اجرای ۷ طرح گردشگری در مناطق آزاد | ساخت هتل ۵ ستاره و مراکز تجاری و تفریحی | ایجاد دفاتر یونسکو در همه مناطق آزاد

اجرای ۷ طرح گردشگری در مناطق آزاد | ساخت هتل ۵ ستاره و مراکز تجاری و تفریحی | ایجاد دفاتر یونسکو در همه مناطق آزاد

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: هفت پروژه گردشگری شامل هتل ۵ ستاره و مراکز تجاری و تفریحی جهت توسعه گردشگری در مناطق آزاد احداث می‌شود.

نظاره: محمدرضا رستمی در هجدمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو گفت: در این راستا سه منطقه اعلام آمادگی کرده‌اند که به زودی این طرح‌ها در این مناطق عملیاتی می‌شود.

وی گردشگری را از موضوعات مهم در مناطق آزاد در راستای توسعه همه جانبه عنوان کرد و افزود: ارائه تسهیلات گردشگری مورد استقبال تعدادی از مناطق قرار گرفت که در این راستا هزار میلیارد تومان برای طرح‌های گردشگری از سوی دبیرخانه و از محل صندوق توسعه ملی تعلق گرفته است.

وی افزود: همچنین امسال برای طرح‌های توسعه گردشگری در مناطق تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که در صورت استقبال و ارائه طرح‌ها جهت معرفی برای پرداخت تسهیلات اقدامات لازم انجام می‌شود.

رستمی ادامه داد: فعالیت‌های دبیرخانه شورایی عالی مناطق آزاد طی سال‌های گذشته، در حوزه اجتماعی متمرکز به مشارکت اجتماعی در مناطق آزاد بود که توسعه اقتصادی، صنعتی و تجاری مناطق نتیجه این اقدامات است.

وی از ایجاد دهکده سلامت در سه منطقه آزاد کشور خبر داد و اظهار داشت: انزلی، فرودگاه امام و کیش از جمله مناطقی هستند که دهکده سلامت در آنها تاسیس می‌شود و مذاکرات، اقدامات و فرآیند اولیه طی شده است.

وی فعالیت های مشترک بین منطقه‌ای در راستای افزودن ظرفیت‌ها را لازم دانست و گفت: ماکو و اروند تبادل گردشگر داخلی و خارجی را به جد پیگیری می‌کنند که این امر باید در دستور کار سایر مناطق قرار گیرد و نگاه جزیره‌ای و محدود برای مناطق آزاد باید کنار گذاشته شود.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور همچنین از تاسیس دفاتر یونسکو در تمامی مناطق آزاد کشور خبر داد و بیان کرد: با اجرایی شدن این اقدام فعالیت‌های بین المللی از مناطق آزاد توسعه می‌یابد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه بازرگانان ترک، سرمایه‌گذاری بزرگی در منطقه آزاد انزلی ایران انجام داده‌اند گفت: مجموعه پارک اکواریوم با سرمایه‌گذاری کمپانی ترک به عنوان یکی از شراکت‌های موفق در حوزه ساخت پارک‌های تفریحی به شمار می‌آید.

وی اضافه کرد: از سرمایه‌گذاران خارجی به‌ویژه ترک‌ها استقبال می‌کنیم. درخواست چند پروژه در حوزه زیرساخت و گردشگری از سوی آنها مطرح شده است. از حضور بیش از پیش آنها استقبال می‌کنیم چرا که از کشور دوست، برادر و همسایه ما هستند.

جمهوری اسلامی ایران دارای هفت منطقه آزاد شامل کیش، اروند، قشم، انزلی، ارس، چابهار و ماکو است.

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *