چرا از مسافرت رفتن پشیمان نمی‌شوید؟

چرا از مسافرت رفتن پشیمان نمی‌شوید؟

فکر می‌کنید تابه‌حال به قدر کافی مسافرت رفته‌اید؟ اصلا چرا باید خانه‌ی امن خودتان را رها کنید و کلی خرج کنید تا بتوانید به سفر بروید؟ چرا همه هزینه‌های خرید بلیط و رزرو هتل را به جان می‌خرند و تاخیرهای پروازها و یا ترافیک‌های طولانی را تحمل می‌کنند تا بتوانند برای چند روز به مسافرت بروند؟ یعنی لذتش ارزش این همه سختی را دارد؟

یقین داشته باشید لذتی که در طول مسافرت تجربه می‌کنید خیلی بیشتر از این حرف‌ها می‌ارزد. تجربه‌ای که در طول سفر به دست می‌آورید از کوله‌پشتی یا چمدانی که همراهتان است سنگین‌تر و پربارتر خواهد بود. اگر فکر می‌کنید که زندگیتان بی‌روح و یکنواخت شده و درگیر روزمرگی‌های زندگی اداری این روزها شده‌اید درمان دردتان اینجاست: “یک سفر مهیج با تجربه‌های بی‌نظیر” با ما همراه باشید تا در مورد دلایل سفر کردن برایتان بیشتر توضیح دهیم.

چرا از مسافرت رفتن پشیمان نمی‌شوید؟

بهترین دوستانتان را در مسافرت پیدا می‌کنید

شما به شهرها و کشورهای مختلفی سفر می‌کنید؛ چه چیزی بهتر از یک مسافرت چند روزه می‌تواند آدم‌ها را کنار هم جمع کند؟ در طول مسافرتتان دوستان زیادی پیدا خواهید کرد. حتی اگر تنهایی هم سفر کنید این اتفاق خواهد افتاد. ممکن است با یک توریست که از آن سر دنیا به مقصد مشترکتان آمده است دوست شوید یا حتی شاید با بومی‌های آن منطقه ارتباط برقرار کنید.

فکرش را بکنید،یک دوست آلمانی یا یک رفیق یونانی داشته باشید. هیجان‌انگیز نیست؟ پیوندهای عمیق فرهنگی را در این نوع سفرها بهتر لمس می‌کنید و روابط اجتماعی قوی پیدا خواهید کرد.

داستان‌های شنیدنی

نه تنها در زمان سفرتان و برای خودتان تجربه‌های جالبی دارید و در لحظه لذت می‌برید، بلکه بعد از سفر هم کلی خاطره‌ی خوب و بد دارید که برای اطرافیانتان تعریف کنید. حتماً خانوادتان مشتاق شنیدن تجربیات شما از سفرتان هستند و ساعت‌ها پای حرف‌هایتان می‌نشینند. پیشنهادی که برایتان دارم این است که یک دفترچه‌ی خاطرات برای سفرتان داشته باشید و تجربیاتتان را برای همیشه در آن ثبت کنید.

روبرو شدن با چالش‌های نو و تجربه‌های جدید

باور کنید هیچ بخشی از سفر کردن به اندازه‌ی این بخشش جذاب نیست. اگر سفر خارجی را انتخاب کرده باشید، از هواپیما یا هر وسیله‌ی دیگری که پیاده می‌شوید انگار که وارد یک دنیای دیگر شده‌اید. مردمی با زبان و چهره‌های متفاوت، لباس پوشیدن‌های متفاوت، فرهنگ متفاوت و خیلی چیزهای دیگر که تا انجامش ندهید به خوبی متوجه آن نخواهید شد.

چرا از مسافرت رفتن پشیمان نمی‌شوید؟

شکم‌گردی

فرقی نمی‌کند کجا بروید؛ سفر به شهرهای ایران و یا دیگر کشورهای جهان. هر جا که باشید آشپزی و سلیقه‌ی غذایی مردم متفاوت است. یک جا تند و جای دیگر ترش. می‌توانید در رستوران‌های شیک و لاکچری مقصدتان یک غذای محلی را سفارش دهید و نوش‌جان کنید یا حتی از مغازه‌های معمولی کنار خیابان غذاهای به اصطلاح حاضری بخرید. به هرحال لذت چشیدن غذاهای خوشمزه و امتحان کردن طعم‌های جدید را از دست ندهید.

با زبان‌های جدید آشنا می‌شوید

درست است که زمان مسافرتتان کوتاه است ولی در همین زمان کم هم می‌توانید چیزهای زیادی آموزش ببینید که یکی از آن‌ها همین زبان است. حتی اگر چیزی هم یاد نگیرید با شنیدن آهنگ کلام و نحوه صحبت کردن مردم در کشور مقصدتان ممکن است به آن علافه‌مند بشوید. مثلاً فرض کنید به آلمان سفر کرده‌اید و زبان آلمانی را برای اولین بار شنیده‌اید و از آن خوشتان آمده است. ممکن است این علاقه به حدی باشد که وقتی به وطنتان برگشتید در کلاس‌های زبان آلمانی شرکت کنید و به‌صورت حرفه‌ای آن را یاد بگیرید.

لباس حقیقت به تن رویاهایتان بپوشید

احتمالاً برایتان پیش آمده است که عکس‌هایی را در فضای مجازی یا تلویزیون و… دیده باشید و از خودتان بپرسید: “اینجا کجاست؟ آیا این عکس واقعی است؟ مگر می‌شود این همه زیبایی یک‌جا جمع شود؟” بله می‌شود. پس خودتان را به یک نقطه و یک شهر از این کره زمین محدود نکنید. سفر کنید و بهشت‌های روی زمین را از نزدیک ببینید.

چرا از مسافرت رفتن پشیمان نمی‌شوید؟

 

اختراعاتی که نمی‌دانستید کار ایرانی‌ها بوده است

 

هتل هواپیما بوئینگ ۷۲۷

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *