مهم‌ترین رویداد آموزشی گردشگری | آزمون جامع دوره‌های گردشگری جمعه برگزار می‌شود

مهم‌ترین رویداد آموزشی گردشگری | آزمون جامع دوره‌های گردشگری جمعه برگزار می‌شود

آزمون جامع پایان دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری به عنوان مهم‌ترین رویداد آموزشی این حوزه، روز جمعه ۸ شهریورماه هفته جاری بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

نظاره: زاهد شفیعی مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی‌، گردشگری وصنایع‌دستی گفت: تمهیدات و مقدمات لازم برای برگزاری آزمون جامع در روز جمعه ۸ شهریورماه فراهم شده و تعداد ۴۷۷۴ نفر از فراگیران دوره‌های مختلف کوتاه‌مدت آموزش گردشگری به طور همزمان و سراسری در تهران و ۳۰ استان دیگر در این رویداد شرکت می‌کنند .

وی افزود: آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری به منزله مرحله پایانی فراگیری آموزه‌های تئوری برای شرکت‌کنندگان در دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی از جمله مدیریت‌ فنی دفاتر خدمات مسافرتی وجهانگردی‌، راهنمایان ایرانگردی وجهانگردی، راهنمایان طبیعتگردی وراهنمایان زمین -گردشگری  است.

شفیعی خاطرنشان کرد: فراگیران دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری پس از حضور در کلاس‌های برگزار شده توسط موسسات آموزشی دارای مجوز و تحت نظارت اداره‌کل آموزش به منظور اثبات توانایی علمی ومحک زدن سطح بهره‌گیری‌شان از کلاس‌های برگزارشده در آزمون جامع شرکت نموده وپس از گذراندن این آزمون گواهینامه پایان دوره را اخذ می‌نمایند.

مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری کسب مهارت ودانش لازم توسط فراگیران دوره‌های آموزش گردشگری را منحصر به شرکت در کلاس‌های موسسات آموزشی وگذراندن آزمون جامع ندانست و خاطر نشان کرد :کسب مهارت‌های فنی و عملی درکنار دانش علمی وتئوری از الزامات گذراندن دوره‌های آموزشی گردشگری است و براین اساس فراگیران این دوره‌های آموزشی بسته به نوع دوره، ملزم به طی کردن مراحل کار عملی در تاسیسات گردشگری اعم از اقامتی، پذیرایی، خدمات مسافرتی و سایر تاسیسات گردشگری هستند.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون برای آموزش نیروی انسانی شاغل در تاسیسات گردشگری بیش از ۴۰ دوره آموزشی توسط دفتر آموزش و مطالعات گردشگری تعریف وتدوین شده وتوسط موسسات آموزشی در حال برگزاری است که از این تعداد ۴ دوره تحت عنوان دوره‌های کوتاه‌مدت آزمون جامع برگزار می‌گردد.

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *