شهری که روی آب های اقیانوس معلق است

شهری که روی آب های اقیانوس معلق است

نام این کشتی عظیم “اوسیس” می باشد که به آن لقب “سلطان دریای کارائیب” را داده اند. در حال حاضر این کشتی بزرگ‌ ترین کشتی تفریحی جهان می باشد. در ادامه تصاویری از این کشتی بی نظیر خواهیم دید.

اوسیس بزرگ‌ ترین و گران‌ ترین کشتی تفریحی اقیانوس‌پیمایی است که تا به حال در دنیا ساخته شده است. این کشتی، پنج برابر بزرگ‌تر از کشتی تایتانیک است و یک و نیم میلیارد دلار برای ساخت آن هزینه شده است.
اوسیس ۳۶۰ متر طول، ۴۷ متر عرض و ۲۲۰ هزار تن وزن دارد. ارتفاع این کشتی ۱۸ طبقه، ۶۵ متر از سطح دریاست و علاوه بر آن، نه متر از این کشتی نیز زیر آب قرار می‌گیرد. این کشتی با طراحی منحصر به‌فردش در واقع یک شهر شناور در دریاست که شامل استخر با امکان موج‌سواری، سالن بدنسازی، سالن سینما و تئاتر با ظرفیت ۶۰۰ نفر، زمین فوتبال و بسکتبال، چندین رستوران و کافی‌شاپ، شهربازی و پارک و دو دیوار بزرگ صخره‌نوردی است.

شهری معلق در اقیانوس

در این کشتی، مرکز خریدی نیز ساخته شده است. زمین فوتبال و استخر آن حتی جایی برای نشستن تماشاچیان هم دارد. تمام اتاق‌هایش دو بالکن دارد: یکی به سمت داخل کشتی که نمایی از پارک و زمین بازی دارد و یکی به سمت بیرون که نمای بسیار زیبایی از اقیانوس دارد. ۴۲ آسانسور در کشتی اوسیس تعبیه شده که هر کدام گنجایش جابه‌جایی ۱۶ نفر را دارد. سالن تئاتر اوسیس در پایین‌ترین نقطه از کشتی ساخته شده و نمایی از زیر آب دارد.

شهری معلق در اقیانوس

اوسیس حتی آرایشگاه و مهدکودک نیز دارد. پارک در طبقه هشتم ساخته شده و مساحت آن ۱۹۰۰ متر است. در این پارک، ۱۲ هزار درخت وجود دارد که ۶۲ درخت تاک و ۵۶ گیاه بامبو از آن جمله است. همچنین آب‌نمایی موزیکال و زیبا در میان پارک ساخته شده است. در هر طبقه یک رستوران قرار دارد که در تمام آنها، انواع غذاهای بین‌المللی سرو می‌شود. سازنده کشتی تفریحی اوسیس، شرکت آمریکایی رویال کارائیب است که تا به حال بزرگ‌ترین و مشهورترین کشتی‌های تفریحی دنیا را طراحی کرده و ساخته است. ساخت اوسیس از سال ۲۰۰۶ در فنلاند آغاز شد و تقریبا سه سال طول کشید.

شهری معلق در اقیانوس

این کشتی اولین سفر خود را از اول دسامبر ۲۰۰۹ از فلوریدا به سمت هائیتی آغاز کرد و در آوریل ۲۰۱۰ به مقصد رسید. اوسیس در این مسیر توقف‌های کوتاهی در جزایر سنت توماس، سنت مارتین و باهاماس در دریای کارائیب داشت. گنجایش این کشتی ۳۶۳۰ مسافر و ۲۱۰۰ نفر خدمه است. البته این ظرفیت قرار است با اضافه کردن چندین سوئیت به این کشتی تا اواسط سال ۲۰۱۱ به ۶۲۰۰ مسافر و خدمه افزایش یابد. یکی از حامیان مالی ساخت این کشتی کمپانی دریم ورکز بود و به همین خاطر از شخصیت‌های کارتونی این کمپانی، مانند شرک و پرنس فیونا برای تزئینات پارک و همچنین تبلیغات استفاده شده است. نرخ بلیت برای هر نفر ۱۱۰۴ دلار است که البته برای استفاده از هر کدام از امکانات داخل کشتی باید پولی جداگانه پرداخت شود.

شهری معلق در اقیانوس

کشتی اوسیس شامل شش موتور بزرگ ۱۶ سیلندر می‌شود که هر کدام نیرویی برابر با ۱۸ هزار کیلووات تولید می‌کند و این نیرو، برای حرکت دادن کشتی استفاده می‌شود. همچنین سه موتور کوچک‌تر انرژی ۹۷ هزار واتی برای تامین برق کشتی تولید می‌کنند. تمام وسایل بازی پارک و بدنه اصلی استخر از ۲۱ لایه استیل ساخته شده است تا در برابر زنگ‌زدگی و پوسیدگی مقاومت داشته باشد. سرعت این کشتی ۳۷ کیلومتر در ساعت است که نسبت به بزرگی و وزن آن، سرعتی بالا محسوب می‌شود.

شهری معلق در اقیانوس

منبع:tebyan.net

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *