کردکوی کجاست و چه جاهایی برای دیدن دارد؟

کردکوی کجاست و چه جاهایی برای دیدن دارد؟

استان گلستان را با گرگان و شهرهای ساحلی آن میشناسیم اما این استان سرسبز شمالی شهری کوچک را در خود جای داده است که دارای تعداد قابل توجهی دیدنی می باشد. این شهر زیبا کردکوی است. کردکوی در شهرستان کردکوی در غرب استان گلستان قرار گرفته است.

کردکوی کجاست؟

اگر به گرگان سفر می کنید لازم نیست خیلی نگران دوری مسیر کردکوی باشید زیرا این شهر تنها ۲۹ کیلومتر با گرگان فاصله دارد و تنها با کمتر از نیم ساعت رانندگی می توانید خودتان را به آن برسانید و از دیدنیهایش لذت ببرید.

 

دیدنی های کردکوی کدامند؟

دیدنی های کردکوی شامل اماکن مذهبی، جاذبه های طبیعی و آثار باستانی متعددی می باشد. از اماکن مذهبی آن می توان زیارتگاه معصوم زاده سبز پوش در حدود بالاجاده، امامزاده مجید در شهر کردکوی، امامزاده طاهر و ابراهیم در روستای النگ، امامزاده چهارکوه و امامزاده محمد در محله ی بالابلوک را نام برد. آثار باستانی این شهر هم می توان میل رادکان، جاده شاه عباسی، دیوار و شهر تمیشه را نام برد. از جاذبه های طبیعی کردکوی هم می توان به روستای ییلاقی یزدان محله، منطقه حفاظت شده جهان نما، دهکده ییلاقی درازنو، پارک جنگلی کردکوی و آبشار دوآب (دِاُو) اشاره کرد. در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها بیشتر می پردازیم.

میل رادکان (گنبد رادکان):

شاید بتوان مهم ترین و معروف ترین دیدنی کردکوی را میل رادکان نامید. میل رادکان یا کنبد رادکان در ۴ کیلومتری جنوب شرقی روستای رادکان و در ۴۲ کیلومتری جنوب کردکوی و ۵۴ کیلومتری جنوب غربی گرگان و ۱۱۷ کیلومتری برج گنبد قابوس در یک منطقه کوهستانی-جنگلی و بر فراز تپه بسیار زیبایی که دارای موفقعیت خاص طبیعی و سوق الجیشی است قرار دارد.

این گنبد به دلیل موقعیت بسیار خاصی که دارد از دوردست ها قابل دیدن است و به دلیل ساخته شدنش هم راهنمایی مسافران و رهگذران بوده است. در زیر گنبد کتیبه ای وجود دارد که تاریخ ساخت آن را سال ۴۰۷ قمری بیان می کند. جالب است بدانید که این گنبد مدفن ابوجعفر محمدبن وندربن باوندی یکی از اسپهبدان آل باوند طبرستان است.

کردکوی کجاست و چه جاهایی برای دیدن دارد؟

دهکده درازنو

این روستای زیبا در جنوب کردکوی قرار گرفته است و به دلیل جاده ای که برای آن تعبیه شده است روز به روز در حال جذب گردشگران بیشتری است. در اطراف این روستا جنگل های پهن برگ و سوزنی برگ قرار دارند که جذابیت آن را دوچندان می کند.

کردکوی کجاست و چه جاهایی برای دیدن دارد؟

دهکده جهان نما

دهکده جهان نما هم مانند دهکده درازنو به دلیل موقعیت جغرافیایی و دیدنی های طبیعی که دارد مورد توجه مسافران قرار گرفته است. این دو روستا دارای امکانات مناسبی برای مسافران هستند و با خیال راحت می توانید تا هر چند روزی که می خواهید در آنها بمانید و لذت ببرید.

کردکوی کجاست و چه جاهایی برای دیدن دارد؟

 

کردکوی کجاست و چه جاهایی برای دیدن دارد؟

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *