چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

بسته بندی وسائل سفر با آن که آسان به نظر می رسد اما هنگام انجام دادنش متوجه سختی آن می شویم! بستن بار سفر هم نکات خودش را دارید که پیشنهاد می کنیم حتما آن ها را مطالعه کنید.

با وسیله ای که می خواهید حمل کنید، شروع کنید

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

ما به شما می گوییم که نیازی نیست تا چیزهایی را بیش از اندازه در چمدانتان جای دهید و همراه خود بردارید. بار خود را فقط به یک چمدان محدود کنید که می خواهید در قفسه بالای سرتان قراردهید و راهی است مطمئن برای وادار کردن خودتان به بسته بندی کردن وسایل ضروری تر.  با راهنمای حمل توشه فرودگاه  و یا خط هوایی تان مشورت کنید تا ببینید تا میزان بار را می توانید حمل کنید و مجاز به حمل آن هستید. توجه داشته باشید که هر چه بسته شما سبکتر باشد، بیشتر در پولتان صرفه جویی کرده اید ( یا اینکه هزینه های حمل بار را برای خط هوایی که با آن پرواز می کنید را نیز چک کنید) و زمان انتظار در نوار بار را نیز کم کنید تا دوباره مجبور نشوید که وزن چمدان خود را کم کنید.

فقط چیزهایی را بردارید که می توانید بیش از یکبار آنها را بپوشید

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

ما به شما پیشنهاد می دهیم که اگر چیزی را که بر می دارید را در سفر فقط یکبار می توانید بپوشید، ان را بر ندارید( بدیهی است که این موارد شامل لباس زیر و جوراب نمی شود- مگر اینکه در بسته بندی تان پودر لباسشویی و مواد شوینده هم برداشته باشید. شما نباید برای تک تک لباسهایتان کفشی مطابق با آن بردارید، بهتر از یک کفش ورزشی و یا کفشی استفاده کنید که بتوانید ان را با بیشتر لباسهایی که می پوشید مطابقت دهید.  چند تا چیز را با هم بسته بندی کنید و در طی سفرتان هم چند بار ان را چک کنید تا صدمه نبینند. سعی کنید لباسهایتان را طوری انتخاب کنید که هنگام پوشیدن زیاد نگران رنگ انها نباشید.

بجای اینکه لباس هایتان را در زیر قرار دهید، آنها را روی چمدان بگذارید

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

اگر لباسهایتان رو بگذارید، لباسهای بیشتری را می توانید همراه خود بردارید.  البته کسی به این توجه نمی کند که شما شلوار جین را با چه لباسی پوشیده اید، می توانید ان را با یک تی شرت بپوشید و یا اینکه آن را با هر لباس دیگری بپوشید.  سعی کنید فقط دو جفت شلوار بردارید( یکی جین و یکی هم مطابق با یک لباس دیگر) و سپس بعد از پوشیدن دوباره ان را رو قرار دهید.

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

لوازم آرایش چند منظوره همراه خود بردارید

از بسته لوازم آرایش چند منظوره در چمدان خود استفاده کنید. مثلا از شامپوهای دو در یک که هم شامپو و هم نرم کننده هستند و یا شامپوی قالبی که هم برای شستشو استفاده می شود و هم به عنوان کرم تراشیدن بدن می توان استفاده کرد و یا از لوسیونهای مخصوص صورت که هم کرم نرم کننده هستند و هم به عنوان ضد آفتاب عمل می کنند استفاده کنید.

فقط سه جفت کفش همراه خود بردارید

در حالت ایده آل شما نباید بیشتر از سه جفت کفش همراه خود بردارید، یکی برای کارهای روزمره، یکی برای پیاده روی و یکی هم برای فعالییتهای خاص. اما اگر شما زیاد پیاده روی می کنید بهتر است دو جفت کفش همراه خود بردارید.  و هنگامیکه سوار هوا پیما هستید بهتر است راحت ترین کفش خود را بپوشید و دو جفت دیگر را در چمدانتان قرار دهید.

از وسایل الکتریکی کوچک استفاده کنید

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

امروزه بسیاری از ابزارهایی که ما استفاده می کنیم چند کاره هستند و دو یا چند نیاز ما را برآورده می کنند. اگر در حال جمع کردن وسایلتان و رفتن به سفری کاری هستید، لپ تاپتان را بردارید و از ان به جای تبلت برای دیدن فیلم و مطالعه کردن استفاده کنید. با استفاده از گوشی های هوشمند می توان به wi-fi متصل شد و در اینترنت مرور کرد و ایمیلتان را هم می توانید چک کنید. این گوشی ها صفحه کلیدی کاملا انعطاف پذیر دارند و به شما این امکان را می دهند که مانند یک کیبورد واقعی از ان استفاده کنید. موسیقی هایی را که می خواهید گوش کنید را به گوشی خود منتقل کنید و از آی پد هم استفاده نکنید.  این وسایل به خودی خود فضای زیادی را اشغال می کنند ولی به کمک گوشی های هوشمند همه آنها را یک جا به همراه خود دارید.

نیمی از لباسهایی را که می خواهید به همراه خود بردارید و دوبرابر پولی را که در نظر دارید به همراه داشته باشید

بهتر است در سفر نیمی از لباسهایی را که در نظر دارید همراه خود بردارید و مقداری از پولتان را هم در میان لباسهایتان جای دهید. در سفر بهتر است دوبرابر مقدار پولی را که در نظر دارید به همراه خود بردارید. اغلب افراد در سفر ممکن است از آوردن بعضی اقلام اضافی پشیمان شوند ولی هیچ کس از آوردن مقداری پول اضافی پشیمان نمی شود.

موارد خاص را در خانه بگذارید

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

آیا تا کنون هنگام بسته بندی لباس ، لباسهای خاص را نیز برای شرایط خاصی که ممکن است پیش بیاید برداشته اید؟ مثلا لباسهای خیلی رسمی  برای مهمانی ها و یا جلسات رسمی و یا اینکه لباس برای شرایط خاص اب و هوایی  و یا حتی لباس شنا؟ هیچکدام از اینها را همراه خود برندارید و آنها را در خانه بگذارید مگر در شرایطی که حتما مطمئن هستید که به این لباسها احتیاج پیدا می کنید.

چمدان خود را در دقایق آخر جمع نکنید

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

وحشت دقایق اخر ممکن اسنت منجر به این شود که شما بعضی از موارد را فراموش کنید که به همراه خود بردارید. خود را در تنگنا قرار ندهید و بسته بندی را از همان دقایق اول شروع کنید  چون ممکن است نیاز پیدا کنید که بعضی از لباسها را بشویید و یا اینکه برای سفرتان چیزی خرید نمایید. تمام این کارها را زمانی می توانید انجام دهید که بسته بندی را از دقایق اول شروع کنید.
برای همه لباسهایی که می خواهید بردارید از همان دقایق اول برنامه ریزی نمایید.  برای لباسهایی که هر زور می خواهید بپوشید برنامه ریزی کنید ( اگر شما به لباسهای متعددی برای هر روزتان نیاز دارید). و چیزهایی بیش از نیازتان را اصلا در چمدانتان قرار ندهید.

لباسهایی را همراه خود بردارید که از پوشیدن آنها لذت می برید

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

لباسهایی را که در خانه نمی پوشید را احتمالا در تعطیلات هم نخواهید پوشید.  بنابراین این گونه لباسها را همراه خود برندارید. لباسهایی را بردارید که مورد علاقه شما هستند و اگر مجبورید که لباسی را بردارید که دوست ندارید، آن را در زیر چمدان خود قراردهید و گرنه بهتر است که آن را در خانه بگذارید.

چگونه بار سفرمان را بهتر بسته بندی کنیم؟

منبع: کوله پشتی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *