۱۰ مکان شگفت انگیز طبیعی برتر جهان

۱۰ مکان شگفت انگیز طبیعی برتر جهان

در این مجموعه، ۱۰ مکان شگفت انگیز طبیعی را به شما معرفی می کنیم که دیدن هر کدام از آن ها انسان را متحیر می کند. اگر برایتان سوال پیش آمده که این ها واقعیت دارند یا خیر! باید بگوییم بله، همه آن ها در سیاره ما، زمین هستند و از برترین مکان های گردشگری جهان به شمار می روند.

 

۱- آبفشان فلای، نوادا، آمریکا

آبگرم این آبفشان ۱۰۰% طبیعی است اما زمانی که در سال ۱۹۶۴ کارگران حین جستجو برای انرژی زمین‌گرمایی در این نقطه با مته به حفر چاه مشغول بودند این آبفشان به‌طور اتفاقی سربر آورد و به مرور زمان با رسوب املاح به شکل کنونی در آمد.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۲- حفره بزرگ آبی، بلیز

این پدیده واقعا شگفت انگیز هم کاملا طبیعی است. حفره ای به عرض ۳۰۰ متر و عمق ۱۲۵ متر یکی از محبوب ترین مکان ها برای غواصی است.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۳- پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک، کرواسی

این منطقه بسیار زیبا به صورت دریاچه هایی به دنبال هم و به صورت منظم می باشد که بعد از هم دریاچه یک آبشار به وجود آمده است. زیبایی این منطقه حیرت انگیز است.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۴- ژانگی دان شیا، چین

این تصویری از سطح مریخ نیست! همین زمین خودمان است. ساییده شدن سطح زمین در این مطقه باعث پدیدار شدن رگه های متفاوتی از رنگ شده است.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۵- کوه های یخ راه راه، قطب جنوب

قطب جنوب مناظر بسیار زیبایی دارد، به طوری که گاهی فراموش می کنیم آنجا هم قسمتی از زمین است. در قطب جنوب کوه های یخی وجود دارند که به صورت راه راه به رنگ های سفید و آبی در آمده اند.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۶- دروازه جهنم، ترکمنستان

دروازه جهنم یا دروازه دوزخ یک میدان گازی در کنار روستای دروازه در قره‌قوم، استان آخال ترکمنستان است. این میدان گازی بیش از ۴۰ سال است که در حال سوختن است.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۷- Côte d’Albâtre، فرانسه

صخره ها و شن های سفید این منطقه بسیار زیباست اما نکته شگفت انگیز آن طاق بسیار زیبا و بلند آن می باشد که در تصویر می بینید.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۸- برایس کنیون، آمریکا

صخره های هرمی و عجیب این منطقه بسیار جالب توجه است. پارک گرند کنیون مناظر بسیار زیبایی دارد اما این مکان در پارک محبوبیت بیشتر دارد.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۹- سالاردو ییونی، بولیوی

سالاردو ییونی بزرگترین کویر نمک دنیاست که در نزدیکی رشته‌کوه آند در جنوب غربی کشور بولیوی در آمریکای جنوبی واقع شده‌است. این دشت پوشیده از نمک در ارتفاع ۳۵۶۵ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و وسعت آن ۱۰٬۵۸۲ کیلومتر مربع است.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

 

۱۰- پاموک قلعه، ترکیه

زیبایی سورئال این چشمه های آب گرم معدنی در استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه انسان را متحیر می کند. گردشگران بسیار زیادی سالانه به این مکان سفر می کنند تا این شگفتی طبیعت را از نزدیک ببینند.

10 مکان شگفت انگیز طبیعی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *