زیبایی‌های کشور نروژ

زیبایی‌های کشور نروژ

نروژ یکی از کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. دیدنی های نروژ  یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور زیبا محسوب می‌شود که همه‌ساله میزبان تعداد بسیاری از گردشگران از نقاط مختلف جهان می‌باشد. دیدنی های نروژ  در این کشور اروپایی کم نیست و شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی مشخص از طریق تور نروژ و یا مستقل به دیدن این مکان‌ها در سفر به نروژ بپردازید. در این مقاله شمارا با نمونه‌هایی از زیبایی‌های کشور نروژ بیشتر آشنا خواهیم نمود پس تا انتها همراه ما باشید اگر عازم این کشور هستید. در این مقاله از نظاره قصد داریم زیبایی‌های کشور نروژ را معرفی کنیم.

قلعه‌ آکرشوس

زیبایی های کشور نروژ
زیبایی های کشور نروژ

قلعه آکرشوس یکی از بهترین جاذبه‌ های اسلو است که در آن می‌توانید در مورد تاریخچه‌ اسلو چیزهایی یاد بگیرید. این قلعه‌ی قرون وسطایی در اواخر قرن ۱۳ و با اهداف دفاعی ساخته شد و در این امر نیز بسیار موفق بود. آکرشوس در نقطه‌ای استراتژیک در اسلو قرار دارد. سال‌ها بعد، پادشاهی از اسکاندیناوی این قلعه را مدرن‌تر، و تبدیل به یک قصر رنسانس و اقامتگاه سلطنتی کرد. اگرچه این قلعه دیگر یک اقامت‌گاه پادشاهی نیست، ولی امروزه از این قلعه برای اجرای کنسرت‌ها، جشن‌ها و مراسم مذهبی استفاده می‌شود.

آبدره اسلو

زیبایی های کشور نروژ
زیبایی های کشور نروژ

اگر قصد گردش در محیط‌های باز را دارید، هرگز آبدره‌ اسلو را از دست ندهید. این آبدره شامل مجموعه جزایری بسیار خوش‌منظره در جنوب شرقی اسلو می‌شود. برخی از این جزایر که تنها چند دقیقه تا اسلو فاصله دارند برای شنا عالی هستند، ولی همه‌ی آن‌ها فضایی عالی برای پیک‌نیک و خوردن ناهار را در اختیار شما قرار خواهند داد. آبدره‌ی اسلو مکانی مناسب برای انواع قایق‌رانی، اردو زدن و یا ماهیگیری است. بازدید از آبدره اسلو تجربه‌ای آرامش‌بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد و این فرصت را خواهید داشت تا از تماشای آب‌های آبی و عمیق این منطقه لذت ببرید.

حلقه قطبی

زیبایی های کشور نروژ
زیبایی های کشور نروژ

قسمت قابل توجهی از شمال کشور در احاطه «حلقه قطبی» است. پدیده زیبای حلقه قطبی که نمونه آن را در هیچ نقطه‌ای از دنیا نمی‌توان مشاهده کرد، در نروژ اتفاق می‌افتد. این پدیده باعث روی دادن اتفاقاتی منحصربفرد در آسمان می‌شود. یکی از این اتفاقات «خورشید نیمه‌شب» است. در طول روزهای طولانی تابستان در شمال خورشید هرگز غروب نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا بتوان آن را در آسمان نیمه شب نیز مشاهده کرد. اتفاق دیگر «سپیده قطبی» است که در اثر پخش شدن مولکول‌های نوری توسط خورشید و گیر افتادن آن‌ها در دام مغناطیس کره زمین پیش می‌آید. سپیده قطبی منجر به تولید نور در آسمان می‌شود. این نور به شفق قطبی معروف است.

جاده اقیانوس اطلس

زیبایی های کشور نروژ
زیبایی های کشور نروژ

«جاده اقیانوس اطلس» یکی از ۱۸ مسیر گردشگری در نروژ است. این جاده تنها توسط گردشگران منطقه برای لذت بردن از زیبایی‌های نروژ و اقیانوس اطلس استفاده نمی‌شود و کاربردهای دیگری نیز دارد. یکی از کاربری‌های این مسیر اتصال دادن جزایر کوچک به یکدیگر و باز کردن مسیر ارتباطی با سایر نواحی در منطقه است. اگر برای گردش به این مسیر پا میگذارید شانس دیدن دهکده‌های زیبا، خانه‌های چوبی و ماهیگیری را از دست ندهید.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *