چه کارهایی در سفر به توکیو باید انجام دهید

چه کارهایی در سفر به توکیو باید انجام دهید

امروزه با فن آوری، وسایل نقلیه موتوری دو چرخ و چهار چرخ و از طریق قلب‌های همه کسانی که از ژاپن بازدید می‌کنند، جهان را تسخیر کرده‌ است. این کشور جزیره‌ای همه چیز را در خود دارد: سنت‌های فرهنگی عمیقا ریشه‌دار، زیارتگاه و معابد باستانی، باغ‌های دوست داشتنی، مناظر کوهستانی زیبا، گیشاها و مراسمات چای، و اقامت در مسافرخانه ژاپنی ریوکان یا مسافرخانه‌های جالب تا هتل‌های لوکس فوق مدرن. چه کارهایی در سفر به توکیو باید انجام داد؟

به پارک اوئنو Ueno Park بروید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

منطقه اوئنو Ueno که در نزدیکی منطقه آساکوسا واقع شده است، مرکز بخش قدیمی شهر توکیو به شمار می رود و بزرگ ترین پارک توکیو به نام پارک اوئنو Ueno Park در آن قرار دارد. پارک اوئنو Ueno Park شامل دیدنی های دیگری از جمله موزه، باغ وحش، بنای تاریخی و طبیعت فوق العاده می باشد. این پارک امسال بویژه بسیار بر سر زبان ها افتاده است؛ زیرا تابستان گذشته، ژیانگ ژیانگ Xiang Xiang، نوزاد پاندای بزرگ در باغ وحش اوئنو Ueno Zoo به دنیا آمد و در ماه دسامبر، در معرض دید عموم قرار گرفت.
شما به راحتی می توانید یک روز کامل را در پارک اوئنو Ueno Park بگذرانید و علاوه بر این پارک، می بایست حتما سری هم به خیابان آمیوکو Ameyoko که جاذبه اصلی این منطقه است بزنید. این خیابان فضایی پر جنب و جوش و آشفته دارد و در آن فروشگاه های ارزان قیمت بسیار، سوپر مارکت و دکه های فروش غذاهای خیابانی به چشم می خورند. این منطقه دارای میهمان خانه های ارزان متعددی است و یک محله محبوب برای کسانی که با کوله پشتی سفر به توکیو را تجربه می کنند، به شمار می رود.

از بالای برج توکیو Tokyo Tower شهر را تماشا کنید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

با این که برج توکیو Tokyo Tower ممکن است بعد از ساخته شدن اسکای تری توکیو Tokyo Skytree توجه کمتری را به خود جلب کند، هنوز بهترین سمبل شهر توکیو به شمار می رود. نکته مهم در مورد برج توکیو Tokyo Tower این است که هم تماشای خود برج از دور لذت بخش است و هم تماشای شهر از سکوی مشاهده برج که در بالاترین طبقه آن قرار دارد. برای دیدن برج از دور، توصیه می شود به معبد زوجوجی Zojoji Temple از دیدنی های شهر توکیو که در کنار برج قرار گرفته است بروید. این معبد در بخشی از فیلم The Wolverine نیز دیده شده است و به این دلیل بسیار مشهور است.

از معبد سنسوجی Sensoji در آساکوسا Asakusa دیدن کنید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

معبد سنسوجی Sensoji که قدیمی ترین معبد و از برترین دیدنی های شهر توکیو به شمار می رود، در مرکز تاریخی شهر و منطقه آساکوسا Asakusa واقع شده است. اگر در سفر به توکیو به بازدید از این معبد می روید، حتما با دروازه مشهور کامیناریمون Kaminarimon عکس بگیرید و در خیابان ناکامیسه Nakamise که راه رسیدن به سالن اصلی معبد است و خوراکی های سنتی در آن به فروش می رسد قدم بزنید. این نقطه از شهر توکیو، منطقه فوق العاده ای برای تجربه کردن سنت های ژاپنی در این کلان شهر مدرن است. آساکوسا Asakusa همچنین یک منطقه عالی برای چشیدن غذاهای سنتی ژاپنی است؛ زیرا تعداد زیادی از رستوران های ژاپنی قدیمی و مشهور که غذاهای اصیل مانند سوکی یاکی Sukiyaki، تمپورا Tempura و سوشی Sushi را به میهمانان خود ارائه می کنند در این منطقه واقع شده اند. انواع فعالیت های سنتی نیز در این منطقه انجام می گیرند؛ فعالیت هایی چون ریکشا سواری، پوشیدن کیمونو و غیره. بعلاوه، این منطقه به سایر مکان های دیدنی شهر توکیو از جمله برج مخابراتی توکیو به نام توکیو اسکای تری Tokyo Stytree، رودخانه سومیدا Sumida River، خیابان کاپاباشی Kappabashi Street و منطقه اوئنو Ueno نیز بسیار نزدیک است.

به منطقه شینجوکو Shinjuku بوید و رامن بخورید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

رامن در کنار سوشی و تمپورا، یکی از محبوب ترین غذاهای ژاپنی از نظر خارجی هاست و در بین خود ژاپنی ها هم غذای فوق العاده محبوبی به شمار می رود. در توکیو هزاران رستوران رامن وجود دارند؛ اما منطقه شینجوکو Shinjuku با بیش از ۳۰۰ رستوران رامن، دارای بیشترین تعداد است و بهترین رامن در شهر توکیو را در این منطقه می توانید پیدا کنید. پس اگر عاشق خوردن رامن هستید و به دنبال بهترین رامن می گردید، در سفر به توکیو حتما به منطقه شینجوکو Shinjuku سری بزنید. در این منطقه، انواع غذاهای رامن را می توانید امتحان کنید. خودتان را برای ایستادن در صف های نیم ساعته یا طولانی تر در برخی از محبوب ترین فروشگاه ها و رستوران های رامن، بویژه هنگام ناهار، آماده کنید.

با ربات ها شام بخورید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

رستوران Robot یک مکان سرگرم کننده و دیوار برای دیدن نمایش ربات ها در حین غذا خوردن است. این رستوران که ۱۰ میلیارد ارزش دارد در منطقه شینجوکو Shinjuku و بزرگ ترین منطقه چراغ قرمز توکیو با نام “این منطقه هرگز نمی خوابد” واقع شده است. رستورانRobot در میان صدها رستوران این منطقه کاملا برجسته است؛ چرا که رستوران منحصر به فردی است که در هیچ جای دنیا نمی توانید شبیه به آن را پیدا کنید. برای رفتن به این رستوران، می بایست از قبل میز خود را رزرو کنید.

از بنای دولتی Tokyo Metropolitan به طور رایگان شهر را تماشا کنید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

رفتن به یکی از سکوهای مشاهده شهر توکیو یکی از واجبات سفر به توکیو در ژاپن است؛ زیرا چشم انداز شهر، بویژه در شب، بسیار تاثیر گذار و تماشایی است. دلیلی که برای این کار، بنای دولتی Tokyo Metropolitan را توصیه می کنیم این است که مشاهده شهر از سکوهای مشاهده آن که در طبقه های ۴۵ و ۲۰۲ آن واقع شده اند، کاملا رایگان است. بعلاوه این بنا در فاصله کوتاهی از دروازه غربی ایستگاه شینجوکو Shinjuku Station واقع شده است و منطقه اطرافش بخاطر آسمان خراش های آن شهرت دارد. این بنا از مکان های دیدنی شهر توکیو برای گردش شبانه، بازدید از Izakaya Alleys و رفتن به رستوران Robot که همه در منطقه شینجوکو Shinjuku واقع شده اند می باشد.

از بازار ماهی Tsukiji بازدید کنید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

بازار ماهی Tsukiji بزرگ ترین بازار جهان است و برای سالیان طولانی یکی از برترین نقاط گردشگری و مکان های دیدنی شهر توکیو محسوب می شده است. این بازار بزودی به منطقه تویوسو Toyosu منتقل خواهد شد. این جابجایی قرار بود در سال ۲۰۱۷ اتفاق بیفتد؛ اما تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ به تعویق افتاد. البته بازار روباز آن قرار است در همان مکان باقی بماند. در این بازار، صدها رستوران و فروشگاه از جمله رستوران های سوشی، فروشگاه های لوازم آشپزخانه و فروشگاه های چاقوی ژاپنی به چشم می خورند. این بازار در نزدیکی منطقه گینزا که تعدادی از رستوران های مشهور دارای ستاره میشلین در آن قرار دارند واقع شده است.

به کافه های اینستاگرامی توکیو بروید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

این روزها اینستاگرام و گرفتن عکس های اینستاگرامی بسیار رواج دارد. این مسئله در توکیو بسیار مد شده است و رستوران ها و بارها با خلق غذاهای زیبا و خوش ظاهر و دسرها و نوشیدنی های خوش طعم و استفاده از دکورهای جذاب، تلاش زیادی برای تحت تاثیر قرار دادن عاشقان اینستاگرام انجام می دهند. در سال ۲۰۱۷ فروشگاه ها و کافه های بسیاری بویژه در منطقه هاراجوکو Harajuku باز شده اند. خلاصه در این محله، کافه ها، رستوران ها و فروشگاه های زیادی پیدا خواهید کرد که در سفر به توکیو می توانید در آنها خوش گذرانی کنید و عکس های اینستاگرامی بیاندازید.

به بازدید از بناهای تاریخی یانسن Yanesen بروید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

تقریبا به هر گوشه شهر توکیو که بروید، شلوغ و پر از گردشگر است. اگر به دنبال جایی هستید که بیشتر توریست ها به آنجا نمی روند و می توانید زندگی واقعی مردم محلی توکیو را ببینید، بهتر است به منطقه یانسن Yanesen از دیدنی های شهر توکیو بروید. برای کسانی که می خواهند توکیو را به طور عمیق بشناسند، منطقه یانسن Yanesen یک انتخاب ایده آل است. این منطقه از سه محله تشکیل شده است: محله یاناکا Yanaka، محله نزو Nezu و محله سنداگی Sendagi. در این منطقه، بناهای قدیمی، معابد و آرامگاه های تاریخی، یک مرکز خرید بسیار قدیمی و رستوران ها و کافه های کوچک وجود دارند. خیابان مرکز خرید یاناکا Yanaka که یاناکا گینزا Yanaka Ginza نام دارد، پر از فروشگاه های کوچک است که مردم محلی در آنها خرید می کنند، غذا می خورند و به وقت گذرانی مشغول هستند. گردشگران در سفر به توکیو می توانند زندگی روزانه مردم توکیو را در این منطقه از نزدیک مشاهده کنند. هیچ چیز خارق العاده یا آنچنانی در این منطقه وجود ندارد؛ اما فضای قدیمی اصیلی موجود است که در دنیای مدرن این روزها چیزی نایاب به شمار می رود. این منطقه از پارک اوئنو Ueno Park چندان دور نیست و می توان در عرض ۲۰ تا ۳۰ دقیقه مسیر آن را طی کرد.

دسرهای خوش طعم ژاپنی را بچشید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

غذاهای ژاپنی مانند سوشی، تمپورا، واگیو بیف و رامن در بین گردشگران خارجی بسیار محبوب هستند؛ اما اولین انتخاب برای دسر در ژاپن، طعم ماچا Matcha (یک نوع چای سبز پودری است که از چند صد سال پیش در کشورهای آسیایی برای درمان برخی بیماری ها، حفاظت از بدن و نیروبخشی استعمال می شود) است. طعم ماچا Matcha در دسرهای متفاوتی مانند بستنی، پارفه (پغفه)، موس، پنکیک و غیره به کار برده می شود. در شهر توکیو، تعداد زیادی چایخانه و کافه وجود دارند که دسرهای خوش طعم و خلاقانه ماچا Matcha را سرو می کنند. بعد از این که حسابی از خوردن دسرهای ماچا Matcha لذت بردید، فراموش نکنید شیرینی ها و خوراکی های طعم ماچا Matcha را نیز به عنوان سوغاتی خریداری کنید. بسیاری از خوراکی های مشهور ژاپنی مثل کیت کت KitKat، پوکی Pocky و شکلات های مئیجی Meiji با طعم های ماچا Matcha به فروش می رسند. در سفر به توکیو از خوردن دسرهای ژاپنی غافل نشوید.

در باغ های ژاپنی Japanese Gardens چهار فصل را تجربه کنید

جاذبه های گردشگری زاپن
جاذبه های گردشگری زاپن

با این که شهر توکیو بخاطر آسمان خراش های مدرن و خیابان های شلوغ و پرهیاهوی خود مشهور است، در این شهر، نقاط سبز و پرآرامش نیز از دیدنی های شهر توکیو یافت می شوند. باغ های سنتی ژاپنی متعددی در قلب شهر توکیو واقع شده اند و گریزگاه هایی عالی هستند که افراد می توانند در سکوت و آرامش آنها، به تمدد اعصاب و قدردانی از طبیعت و سنت های ژاپنی بپردازند. توصیه می شود در هر فصلی به توکیو سفر می کنید از این باغ ها و مکان های دیدنی شهر توکیو دیدن کنید؛ چرا که این باغ های زیبا در هر فصل از سال، مناظر متفاوت و خیره کننده ای را به نمایش می گذارند. اما محبوب ترین فصل ها برای بازدید از این باغ ها، فصل شکوفه های گیلاس (فصل بهار، از اواخر مارس تا اوایل آوریل) و فصل برگ های پاییزی (فصل پاییز، از اواسط ماه نوامبر تا اوایل دسامبر) هستند. در طول این دوره های خاص، بسیاری از این باغ ها، رویدادهای ویژه در هنگام شب برگزار می کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *