هتل هواپیما بوئینگ ۷۲۷

هتل هواپیما بوئینگ ۷۲۷

معمولاً یک ماشین در بازه زمانی مشخصی عمر می‌کند. بعد از آن زمان هر چقدر هم که تعمیر و نوسازی شود، قطعات مختلفش سرویس شود، باز هم آن ماشینی که باید باشد نیست. در مورد هواپیماها هم همین ماجرا صدق می‌کند. اگر هواپیما خوش شانس باشد و دچار حادثه و سقوط نشود و به اصطلاح به‌خاطر کهولت سن بازنشسته بشود، به قبرستان هواپیماها فرستاده می‌شود و اوراق می‌شود.

اما همه‌ی هواپیماها هم عاقبتشان قبرستان نیست! بعضی از آن‌ها سرنوشت جذاب و شیرینی دارند که آن هم تبدیل شدن به یک “هتل هواپیما” است. این‌که رستوران روی یک کشتی باشد و یا کافی‌شاپ پشت یک ماشین را احتمالاً تابه‌حال شنیده‌اید؛ ولی هتلی که داخل یک هواپیما باشد یک ایده‌ی فوق‌العاده و ناب به نظر می‌رسد. همه فکر می‌کنند برای خوابیدن در یک هواپیما باید دز یک پرواز فرست کلاس حضور داشته باشند ولی این‌طور نیست. هواپیماهای زیادی هستند که عمرشان به آخر رسیدهو حالا به جایی برای اقامت تبدیل شده‌اند.

هواپیمای قدیمی بوئینگ ۷۲۷ یکی از این هتل هواپیماهاست. مدل این هواپیما به سال ۱۹۶۵برمی‌گردد و سال‌ها در خطوط هوایی آفریقا جنوبی و هواپیمایی کلمبیا پرواز کرده و خدمتش را به پایان رسانده است. گروهی از سرمایه‌گذاران بعد از بازنشستگی این هواپیما آن را خریدند؛ به این ترتیب بوئینگ ۷۲۷ به منطقه سن‌خوزه منتقل شد.

بد نیست بدانید جابه‌جا کردن یک هواپیما با آن بدنه‌ی بزرگ و وزن سنگین کار ساده‌ای نیست. برای انتقال بوئینگ ۷۲۷ بدنه آن را به ۵قسمت تقسیم کردند و با چند کامیون آن‌ها را منتقل کردند.

بعد از آن ایده‌ی هتل هواپیما به سر صاحبان این هواپیمای پیر افتاد که به مرحله‎ی اجرا هم رسید. این هتل هواپیما که در جنگل‌های گرمسیری کاستاریکا بنا شده است، Costa Verde نام دارد و روی یک ستون که ارتفاعش به ۱۵متر می‌رسد، قرار داده شده تا به عنوان پایه وزنش را تحمل کند.

قرار گرفتن هتل هواپیما در ارتفاع باعث می‌شود که منظره‌ای بسیار زیبا از جنگل را مقابل چشمانتان ببینید. به‌غیر از منظره‌ی بیرونی جذاب نما و تزئینات داخلی این هتل هواپیما هم در نوع خودش منحصربه‌فرد است. داخل هتل هواپیما یک سوئیت دو خوابه با دیوارهای چوبی کاستاریکایی تزئین شده است و حال و هوای یک کلبه‌ی چوبی را به یادتان می‌اندازد. به جز دیوارهای روی سقف و کف هواپیما با چوب پوشانده شده و حتی مبلمان و سرویس تخت‌خواب هم از جنس چوب است.

هتل هواپیما

هتل هواپیما

هتل هواپیما

هتل هواپیما

معرفی بهترین هتل‌های ایران

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *