مرگ تلخ جوان ۱۸ ساله هتل پارس اهواز ؛ استخر هتل تعطیل شد

مرگ تلخ جوان ۱۸ ساله هتل پارس اهواز ؛ استخر هتل تعطیل شد

یک جوان ۱۸ ساله روز دوشنبه در استخر هتل پارس واقع در شهرستان اهواز غرق شد.

قادر نیسی رییس هیات نجات غریق شهرستان اهواز در این زمینه گفت: هنوز برای ما علت غرق شدگی محرز نیست ولی وی بلافاصله توسط غریق نجات از آب بیرون کشده شده اما تلاش ناجیان غریق حاضر در استخر هتل برای نجات وی بی‌نتیجه ماند.

وی گفت: ناجی غریق استخر هنگام این اتفاق در حال چرخیدن دور استخر بوده که متوجه می‌شود فرد مذکور به دیواره استخر چسبیده است. بلافاصله او را از آب خارج می‌کنند در حالی که زبان او کبود بوده است.

به گفته منجیان حاضر در استخر این فرد کمتر از ۲ دقیقه زیر آب بود و پس از خروج از آب به او تنفس دهان به دهان و سی‌پی‌آر دادند و سپس به بیمارستان امام منتقل شد که در همان جا درگذشت.

نیسی در پاسخ به این پرسش که آیا ناجیان غریق در این موضوع کم کاری کرده‌اند یا خیر به ایرنا گفت: قطعاً اینگونه نبوده است و آنها در حد توان خود اقدامات لازم را انجام دادند. البته معتقدم اگر کار مدیریت و نظارت در استخرها به خوبی انجام شود قطعاً نجات غریق نمی‌تواند کم کاری کند، بی شک اگر مدیریت استخرها هفته‌ای یک بار با ناجیان جلسه بگذارند و تاکیدهای لازم را انجام دهند به طور حتم اتفاقی رخ نمی‌دهد.

رییس هیات نجات غریق اهواز گفت: متاسفانه ارگان‌ها و نهادهایی که مجموعه ورزشی دارند اماکن خود از جمله استخر را در مزایده قرار می‌دهند و هر کس که رقم بیشتری ارائه کرد این اماکن را به او واگذار می‌کنند در حالی که استخرها باید به فردی متخصص و دارای سابقه استخرداری واگذار شود و نباید تنها به فکر درآمدزایی باشند.

نیسی افزود: پیش از این ما چندین بار به استخر هتل پارس اخطاریه دادیم و به ناجیان غریق این استخر اعلام کردیم که سر آب قرار نگیرند چون این استخر مجوز ندارد و ممکن است مشکل ساز شود که بعد از فشارهای بسیاری که به این استخر آوردیم در نهایت از ما مجوز گرفتند.

وی گفت: چند سال قبل نیز نامه پلمپ استخر آزادی اهواز را صادر کردیم ولی آنها بدون مجوز پلمپ را شکسته و درب استخر را باز کردند که آن اتفاق ناگوار در آن مکان رخ داد و یک نفر در آن غرق شد.

وی افزود: تمام استخرها ابتدا باید تاییدیه بهداشت را بگیرند سپس بازرسان هیات از نزدیک استخر مورد نظر را بررسی کنند همچنین تعداد ناجیان غریق آن استخر باید متناسب با مساحت استخر باشد.

میثم بختیاری ناجی غریق حاضر در استخر و کسی که کار احیای این جوان غرق شده را انجام داده بود نیز به ایرنا گفت: این جوان به خوبی شنا بلد بود به گونه‌ای که چندین بار در قسمت عمیق استخر شنا کرده است و توسط منجیان غریق ما دیده شده بود اما وقتی به کنار استخر می رود به یکباره و بدون اینکه دست و پا بزند به زیر آب می‌رود.

وی افزود: معمولاً کسی که در حال غرق شدن است روی آب دست و پا می‌زند و کمک می‌خواهد ولی این جوان یکدفعه به زیر آب رفته است که ناجیان غریق حاضر در استخر ابتدا تصور می‌کنند برای نفسگیری این کار را کرده است اما بعد از یک دقیقه بچه‌های ما مشکوک می‌شوند و به سمت او می‌روند.

این ناجی غریق گفت: ما چهار ناجی غریق بودیم که کار نظارت را انجام می‌دادیم اما این جوان چون کنار دیوار استخر بوده از دید مستقیم بچه‌های ما خارج شده بود، بعد از اینکه فرد مذکور را از آب بیرون آوردیم با توجه به اینکه ضربان قلبش کار می‌کرد بلافاصله عملیات سی‌پی‌آر را انجام دادیم تا اینکه بچه‌های اورژانس بعد از ۶ یا هفت دقیقه در محل حاضر شدند و او را به بیمارستان منتقل کردند اما متاسفانه جان باخت.

وی افزود: علاوه بر تنفس دهان به دهان، در ۲ مرحله سی پی آری که روی این جوان انجام شد و هر چهار ناجی حاضر در استخر بالای سر این جوان بودیم و کار احیا را انجام دادیم.

وی گفت: استخر هتل پارس در حال حاضر به دستور مدیریت تعطیل است.

منبع: چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *