانی با دوراهی در آوردن کفش مواجه شده‌اید. تا به حال فکر کرده‌اید که پوشیدن کفش در هواپیما کار درستی است یا خیر؟ برخی از سؤال‌ها برای همیشه بی‌جواب باقی‌ماندند؛ اما امروز وقت آن رسیده است که به یک سؤال همیشگی در مورد سوار شدن به هواپیما و در آوردن کفش‌ها در طول پرواز پاسخ دهیم.

به نظر شما در هواپیما کفش‌هایتان را می‌توانید در بیاورید؟ از دو منظر متفاوت می‌توان به این سؤال ساده پاسخ داد، یکی راحتی و دیگری سلامتی. مسلما ما در مورد سلامتی و وجه‌ای از درآوردن کفش‌ها در هواپیما که می‌تواند سلامتی شما را بهبود یا تخریب کند، نمی‌توانیم نظر پزشکی دهیم. بهتر است در این مورد از پزشک خودتان سؤال کنید، اما درباره راحتی شما در طول پرواز، می‌توانیم صحبت کنیم.

مسلما نداشتن کفش در جایی که شما گاهی اوقات فقط توانایی تکان دادن نیم‌تنه به بالا را دارید، راحتی نسبی خوبی می‌تواند داشته باشد. مخصوصا اگر پرواز طولانی باشد و خون در پاهای شما جمع شود. در برخی از کلاس‌های پروازی، جای کافی برای پاهای شما وجود ندارد و شما بالاجبار باید کفش خودتان را دربیاورد و کنار پایتان قرار دهید.

انگشتان خودتان را تکانی بدهید و اجازه دهید که هوا با پاهایتان تماس داشته باشد. مسلما، شما مثل یک آدم خودخواه دوست ندارید که خودتان راحت باشید و بغل‌دستی‌هایتان از دست شما عاصی شوند. پس اگر عادت دارید در پروازهای خودتان کفش‌تان را از پا دربیاورید، جوراب تمیز به پا داشته باشید و از بوگیر بودن کفش‌هایتان اطمینان حاصل کنید.

پوشیدن کفش در هواپیما

پوشیدن کفش در هواپیما ممکن است شما را خسته کند اما نباید با در آوردن کفشتان دیگران را آزار دهید. شما می‌توانید از جوش‌شیرین به عنوان یک بوگیر کم‌خرج در کفش‌تان استفاده کنید تا علاوه بر بوگیری، داخل کفش شما ضدعفونی هم باشد. برای پروازهای خودتان کفش‌هایی انتخاب کنید که به راحتی بتوانید آن‌ها را پس از بیرون آوردن، دوباره به راحتی به پا کنید.

خوشبختانه در هواپیماهای جدید، جای کافی برای خم و راست شدن روی صندلی وجود دارد. توصیه کلی وجود دارد که به شما می‌گوید همیشه در پرواز راحت‌ترین لباس ممکن خودتان را بپوشید.

پوشیدن کفش در هواپیما

کفش لژدار راه‌حل مناسبی برای پاشنه‌بلنددوستان

اگر شما به هیچ وجه نمی‌توانید کفش‌های پاشنه‌بلند را از خودتان کنار بگذارید، توصیه می‌کنیم در پروازها از کفش‌هایی که لژ بلندتری دارند، استفاده کنید. معمولا هنگامی که می‌خواهید جابه‌جا شوید و کفش‌هایتان را دوباره می‌خواهید به پا کنید، پوشیدن کفش پاشنه‌بلند سخت‌تر از کفش‌های راحتی لژدار است.

علاوه بر این، خودتان را تصور کنید که در راهرو هواپیما می‌خواهید جابجا شوید و به سمت توالت بروید، تعادل‌تان هنگام تکآن‌های هواپیما در پوشیدن کدام نوع از کفش‌ها بیشتر از دیگری حفظ می‌شود؟ کفش لژدار راه‌حل مناسبی برای وسواسی‌های پاشنه‌بلند است. کفش‌های کتانی و ورزشی که از پا راحت خارج می‌شوند، گزینه اول ما برای شما است. این کفش‌ها علاوه بر راحتی در پوشیدن، برای ماندن به مدت طولانی در پای شما طراحی و ساخته شده‌اند.

پوشیدن کفش در هواپیما

اگر به توصیه‌های ما توجه نکردید و کفش پاشنه‌بلند خودتان را به پا کردید، هنگام تخلیه‌های اضطراری لازم است که کفش‌هایتان را از پا خارج کنید تا سرسره بادی و پلاستیکی تخلیه هواپیما را سوراخ نکنید. همچنین بوت‌هایی که ساق نامتعارف و بلندی دارند با زیورآلات فلزی به هنگام عبور از گیت‌های حفاظتی برای شما دردسر ساز می‌شوند، از طرفی، به هیچ عنوان در فضای کوچک پیش روی پاهایتان نمی‌توانید، کفش‌تان را از پا در بیاورید.

کفش پاشنه بلند را هنگام تخلیه اضطراری از پا در بیاورید تا سرسره بادی و پلاستیکی تخلیه هواپیما را سوراخ نکنید

صندل‌های راحتی و کفش‌های اسفنجی، علی‌رغم راحتی که دارند، در مواقع خروج اضطراری خطرساز می‌شوند و ممکن است از پای شما خارج شوند.

همچنین، گاهی اوقات کفش‌هایی که دارای بندهای بلند هستند، بین آسانسور و راه پله‌ها گیر می‌کنند و ممکن است پای شما آسیب ببیند.

به عنوان یک توصیه بهداشتی، اگر بدون جوراب هستید، هیچ وقت کفش خودتان را از پایتان خارج نکنید و پای خودتان را در تماس مستقیم با کف سالن هواپیما قرار ندهید.

پوشیدن کفش در هواپیما

کفش‌های پارچه‌ای به هیچ وجه برای هواپیما مناسب نیستند

کفش‌های پارچه‌ای به هیچ وجه برای هواپیما مناسب نیستند. معمولا در پروازها، ریختن آب روی زمین یکی از عادی‌ترین کارهایی است که انجام می‌شود، همچنین، شما در طول پرواز طولانی لازم خواهید داشت که به توالت بروید، در این صورت وقتی پای خودتان را روی هر جای خیس که بگذارید، کفش شما خیس خواهد شد و به مرور زمان این خیسی به پای شما می‌رسد.

کفش پارچه‌ای می‌تواند در کل پرواز عذاب شما شود. ایده دیگری که بسیاری از مسافران آن را به کار می‌گیرند، استفاده از یک کفش جایگزین است، همانند دمپایی‌های هتل برای پوشیدن به جای کفش اصلی خودشان. برای چند ساعت راحتی بیشتر، این یکی از بهترین ایده‌هایی است که می‌توانید برای سفر خودتان بکار بگیرید. کافی است که کفش دوم شما، گشادتر باشد.

پوشیدن کفش در هواپیما

در همه پروازها، بر اساس قوانین مسافرت‌های هوایی شما باید کفش خودتان را به پا داشته باشید. قطعا دوست ندارید که در یک فرود اضطراری، پا برهنه کفش خودتان را ول کنید و بدوید یا بخواهید دنبال لنگه‌های از هم جدا افتاده کفش‌هایتان روی زمین بگردید. پس گاهی هم پوشیدن کفش در هواپیما یک قانون اجباری است.

پس بهتر است به قوانین احترام بگذارید. هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، دیگران را هم در نظر داشته باشید. لازم نیست در یک پرواز چند ساعته حتما پا برهنه، پای خودتان را در ارتفاع مناسب قرار دهید تا خون به پاهایتان برسد. هیچ وقت پای خودتان را روی صندلی جلویی یا بدنه هواپیما قرار ندهید.

اگر از جمله کسانی هستید که دوست ندارید کفش خودتان را از پا در بیاورید، به هر دلیلی، بعد از پرواز پاهای خودتان را در آب گرم ماساژ و برای رفع تورم پا، کمی آن‌ها را بالاتر از سطح بدن خودتان قرار دهید.

تجربه های ترسناک خلبان ها در هنگام پرواز

منبع

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *