چه کارهایی در استانبول باید انجام داد؟

چه کارهایی در استانبول باید انجام داد؟

استانبول یکی از شهرهای تاریخی و فوق‌العاده زیباست که جاذبه‌های گردشگری زیادی را در دل خود گنجانده است. این شهر در بین ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است و بسیاری تور استانبول را برای سفرهای تفریحی و رفت‌و آمد انتخاب می‌کنند. یکی از ویژگی‌های اصلی این شهر این است که ما بین اروپا و آسیا قرار گرفته است و تلفیقی از فرهنگ هر دو قاره در آن وجود دارد.

سفر به استانوبل
سفر به استانوبل

یکی از جاذبه‌های گردشگری استانبول که مسافران تور ترکیه را مجذوب خود می‌کند، مسجد سلطان احمد است که معماری آن در نوع خود بسیار شیک و منحصر به فرد است. این مکان با نام مسجد آبی نیز شناخته می‌شود و از آن جهت به آن مسجد آبی می‌گویند که دارای مناره‌ی آبی رنگ است. در روبه‌روی این مسجد، موزه‌ی تماشایی ایاصوفیه قرار گرفته است که دنیایی از فرهنگ و هنر اسلامی را در دل خود دارد. بنای این مسجد بسیار قدیمی است و در گذشته به مدت یک قرن کلیسای رومی‌ها بوده است.

گفتنی است در سفر به استانبول بدون کشتی تفریحی کامل نمی‌شود. گردشگران می‌توانند در عرشه‌ی کشتی به تماشای اطراف تنگه بپردازند که همین امر جذابیت‌های سفر به این شهر زیبا را دوچندان کرده است. تور کشیتی استانبول معمولاً در تمامی فصول از اسکله‌ی امینونو آغاز می‌شود و گاهی نیز در فصل تابستان از اسکله‌ی کاباتاش و بوستانجی یا کادکوی نیز برگذار می‌شود.

سفر به استانوبل
سفر به استانوبل
سفر به استانوبل
سفر به استانوبل

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *