پل طبیعت کجاست؟

پل طبیعت کجاست؟

پل طبیعت یکی از معروف ترین جاذبه های تهران است که پس از اتمام ساخت آن به سرعت در بین مردم محبوبیت یافت و حالا همه جا اسمش را می توان شنید. پل طبیعت با طراحی شگفت انگیز و بسیار زیبایش به خودروها اجازه عبور و مرور نمی دهد و تنها به پیاده روی اختصاص دارد تا طبیعت تهران را به آلودگی بیشتر نکشاند. این پل سوژه بسیار جالبی برای عکاسی می باشد.

پل طبیعت کجاست؟

 

پل طبیعت کجاست؟

پل طبیعت کجاست؟

پل طبیعت در منطقه عباس آباد تهران و و بر فراز بزرگراه مدرس ساخته شده است که پارک آب و آتش را به پارک طالقانی اتصال می دهد. پارک طالقانی را ممکن است کمتر شنیده باشید اما پارک آب و آتش هم مانند پل طبیعت از آن جاذبه هایی است که به صورت ناگهانی بسیار معروف شد.

 

در مورد پل طبیعت بیشتر بدانیم

پل طبیعت کجاست؟

پل طبیعت توسط لیلا عراقیان، معمار خلاق ایرانی طراحی شده است. خانم لیلا عراقیان در سال ۱۳۸۰ در دانشگاه شهید بهشتی تهران در رشته معماری شروع به تحصیل کرد و مدرک لیسانسش را در این دانشگاه گرفت و همچنین مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه بریتیش کلمبیا واقع در ونکوور کانادا دریافت کرد. لیلا عراقیان زمانی که در مسابقه طراحی پل طبیعت شرکت کرد تنها ۲۵ سال داشت.

در سال ۱۳۸۸ مسابقه ای از طرف شرکت نوسازی عباس آباد برای طراحی این پل انجام شد که طرح لیلا عراقیان در سال ۱۳۸۸ پذیرفته شد. کار ساخت این پل از سال ۱۳۸۹ شروع و در سال ۱۳۹۳ به پایان رسید و افتتاح شد.

پل طبیعت کجاست؟

جالب است بدانید که برای رفتن به این پل زیبا چندین راه پیش رو دارید. اگر با خودرو شخصی میروید می توانید از بزرگراه شهید حقانی غرب وارد خروجی ایستگاه متروی شهید حقانی شوید و خودرو خود را در آنجا پارک کرده پیاده به پل بروید و یا از طریق خیابان جردن به سمت شمال رفته و پس از خروجی بزرگراه همت خودروی خود را پارک کرده و از ورودی پارک آب و آتش در خیابان شهیدی به سمت پل بروید. همچنین اگر با خودرو شخصی نمی روید می توانید از طریق مترو در ایستگاه شهید حقانی پیاده شوید و خودتان را به پل برسانید. فراموش نکنید که ساعات بازدید از پل ۸ صبح تا ۱۱ شب می باشد و در ساعات دیگر امکان عبور از روی پل وجود ندارد.

پل طبیعت کجاست؟

پل طبیعت از جمله جاذبه های مدرن تهران است که در ایران بسیار کمیاب هستند و به چنین آثاری بسیار نیاز داریم. بیشتر جاذبه های ایران تاریخی هستند و هنوز جای کار بسیاری برای ساخت جاذبه های جدید وجود دارد.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *